« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 5 sierpnia 2020 r., imieniny Marii, Oswalda, Stanisławy

Moja Ostrołęka

Aktualności

Poland Bike Marathon jedzie do Wyszkowa

Pora na kolejny debiut w Poland Bike Marathon. Tym razem cykl wyścigów amatorów na rowerach górskich, organizowany przez byłego kolarza zawodowego Grzegorza Wajsa, zawita pierwszy raz w historii do Wyszkowa, leżącego w północno-wschodniej części Mazowsza, zaledwie 55 km od Warszawy. 


W niedzielę 10 czerwca w Wyszkowie zostanie rozegrany czwarty etap tegorocznego Poland Bike Marathon. Trasa została wytyczona na obszarze pradoliny rzecznej między Wyszkowem i Serockiem między drogą krajową nr 62, a niezwykle malowniczymi meandrami Bugu. Wyścig przebiega wzdłuż potężnej nadbużańskiej skarpy i wykorzystując naturalną rzeźbę terenu, wielokrotnie wspina się i zjeżdża w dół. Trasa powinna przypaść do gustu zawodnikom lubiącym mocno pofałdowany teren. Nie są to wprawdzie góry, ale jest kilka długich, nawet 2-kilometrowych podjazdów. Miłośnicy jazdy na dwóch kółkach na pewno zapamiętają Las Somiankowski, który ze względu na liczne, niedostępne uroczyska, zróżnicowanie terenu oraz swoją niepowtarzalną atmosferę przypomina słynny, angielski Sherwood, czyli las związany z legendą Robin Hooda.

Miasteczko Poland Bike, Biuro Zawodów, start i meta maratonu znajdą się na polanie nad Bugiem przy ul. 3 Maja w Wyszkowie. Rywalizacja rozegra się tradycyjnie na trzech dystansach: MAX (59 km), MINI (27 km) oraz FAN (7 km - dla uczniów i uczennic szkół podstawowych, otwarte mistrzostwa Wyszkowa). Na terenie Miasteczka Poland Bike swoje wyścigi Mini Cross będą mieli też najmłodsi w wieku 2-4 i 5-7 lat.

BIURO ZAWODÓW
Wyszków – polana nad Bugiem, ul. 3 Maja (Miasteczko Poland Bike) – 9 czerwca (sobota) godz. 17.00-20.00 oraz 10 czerwca (niedziela) godz. 8.00-10.30 (dystans FAN) i godz. 8.00-11.30 (dystanse MINI i MAX)

PROGRAM ZAWODÓW
8.00-10.30 - zapisy w Biurze Zawodów (dystans FAN)
8.00-11.30 - zapisy w Biurze Zawodów (dystanse MINI i MAX)
10.45 - ustawianie zawodników na starcie dystansu FAN
11.00 - start dystansu FAN (7 km)
11.45 - ustawianie zawodników na starcie dystansów MAX i MINI
12.00 - start dystansów MAX (59 km) i MINI (27 km)
12.20 - start Mini Cross na terenie Miasteczka Poland Bike
13.30 - dekoracja dystansu FAN i Mini Cross
15.30 - dekoracja dystansów MINI i MAX oraz losowanie nagród dla uczestników

DODATKOWE INFORMACJE
Podczas maratonu będzie funkcjonował elektroniczny system pomiaru czasu (start i meta) oraz na trasie kontrolna mata elektronicznego pomiaru czasu. Po zakończeniu zawodów zawodnicy otrzymają swój wynik SMSem (warunek - przy rejestracji należy podać nr telefonu komórkowego). W Miasteczku Poland Bike będzie można skorzystać z bezpłatnego serwisu rowerowego sklepu Decathlon (regulacje sprzętu, hamulce, przerzutki, wymiana dętek, serwis postartowy) oraz z bezpłatnego, profesjonalnego masażu Policealnej Szkoły Medycznej nr 4 z Warszawy. Dla wszystkich uczestników maratonu bufety na trasie i w Miasteczku Poland Bike („kolarski makaron”, ciasta, ciasteczka, owoce, batony, napoje itp.). Dla dzieci – Wesołe Miasteczko (dmuchane zamki, zjeżdżalnie) oraz Chatka Małolatka (malowanie buziek, zajęcia i zabawy plastyczne, edukacyjne i integracyjne konkursy pod okiem wyspecjalizowanych animatorów).

Więcej na www.polandbike.pl

Odsłon: 1108
Komentarzy: 0
14:09, 07.06.2012r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Znamy mistrzów rowerów

Znamy mistrzów rowerów

Sportowe Wakacje w Mieście organizowane przez Miasto Ostrołęka to również rywalizacja na rowerach. Śmiałkowie wzięli udział w wyścigu australijskim o puchar Przewodniczącego Rady Miasta Ostrołęki Wojciecha Zarzyckiego. Kto został mistrzem? Wszystkim towarzyszyła piękna pogoda, sportowa rywalizacja, a przede wszystkim świetna zabawa.

V Kolarski Wyścig Australijski. Weź udział

V Kolarski Wyścig Australijski. Weź udział

Już po raz piąty w ramach wakacyjnej oferty dla dzieci i młodzieży, ale także dorosłych zostanie przeprowadzony Kolarski Wyścig Australijski. Głównym celem imprez jest popularyzacja kolarstwa i popularyzacja zdrowego trybu życia wśród mieszkańców miasta.

Kolarze szosowi w akcji (zdjęcia, wideo)

Kolarze szosowi w akcji (zdjęcia, wideo)

Klub Kolarski 24h zaprasza do wspólnych rowerowych treningów w niedzielne przedpołudnia. Do wspólnych zajęć mogą dołączyć wszyscy chętni, jednak poziom zawodników jest wygórowany. Jakie trzeba spełnić kryteria?

Niedzielne treningi kolarzy zainaugurowane

Niedzielne treningi kolarzy zainaugurowane

W słoneczną niedzielę kolarze z całego regionu, spragnieni wspólnego treningu, spotkali się aby otworzyć sezon pn. "Ostrołęka w koło". Inicjatorem wydarzenia jest Klub Kolarski 24h. Na starcie pojawiło się piętnastu zawodników.

Kolarstwo to zwykły sport, pasja, czy może miłość? Sprawdź jak widzi to Mariusz Rynkiewicz

Kolarstwo to zwykły sport, pasja, czy może miłość? Sprawdź jak widzi to Mariusz Rynkiewicz

Mariusz Rynkiewicz z Klubu Kolarskiego 24h od ponad dziesięciu lat jest zagorzałym pasjonatem kolarstwa. Z roku na rok osiąga coraz większe sukcesy w tej dziedzinie. Teraz postanowił podzielić się, dlaczego tak naprawdę kocha kolarstwo.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo