« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 2 grudnia 2020 r., imieniny Balbiny, Pauliny, Rafała

Moja Ostrołęka

Aktualności

Euro 2012 - Mucha: Zmiany w PZPN są konieczne

(fot. Foto Olimpik)

- Najpierw rozliczmy PZPN, potem trenera. Prezes Lato zadeklarował, że poda się do dymisji, jeżeli nie wyjdziemy z grupy. Trzymam pana prezesa za słowo - deklaruje minister sportu i turystyki, Joanna Mucha. Jestem przekonana, że po raz pierwszy od 30 lat mamy drużynę mającą ogromny potencjał.


Kierownictwo PZPN nie ponosi odpowiedzialności za słaby wynik sportowy? Bo, że takim zakończył się występ reprezentacji Polski wszyscy jesteśmy zgodni. Spodziewa się Pani radykalnych kroków, z dymisją prezesa Grzegorza Lato włącznie?
- W moim przekonaniu nie stworzono naszej drużynie takich warunków, które pozwoliłyby na osiągnięcie sukcesu na jaki liczyliśmy. Natomiast wreszcie mamy kim i nad czym pracować. Jeżeli chodzi o rozliczenia to przyjdzie na to czas po zakończeniu turnieju. W Polsce wszyscy znają się na piłce nożnej, w mediach toczy się dyskusja. Zastanówmy się nad konstruktywnymi propozycjami. Ja też takie będę miała. Nie mogę jednak uciekać od stwierdzenia, że duże zmiany w PZPN są konieczne i że nastąpią. W naszej reprezentacji grają wspaniali zawodnicy, ale nie udało się stworzyć z nich drużyny.

Franciszek Smuda oświadczył, że kończy się jego przygoda z reprezentacją. Kto jest Pani faworytem na to miejsce?
- Ja nie powoływałam trenera Smudy, ani go nie odwołuję. Te decyzje podejmuje PZPN. Nie będę w żaden sposób podpowiadała. Zanim dokonamy rozliczenia pana trenera, który zresztą zachował się w bardzo honorowy sposób ogłaszając, że odchodzi, najpierw rozliczmy PZPN. Od tego trzeba zacząć.

Jak Pani traktuje publiczną dyskusję pomiędzy prezesem Lato, a kapitanem drużyny Jakubem Błaszczykowskim?
- Prowadźmy ten turniej w dobrej atmosferze. Na pogłębione analizy będzie czas. Cieszmy się, że jesteśmy organizatorem i gospodarzem. Podtrzymajmy tę dobrą opinię.

Pani zdaniem powinniśmy z rozliczeniem poczekać do zjazdu PZPN, który zbierze się jesienią? Trenera trzeba wybrać w sierpniu. Czy tego wyboru powinien dokonać stary zarząd, czy nowy?
- Pan prezes Lato zadeklarował jakiś czas temu, że poda się dymisji, jeżeli nie wyjdziemy z grupy. Trzymam pana prezesa za słowo. PZPN jest źle zarządzany. Wykazała to również kontrola. Tam jest problem ze złym zarządzaniem. Wybory powinny przynieść daleko idące zmiany.

Czy odbyła Pani spotkanie z rosyjskim ministrem sportu?
- Tak i to było dobre spotkanie. Zaoferowałam pomoc w dzieleniu się doświadczeniami. Rozmawialiśmy o Soczi i innych tematach sportowych. Powinno mieć pozytywne konsekwencje.

Jest propozycja, aby drużyny polska i rosyjska grały co roku 12 czerwca tzw. "mecz pojednania".
- To bardzo dobra inicjatywa. Jesteśmy jednak w kontaktach ze stowarzyszeniami kibiców wszystkich krajów, które uczestniczą w Euro. Te kontakty to także pokłosie doskonałej atmosfery towarzyszącej turniejowi.

Ciągle jest problem ze Stadionem Narodowym. Podwykonawcom nadal nie wypłacono zaległych poborów.
- Rozmowy z podwykonawcami trwają. Każda z umów musi zostać podpisana oddzielnie. Priorytetem było, aby otrzymali wynagrodzenie. Ostatnia transza została przelana na konto powiernicze, aby podwykonawcy nie zostali pozostawieni samym sobie. Każda ze spraw musi toczyć się oddzielnie, dlatego tak długo to trwa.

Narodowe Centrum Sportu nadal będzie zarządzać stadionem, czy jest pomysł na inne rozwiązanie?
- Jesteśmy na finiszu, jeśli chodzi o umowę. Krótko po turnieju ogłosimy szczegółowe warunki - kto i dlaczego.

Gdy z turnieju odpadają gospodarze po drodze ginie entuzjazm.
- Nie kończmy teraz turnieju. Mistrzostwa na polskich stadionach trwają. Cieszmy się z tego, że jesteśmy gospodarzami i organizatorami tak wspaniałej imprezy.

 

Więcej materiałów o reprezentacji i Euro 2012 w serwisie Goal.pl

Odsłon: 1302
Komentarzy: 0
12:01, 19.06.2012r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Interwałowy trening odchudzający czyli turbo odchudzanie - jak ćwiczyć w domu?

Interwałowy trening odchudzający czyli turbo odchudzanie - jak ćwiczyć w domu?

Jeśli w ostatnich miesiącach trochę sobie pofolgowaliście i wyhodowaliście parę kilogramów dodatkowej tkanki tłuszczowej, najlepszym i najbardziej efektywnym rozwiązaniem będzie trening interwałowy, czyli turbo odchudzanie. Dzięki niemu można uzyskać szybkie rezultaty bez efektu jojo.

Na co zwrócić uwagę, wybierając buty do siatkówki?

Na co zwrócić uwagę, wybierając buty do siatkówki?

Stwierdzenie, iż piłka siatkowa to sport bardzo dynamiczny, uchodzić może dziś za truizm. Jednakże zmieniają się wraz z upływem czasu same koncepcje taktyczne gry, podejście treningowe i wydolnościowe zawodnika.

O czym pamiętać podczas nauki pływania?

O czym pamiętać podczas nauki pływania?

Umiejętność pływania pozwala kształtować organizm i ma ogromny wpływ na nasze zdrowie. Wzmacnia mięśnie, usprawnia wydolność oddechową, zwalcza cellulit i ma zbawienny wpływ na kręgosłup. Trzeba jednak wiedzieć, jak się zabrać do nauki, by sobie nie zaszkodzić.

EL. MŚ: Gorący kocioł Polakom niestraszny

EL. MŚ: Gorący kocioł Polakom niestraszny

Polska pokonała 2:1 Czarnogórę w spotkaniu rozegranym w ramach piątej kolejki fazy grupowej eliminacji do mistrzostw świata. Biało-czerwoni dzięki wygranej nad ekipą z Bałkanów są już na autostradzie do gry na mundialu w Rosji, mając już 13 "oczek" na koncie.

El. MŚ: Czarnogóra - Polska w niedzielny wieczór

El. MŚ: Czarnogóra - Polska w niedzielny wieczór

Pod znakiem powiększenia przewagi w tabeli grupy E do swojego piątego spotkania w ramach eliminacji mistrzostw świata przystąpi zespół Adama Nawałki do starcia z Czarnogórą. Warto zaznaczyć, że Biało-czerwoni są niepokonani od pięciu spotkań.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo