Wtorek, 11 sierpnia 2020 r., imieniny Ligii, Zuzanny, Lukrecji

Euro 2012: Włosi zagrają z Niemcami w pófinale! (wideo)

Cesare Prandelli
(fot. Getty Images)

Po bardzo przeciętnym spotkaniu i wielkich emocjach w rzutach karnych to Włosi zagrają z Niemcami w półfinale Euro 2012! Podopieczni Cesare Prandelliego zasłużenie wywalczyli awans, po tym jak prowadzili grę przez pełne 120 minut.

Obydwa zespoły w pierwszych minutach spotkania ruszyły do ataku i stworzyły sobie naprawdę groźne sytuacje bramkowe. W trzeciej minucie spotkania De Rossi huknął z woleja z dystansu i tylko słupek uratował Joe Harta przed kapitulacją, a minutę później z trzech metrów uderzał Glen Johnson, ale wspaniałą interwencją popisał się Gianluigi Buffon.

To były w zasadzie jedyne okazje w pierwszej połowie spotkania, ale druga część meczu również nie była porywająca. Dwie minuty po wznowieniu gry stuprocentową szansę na bramkę miał De Rossi, ale gracz Romy nie spodziewał się chyba, że piłka do niego dotrze i fatalnie spudłował. Przez dalszą część drugiej połowy i w trakcie dogrywki zespoły dochodziły do dobrych pozycji strzeleckich, ale ich skuteczność była dziś naprawdę fatalna. Strzały z obydwu stron były niecelne, zbyt słabe by zaskoczyć golkipera rywali lub dobrze blokowane przez obrońców.

Anglicy i Włosi grali dziś bardzo ostrożnie i za wszelką cenę nie chcieli stracić bramki. Taka postawa obydwu drużyn doprowadziła do tego, że nie obejrzeliśmy bramek w regulaminowym czasie gry, ani w dogrywce i o awansie do półfinału musiały zadecydować rzuty karne.

Pierwszy pomylił się Montolivo i Anglicy byli w korzystnej sytuacji, a po strzale Rooneya prowadzili już 2:1 i byli naprawdę blisko dotarcia do półfinału. Jednak potem Ashley Young trafił w poprzeczkę, Buffon obronił strzał Ashleya Colea i to Włosi zagrają z Niemcami o awans do finału.

Brawa dla Włochów, którzy byli dominującą stroną w trakcie spotkania i zasłużyli na zwycięstwo, ale szkoda Anglików, którym znów się nie udało.

Anglia - Włochy 0:0 pd. k. 2:4