« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 11 sierpnia 2020 r., imieniny Ligii, Zuzanny, Lukrecji

Moja Ostrołęka

Aktualności

Medale ostrołęckich ratowników w Mistrzostwach Polski (zdjęcia)

Bardzo dobry występ odnotowali zawodniczki i zawodnicy z Ostrołęki (Magdalena Bobrowska, Aleksandra Milewska, Manuela Wikieł, Paweł Szulerecki), którzy w dniach 15 – 17 czerwca wystartowali w reprezentacji Mazowsza na Letnich Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Wodnym Seniorów.


Zawody były rozgrywane na basenie 50 metrowym w oddalonym o prawie 600 km Drzonkowie. Trenerem kadry Mazowsza, tak jak w poprzednich latach był Dariusz Małkowski pełniący jednocześnie funkcje wiceprezesa mazowieckiego WOPR oraz prezesa WOPR – OS Ostrołęka. Nasze zawodniczki razem z koleżankami z kadry po dwóch latach dominacji tym razem zdobyły tytuł Wicemistrzyń Polski, co zdaniem trenera jest dużym osiągnięciem tym bardziej, że większość z zawodników kadry to juniorzy. Ponadto Magdalena Bobrowska zdobyła 2 złote medale (Mistrzostwo Polski w sztafecie 2 x 25 m holowanie manekina i sztafeta 4 x 50 m z pasem ratowniczym) oraz brązowy medal w rzucie liną, również Manuela Wikieł zdobyła złoty medal (sztafeta 4 x 50 m z pasem) oraz brązowy medal na 200 m super ratownik.

 

W klasyfikacji indywidualnej za wszystkie starty w punktacji wielobojowej Manuela Wikieł uplasował się na VII pozycji, Magdalena Bobrowska na X pozycji, Aleksandra Milewska na XXIV pozycji wśród 50 startujących zawodniczek, natomiast Paweł Szulerecki wśród mężczyzn uplasował się na XI pozycji wśród 51 startujących zawodników. Trener Dariusz Małkowski ocenia starty naszych reprezentantów bardzo dobrze, tym bardziej że startowali oni wśród seniorów, a wyniki uzyskane przez Magdalenę Bobrowską i Pawła Szulereckiego powinny im zapewnić miejsce w Reprezentacji Polski na zbliżające się Mistrzostwa Europy Juniorów.

 

Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym (23.06.2012)Zobacz zdjęcia!

Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym (17.06.2012)

Odsłon: 2525
Komentarzy: 3
20:29, 26.06.2012r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Najlepszy wycisnął 215 kg (zdjęcia, wideo)

Najlepszy wycisnął 215 kg (zdjęcia, wideo)

Plaża miejska w Ostrołęce zamieniła się w siłownię na powietrzu. Odbyły się Otwarte Mistrzostwa Ostrołęki w wyciskaniu odważnika i sztangi leżąc zorganizowane przez Miasto Ostrołęka oraz UKS Atleta Ostrołęka. Rywalizacja była naprawdę ciekawa.

A na mecie był grill i kompot (zdjęcia)

A na mecie był grill i kompot (zdjęcia)

Blisko stu amatorów dwóch kółek wzięło udział w Wakacyjnym Rodzinnym Rajdzie Rowerowym współorganizowanym przez Miasto Ostrołęka, Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce oraz Gminy Rzekuń.

Ossowski i Tadrzak z triumfami (zdjęcia)

Ossowski i Tadrzak z triumfami (zdjęcia)

15 zawodników wzięło udział w Wakacyjnym Turnieju Szachowym dla dzieci i młodzieży. Rywalizacja odbyła się w sali konferencyjnej Parku Wodnego Aquarium w Ostrołęce. W kategorii do lat 9 wygrał Mikołaj Ossowski, zaś w grupie do lat 16 triumfował Wojciech Tadrzak.

Mateusz Adamowski ze złotem i brązem

Mateusz Adamowski ze złotem i brązem

Reprezentacja WOPR-OS Ostrołęka wystartowała w Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Morskim, które odbyły się w Kątach Rybackich. Podopieczni Dariusza Małkowskiego, mimo że nie specjalizują się w konkurencjach morskich i był to dla większości z nich debiut na zawodach morskich, to w swoich startach osiągali dobre wyniki.

Złoto Osowieckiego i Janczewskiej

Złoto Osowieckiego i Janczewskiej

Znakomity występ Oliwii Janczewskiej oraz Dawida Osowieckiego podczas Mistrzostw Województwa Mazowieckiego klubów zrzeszonych w Ludowych Zespołach Sportowych w podnoszeniu ciężarów. W Siedlcach oboje zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i wywalczyli złote medale.

» Wasze komentarze

w @ 07:50, 27.06.2012r. IP: *.*.92.11

Brawa dla zespołu, Brawo Magda

ratownik @ 15:15, 27.06.2012r. IP: *.*.140.97

gratulacje dla wszystkich zawodników

! @ 23:53, 27.06.2012r. IP: *.*.160.59

magda

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo