« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 11 sierpnia 2020 r., imieniny Ligii, Zuzanny, Lukrecji

Moja Ostrołęka

Aktualności

Pięć medali i trzy rekordy Polski Ewy Bartosik

Pięć złotych medali, a dodatkowo trzy rekordy kraju przywiozła z Mistrzostw Polski Weteranów z Białegostoku niezwykle doświadczona zawodniczka ostrołęckiego OKLA Ewa Bartosik. Co warte podkreślenia zdobyła je w pięciu konkurencjach podczas zaledwie dwóch dni mistrzostw.


Pierwsze złoto padło łupem ostrołęczanki w sprincie na 100 m, gdzie z czasem 14,23 s ustanowiła nowy rekord Polski, pomimo bardzo niesprzyjającego wiatru (-2,8 m/s).

W biegu na 200 m Ewa Bartosik wygrała z czasem 29,80 s, gdzie poprawiła własny rekord życiowy, podobnie jak w skoku w dal, gdzie osiągnęła rezultat 123 cm. W skoku w dal wynik 4,10 m dał jej wyrównanie rekordu Polski i kolejne złoto. Piąty krążek zawisł na szyi Ewy Bartosik po wygranej w trójskoku z wynikiem 9,04 m.

W mistrzostwach wystartował również szkoleniowiec ostrołęckiego OKLA Radosław Grabowski, który z wynikiem 59,76 s zdobył brązowy medal w biegu na 400 metrów w kategorii M-40.

W zawodach wystartowało jeszcze kilku ostrołęczan, których nie posiadamy wyników. Wszelkie informacji prosimy przesyłać na maila

Odsłon: 1633
Komentarzy: 3
08:25, 04.07.2012r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Dobkowska współpracuje z Jackiewiczem

Dobkowska współpracuje z Jackiewiczem

Skoczkini wzwyż z Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki nawiązała współpracę z fizjoterapeutą. Aleksandra Dobkowska ma duże wsparcie od strony specjalisty. - Wszystko po to, by zapobiec kontuzjom i urazom w dalszym etapie przygody sportowej - mówi Bartosz Witkowski, szkoleniowiec 14-latki.

Marta Łada druga w Białymstoku

Marta Łada druga w Białymstoku

29 lipca reprezentantki UKS Siódemka Ostrołęka wzięły udział w Mityngu Łomżyńskim w Białymstoku. Klub z naszego miasta reprezentowało sześć dziewcząt, podopiecznych Marka Mierzejewskiego. Najlepiej spisała się Marta Łada, która w trójskoku wywalczyła drugie miejsce.

Dominik i Ola z życiówkami

Dominik i Ola z życiówkami

W środę przedstawiciele Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki udali się do Białegostoku, by wystartować w Mitingu Łomżyńskim. Podopieczni Bartosza Witkowskiego i Roberta Nazarkiewicza odnotowali bardzo dobre występy. Dwa z nich zakończyły się nowymi rekordami życiowymi.

Rekordy życiowe ekipy Witkowskiego

Rekordy życiowe ekipy Witkowskiego

Reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki wzięli udział w 42. Memoriale im. Grzegorza Duneckiego w Toruniu. Spisali się znakomicie. Aleksandra Dobkowska, Kornelia Szymczyk i Dominik Kowalczyk odnotowali nowe "życiówki". Dodatkowo z bardzo dobrej strony pokazała się Ewa Bartosik.

Lekkoatleci w Olecku

Lekkoatleci w Olecku

43-osobowa grupa zawodników prowadzonych przez Katarzynę i Konrada Szusterów przebywają na obozie sportowym w Olecku. Wszyscy szlifują formę przed nadchodzącym sezonem. Ekipa Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki wraca do domów już w najbliższy czwartek.

» Wasze komentarze

LA @ 17:15, 04.07.2012r. IP: *.*.52.81

Pani Ewa jest naprawdę fenomenem na skalę światową. Sam udział i poziom trudności tych konkurencji jest już wysoki.. Ale wyniki w tym wieku są nieprawdopodobne. Gratulacje

* @ 00:33, 05.07.2012r. IP: *.*.246.239

Małgorzata Mierzejewska 1 m-ce w skoku w dal K-35 - 4,27m.
Piotr Charkiewicz 1 m-ce w rzucie oszczepem (800g) M-35 - 55,93m.

ela @ 13:18, 05.07.2012r. IP: *.*.147.177

Ewuniu gratulacje koleżanka z K.B

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo