« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 14 sierpnia 2020 r., imieniny Euzebiusza, Maksymiliana, Alfreda

Moja Ostrołęka

Aktualności

Poland Bike: Memoriał Królaka trzeci raz w Wołominie

Kolarskie święto znów w Wołominie. W niedzielę 29 lipca 2012 roku odbędzie się III Memoriał Stanisława Królaka - VIII Kolarskie Uliczne Kryterium o Puchar Burmistrza Wołomina. Organizatorem i pomysłodawcą tego wydarzenia jest Grzegorz Wajs, były kolarz zawodowy, a dziś dyrektor cyklu wyścigów dla amatorów na rowerach górskich Poland Bike Marathon.


Cel imprezy to promocja Wołomina, popularyzacja kolarstwa i uczczenie pamięci wybitnego kolarza Stanisława Królaka.

- To będzie nie lada gratka dla miłośników jazdy na dwóch kółkach. W zawodach kolarskich będzie mógł wystartować każdy, ale punktem kulminacyjnym imprezy będzie wyścig zawodowców z Polski i zagranicy - mówi Grzegorz Wajs. - Memoriał Królaka w Wołominie ma swoją markę. Dwa lata temu wśród zawodowych kolarzy najlepszy był Robert Radosz, a przed rokiem zwyciężył Dariusz Baranowski.

Kolorowe Miasteczko Poland Bike zostanie zlokalizowane w centrum Wołomina, na Placu 3 Maja. Tam przy ulicy Kościelnej będą znajdować się start i meta wyścigów. Rywalizacja w kilku kategoriach wiekowych. W Wołominie już od godziny 14.00 będą ścigać się przedszkolaki, uczniowie i uczennice szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich; amatorzy i sympatycy kolarstwa; kolarze kategorii masters oraz elita zawodowców. Wyścig główny z udziałem kolarzy polskich i zagranicznych grup zawodowych rozpocznie się o godzinie 19.00 i zostanie rozegrany jako kryterium uliczne na punkty w klasyfikacji indywidualnej na dystansie 60 km (50 rund). Co dziesiąte okrążenie będzie punktowane 5, 3, 2 pkt., odpowiednio za pozycje 1, 2, 3; pozostałe „parzyste” okrążenia - 1 punkt za pierwsze miejsce. Zwycięzcą wyścigu zostanie zawodnik, który zdobędzie najwięcej punktów w całym wyścigu i ukończy zawody. To będzie niezwykle atrakcyjne widowisko sportowe. Wyścig
zostanie rozegrany na trasie okrężnej ze startem i metą przy ulicy Kościelnej. Runda liczy 1200 metrów. Ten dystans uczestnicy wyścigów będą przejeżdżać wielokrotnie w zależności od kategorii. Trasa wyścigu będzie całkowicie zamknięta dla ruchu pojazdów.


VIII Kolarskie Uliczne Kryterium o Puchar Burmistrza Wołomina to jednocześnie III Memoriał Stanisława Królaka. Specjalnymi gośćmi w Wołominie będą córka Ewa Królak-Bończak i bracia legendarnego, pierwszego polskiego zwycięzcy Wyścigu Pokoju z 1956 roku. Do Wołomina zawitają też gwiazdy kolarstwa sprzed lat. To będzie impreza dla całych rodzin. Na Placu 3 Maja w Wołominie będzie zorganizowany mini cross dla przedszkolaków. Najmłodsi (w wieku 2-4 i 5-7 lat) będą ścigać się na krótkim dystansie wytyczonym na ulicy Kościelnej.

- Dla wszystkich mamy dyplomy, a dla najlepszych piękne puchary, medale, statuetki i upominki rzeczowe – mówi Grzegorz Wajs. - Będą też konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Przez cały dzień tętnić życiem będzie Wesołe Miasteczko i Chatka Małolatka. Dzieci za darmo będą mogły korzystać z dmuchanych zamków i zjeżdżalni. Będą zabawy edukacyjne, plastyczne i malowanie twarzy. Na miejscu będzie grill i gastronomia. Zapowiada się wspaniała impreza na świeżym powietrzu. Serdecznie zapraszamy!

PROGRAM ZAWODÓW
13.00-16.30 - zapisy do wyścigów dzieci, młodzieży i amatorów w Biurze Zawodów (Plac 3 Maja)
14.00 - mini cross dla dzieci (2-4 i 5-7 lat)
14.15 - wyścig dla kl. I-III SP - 2 okrążenia - 2,4 km
14.45 - wyścig dla kl. IV-VI SP - 4 okrążenia - 4,8 km
15.15 - wyścig dla kl. I-III Gim i kl. I-III Szk. Średnich - 6 okrążeń - 7,2 km
16.00 - dekoracja mini cross, SP, Gim i Szk. Średnich
16.30 - wyścig dla sympatyków kolarstwa (rowery górskie) - 6 okrążeń - 7,2 km
17.00 - wyścig amatorów i masters (rowery szosowe) - 25 okrążeń - 30 km
18.00 - dekoracja sympatyków kolarstwa, amatorów i masters
15.00-18.00 - zapisy do wyścigu głównego w kategorii Elite i U23
18.15 – odprawa techniczna
18.30 – uroczyste otwarcie III Memoriału Stanisława Królaka
19.00 - wyścig główny Elita i U23 - 50 okrążeń - 60 km
21.00 - dekoracja zwycięzców i wręczenie cennych nagród

Więcej na www.polandbike.pl i www.memorialkrolaka.pl

Odsłon: 1373
Komentarzy: 0
10:59, 06.07.2012r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Znamy mistrzów rowerów

Znamy mistrzów rowerów

Sportowe Wakacje w Mieście organizowane przez Miasto Ostrołęka to również rywalizacja na rowerach. Śmiałkowie wzięli udział w wyścigu australijskim o puchar Przewodniczącego Rady Miasta Ostrołęki Wojciecha Zarzyckiego. Kto został mistrzem? Wszystkim towarzyszyła piękna pogoda, sportowa rywalizacja, a przede wszystkim świetna zabawa.

V Kolarski Wyścig Australijski. Weź udział

V Kolarski Wyścig Australijski. Weź udział

Już po raz piąty w ramach wakacyjnej oferty dla dzieci i młodzieży, ale także dorosłych zostanie przeprowadzony Kolarski Wyścig Australijski. Głównym celem imprez jest popularyzacja kolarstwa i popularyzacja zdrowego trybu życia wśród mieszkańców miasta.

Kolarze szosowi w akcji (zdjęcia, wideo)

Kolarze szosowi w akcji (zdjęcia, wideo)

Klub Kolarski 24h zaprasza do wspólnych rowerowych treningów w niedzielne przedpołudnia. Do wspólnych zajęć mogą dołączyć wszyscy chętni, jednak poziom zawodników jest wygórowany. Jakie trzeba spełnić kryteria?

Niedzielne treningi kolarzy zainaugurowane

Niedzielne treningi kolarzy zainaugurowane

W słoneczną niedzielę kolarze z całego regionu, spragnieni wspólnego treningu, spotkali się aby otworzyć sezon pn. "Ostrołęka w koło". Inicjatorem wydarzenia jest Klub Kolarski 24h. Na starcie pojawiło się piętnastu zawodników.

Kolarstwo to zwykły sport, pasja, czy może miłość? Sprawdź jak widzi to Mariusz Rynkiewicz

Kolarstwo to zwykły sport, pasja, czy może miłość? Sprawdź jak widzi to Mariusz Rynkiewicz

Mariusz Rynkiewicz z Klubu Kolarskiego 24h od ponad dziesięciu lat jest zagorzałym pasjonatem kolarstwa. Z roku na rok osiąga coraz większe sukcesy w tej dziedzinie. Teraz postanowił podzielić się, dlaczego tak naprawdę kocha kolarstwo.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo