« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 7 kwietnia 2020 r., imieniny Hermana, Rufina, Donata

Moja Ostrołęka

Aktualności

Poland Bike Marathon odkryje Węgrów na nowo

Poland Bike Marathon podkręca tempo i trzeci raz z rzędu obierze kierunek na Węgrów. Siódmy już etap tegorocznego cyklu wyścigów kolarskich amatorów zostanie zorganizowany w niedzielę 22 lipca w pełnym uroku Węgrowie, oddalonym na wschód od Warszawy o 80 km.


To będzie jednak całkowita nowość. Na miłośników jazdy na rowerach górskich czeka diametralnie zmieniona, malownicza trasa. Nowa jest też lokalizacja kolorowego Miasteczka Poland Bike. Biuro Zawodów, start i meta maratonów znajdą się w samym sercu Węgrowa, na przepięknym, zabytkowym, niedawno zrewitalizowanym Rynku Mariackim.

- Pokażemy najpiękniejsze oblicze Węgrowa – mówi organizator Poland Bike Marathon, były kolarz zawodowy Grzegorz Wajs. – Wyznaczyliśmy nową w stu procentach trasę, przebiegającą w kierunku południowo-wschodnim. Już nie będzie tak szybka i płaska, jak w poprzednich latach. Tym razem pojedziemy przez dość pagórkowaty i pofałdowany teren, gdzie na zróżnicowanej nawierzchni zjazdy będą przeplatać się z podjazdami. I jeszcze cudowny, węgrowski Rynek Mariacki z niezwykle efektowną fontanną. To idealne miejsce do wypoczynku i kolarskiego, rodzinnego pikniku.

W Poland Bike Marathon wystartować może każdy. Bez względu na wiek. Rywalizacja tradycyjnie rozegra się na trzech dystansach: MAX (60 km), MINI (28 km) oraz FAN (6 km - dla uczniów i uczennic szkół podstawowych, otwarte mistrzostwa Węgrowa w kolarstwie górskim). Na terenie Miasteczka Poland Bike na Rynku Mariackim swoje wyścigi Mini Cross
będą mieli też najmłodsi w wieku 2-4 i 5-7 lat.

Więcej informacji na www.polandbike.pl

Odsłon: 1312
Komentarzy: 1
13:08, 17.07.2012r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Wyścig noworoczny dla Żebrowskiego (zdjęcia)

Wyścig noworoczny dla Żebrowskiego (zdjęcia)

Czwarty wyścig noworoczny, zorganizowany przez Klub Kolarski 24h, przeszedł do historii. Na trudnej technicznie trasie w Czarnowcu rywalizowało 19 cyklistów. Do pokonania była 2,5 kilometrowa trasa. Panowie mieli do przejechania sześć okrążeń, a panie dwa.

Wyścig noworoczny w Czarnowcu. Weź udział

Wyścig noworoczny w Czarnowcu. Weź udział

Klub Kolarski 24h zaprasza na czwartą edycję wyścigu noworocznego. Po sylwestrowej zabawie cykliści wezmą udział w aktywnym powitaniu nowego roku w Czarnowcu. Na specjalnie przygotowanej trasie będzie do pokonania kilka okrążeń. Dołącz.

Mistrzostwa Klubu Kolarskiego 24h za nami

Mistrzostwa Klubu Kolarskiego 24h za nami

Kolarze górscy rywalizowali w Czarnowcu w mistrzostwach Klubu Kolarskiego 24h. Na starcie pojawiło się dwudziestu rowerzystów. Chętni uczestnicy wydarzenia mieli do pokonania okrążenia o długości 2,5 km - kobiety i juniorzy - 3 rundy, mężczyźni 6 rund.

Rajd rowerowy na pożegnanie lata (zdjęcia, wideo)

Rajd rowerowy na pożegnanie lata (zdjęcia, wideo)

Z parkingu stadionu przy ulicy Witosa w Ostrołęce wystartował wczoraj rodzinny rajd rowerowy na pożegnanie lata. Cykliści pokonali blisko 30-kilometrową trasę, kończąc na plaży miejskiej. Na finiszu czekał na uczestników wydarzenia posiłek regeneracyjny.

Pożegnaj lato na rowerze! Dołącz do rajdu

Pożegnaj lato na rowerze! Dołącz do rajdu

Ostrołęczanie i mieszkańcy powiatu mają okazję pożegnać lato na dwóch kółkach. Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej zaprasza na rodzinny rajd rowerowy po Ostrołęce i gminie Rzekuń. Początek wydarzenia w sobotę 7 września.

» Wasze komentarze

kolarz @ 06:52, 24.07.2012r. IP: *.*.65.18

Brawo koledzy za wskoczenie na pudło :)

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo