« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 13 lipca 2020 r., imieniny Irwina, Margarety, Sary

Moja Ostrołęka

Aktualności

Poland Bike Marathon odkryje Węgrów na nowo

Poland Bike Marathon podkręca tempo i trzeci raz z rzędu obierze kierunek na Węgrów. Siódmy już etap tegorocznego cyklu wyścigów kolarskich amatorów zostanie zorganizowany w niedzielę 22 lipca w pełnym uroku Węgrowie, oddalonym na wschód od Warszawy o 80 km.


To będzie jednak całkowita nowość. Na miłośników jazdy na rowerach górskich czeka diametralnie zmieniona, malownicza trasa. Nowa jest też lokalizacja kolorowego Miasteczka Poland Bike. Biuro Zawodów, start i meta maratonów znajdą się w samym sercu Węgrowa, na przepięknym, zabytkowym, niedawno zrewitalizowanym Rynku Mariackim.

- Pokażemy najpiękniejsze oblicze Węgrowa – mówi organizator Poland Bike Marathon, były kolarz zawodowy Grzegorz Wajs. – Wyznaczyliśmy nową w stu procentach trasę, przebiegającą w kierunku południowo-wschodnim. Już nie będzie tak szybka i płaska, jak w poprzednich latach. Tym razem pojedziemy przez dość pagórkowaty i pofałdowany teren, gdzie na zróżnicowanej nawierzchni zjazdy będą przeplatać się z podjazdami. I jeszcze cudowny, węgrowski Rynek Mariacki z niezwykle efektowną fontanną. To idealne miejsce do wypoczynku i kolarskiego, rodzinnego pikniku.

W Poland Bike Marathon wystartować może każdy. Bez względu na wiek. Rywalizacja tradycyjnie rozegra się na trzech dystansach: MAX (60 km), MINI (28 km) oraz FAN (6 km - dla uczniów i uczennic szkół podstawowych, otwarte mistrzostwa Węgrowa w kolarstwie górskim). Na terenie Miasteczka Poland Bike na Rynku Mariackim swoje wyścigi Mini Cross
będą mieli też najmłodsi w wieku 2-4 i 5-7 lat.

Więcej informacji na www.polandbike.pl

Odsłon: 1326
Komentarzy: 1
13:08, 17.07.2012r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

V Kolarski Wyścig Australijski. Weź udział

V Kolarski Wyścig Australijski. Weź udział

Już po raz piąty w ramach wakacyjnej oferty dla dzieci i młodzieży, ale także dorosłych zostanie przeprowadzony Kolarski Wyścig Australijski. Głównym celem imprez jest popularyzacja kolarstwa i popularyzacja zdrowego trybu życia wśród mieszkańców miasta.

Kolarze szosowi w akcji (zdjęcia, wideo)

Kolarze szosowi w akcji (zdjęcia, wideo)

Klub Kolarski 24h zaprasza do wspólnych rowerowych treningów w niedzielne przedpołudnia. Do wspólnych zajęć mogą dołączyć wszyscy chętni, jednak poziom zawodników jest wygórowany. Jakie trzeba spełnić kryteria?

Niedzielne treningi kolarzy zainaugurowane

Niedzielne treningi kolarzy zainaugurowane

W słoneczną niedzielę kolarze z całego regionu, spragnieni wspólnego treningu, spotkali się aby otworzyć sezon pn. "Ostrołęka w koło". Inicjatorem wydarzenia jest Klub Kolarski 24h. Na starcie pojawiło się piętnastu zawodników.

Kolarstwo to zwykły sport, pasja, czy może miłość? Sprawdź jak widzi to Mariusz Rynkiewicz

Kolarstwo to zwykły sport, pasja, czy może miłość? Sprawdź jak widzi to Mariusz Rynkiewicz

Mariusz Rynkiewicz z Klubu Kolarskiego 24h od ponad dziesięciu lat jest zagorzałym pasjonatem kolarstwa. Z roku na rok osiąga coraz większe sukcesy w tej dziedzinie. Teraz postanowił podzielić się, dlaczego tak naprawdę kocha kolarstwo.

Wyścig noworoczny dla Żebrowskiego (zdjęcia)

Wyścig noworoczny dla Żebrowskiego (zdjęcia)

Czwarty wyścig noworoczny, zorganizowany przez Klub Kolarski 24h, przeszedł do historii. Na trudnej technicznie trasie w Czarnowcu rywalizowało 19 cyklistów. Do pokonania była 2,5 kilometrowa trasa. Panowie mieli do przejechania sześć okrążeń, a panie dwa.

» Wasze komentarze

kolarz @ 06:52, 24.07.2012r. IP: *.*.65.18

Brawo koledzy za wskoczenie na pudło :)

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo