« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 25 września 2020 r., imieniny Aurelii, Kleofasa, Władysława

Moja Ostrołęka

Aktualności

Poland Bike Marathon odkryje Węgrów na nowo

Poland Bike Marathon podkręca tempo i trzeci raz z rzędu obierze kierunek na Węgrów. Siódmy już etap tegorocznego cyklu wyścigów kolarskich amatorów zostanie zorganizowany w niedzielę 22 lipca w pełnym uroku Węgrowie, oddalonym na wschód od Warszawy o 80 km.


To będzie jednak całkowita nowość. Na miłośników jazdy na rowerach górskich czeka diametralnie zmieniona, malownicza trasa. Nowa jest też lokalizacja kolorowego Miasteczka Poland Bike. Biuro Zawodów, start i meta maratonów znajdą się w samym sercu Węgrowa, na przepięknym, zabytkowym, niedawno zrewitalizowanym Rynku Mariackim.

- Pokażemy najpiękniejsze oblicze Węgrowa – mówi organizator Poland Bike Marathon, były kolarz zawodowy Grzegorz Wajs. – Wyznaczyliśmy nową w stu procentach trasę, przebiegającą w kierunku południowo-wschodnim. Już nie będzie tak szybka i płaska, jak w poprzednich latach. Tym razem pojedziemy przez dość pagórkowaty i pofałdowany teren, gdzie na zróżnicowanej nawierzchni zjazdy będą przeplatać się z podjazdami. I jeszcze cudowny, węgrowski Rynek Mariacki z niezwykle efektowną fontanną. To idealne miejsce do wypoczynku i kolarskiego, rodzinnego pikniku.

W Poland Bike Marathon wystartować może każdy. Bez względu na wiek. Rywalizacja tradycyjnie rozegra się na trzech dystansach: MAX (60 km), MINI (28 km) oraz FAN (6 km - dla uczniów i uczennic szkół podstawowych, otwarte mistrzostwa Węgrowa w kolarstwie górskim). Na terenie Miasteczka Poland Bike na Rynku Mariackim swoje wyścigi Mini Cross
będą mieli też najmłodsi w wieku 2-4 i 5-7 lat.

Więcej informacji na www.polandbike.pl

Odsłon: 1346
Komentarzy: 1
13:08, 17.07.2012r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Wasilewska i Jarkowski mają mocną nogę!

Wasilewska i Jarkowski mają mocną nogę!

Początek sezonu nie był łaskawy dla żadnej dyscypliny, czyli ten dla kolarzy, który miał się rozpocząć w połowie kwietnia. Szalejąca na całym świecie pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany wszystkich. Króciutki cykl wyścigów szosowych postanowiło zorganizować na Mazowszu Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów.

Karczewski dotarł do mety bez... kierownicy (zdjęcia)

Karczewski dotarł do mety bez... kierownicy (zdjęcia)

Na Górze Czterech Wiatrów w Mrągowie odbyły się mistrzostwa Polski w kolarstwie MTB XCO. Wśród startujących nie mogło zabraknąć przedstawicieli KK24h, którzy pokonali taką samą trasę, co dzień później zawodnicy elity. Z przygodami zmagania zakończył Marek Karczewski.

 

Michał Ciecierski pokonał rowerem 733 km w 24 godziny!

Michał Ciecierski pokonał rowerem 733 km w 24 godziny!

Zawodnik z naszego regionu pobił rekord trasy podczas IV edycji Wysokomazowieckiego 24-godzinnego Maratonu Rowerowego. Michał Ciecierski reprezentujący barwy KK24h przed rokiem w tym samym czasie pokonał 684 km i zajął drugie miejsce. W tegorocznej edycji poprawił się o 49 km i wygrał z ogromną przewagą.

Znamy mistrzów rowerów

Znamy mistrzów rowerów

Sportowe Wakacje w Mieście organizowane przez Miasto Ostrołęka to również rywalizacja na rowerach. Śmiałkowie wzięli udział w wyścigu australijskim o puchar Przewodniczącego Rady Miasta Ostrołęki Wojciecha Zarzyckiego. Kto został mistrzem? Wszystkim towarzyszyła piękna pogoda, sportowa rywalizacja, a przede wszystkim świetna zabawa.

V Kolarski Wyścig Australijski. Weź udział

V Kolarski Wyścig Australijski. Weź udział

Już po raz piąty w ramach wakacyjnej oferty dla dzieci i młodzieży, ale także dorosłych zostanie przeprowadzony Kolarski Wyścig Australijski. Głównym celem imprez jest popularyzacja kolarstwa i popularyzacja zdrowego trybu życia wśród mieszkańców miasta.

» Wasze komentarze

kolarz @ 06:52, 24.07.2012r. IP: *.*.65.18

Brawo koledzy za wskoczenie na pudło :)

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo