Wtorek, 11 sierpnia 2020 r., imieniny Ligii, Zuzanny, Lukrecji

84 medale lekkoatletów OKLA na Mistrzostwach Polski

Ostatnie medale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży - Magdaleny Żebrowskiej to 83, a Katarzyny Gwiazdy 84 jaki lekkoatleci z Ostrołęki zdobyli w zawodach rangi mistrzostw Polski od 1970 roku, kiedy to powstała w naszym mieście przy klubie MZKS sekcja lekkiej atletyki - informuje klub OKLA Ostrołęka.

Do tego należy dodać brązowy medal Mistrzostw Europy Juniorów wywalczony w 1999 roku przez Tomasza Mateusiak.

Dla Magdy Żebrowskiej i Kasi Gwiazdy to pierwsze medale wywalczone na mistrzostwach. W historii ostrołęckiej LA najwięcej medal (głównie w Mistrzostwach Polski Seniorów) wywalczył wspomniany Tomasz Mateusiak – 16 (9 złotych, 2 srebrne i 5 brązowych).

Spośród trenerów najwięcej pozycji na podium wywalczyli zawodnicy trenowani przez Marka Mierzejewskiego – 41, 19 medali zdobyli zawodnicy Marka Kwiatkowskiego, a 13 Leszka Grzyba. Dla Bartosza Witkowskiego to 2 medal trenowanych przez niego zawodników.