Czwartek, 25 kwietnia 2024 r., imieniny Jarosława, Marka, Elwiry

Wysokie sparingowe zwycięstwo Świtu Baranowo

Świt Baranowo przygotowujący się do nowego sezonu w A klasie rozegrał w niedzielę już piąte spotkanie sparingowe. Przeciwnikiem zespołu prowadzonego przez trenera Daniela Zyrę był MKS Szczytno, a spotkanie rozegrano na bocznym boisku w Szczytnie.

Po 90. minutach w lepszych nastrojach byli piłkarze z Baranowa. Świt pokonał Szczytno 5:2. W pierwszej odsłonie pasła tylko jedna bramka. Zdobył ją Robert Kraska, który w zespole z Kurpi jest od marca 2012 roku. Po zmianie połów było ciekawiej. W 62. minucie granatowo-biali wygrywali już 4:0 za sprawą bramek Roberta Kraski, Krzysztofa Chodkowskiego i Kamila Wasilewskiego.

MKS Szczytno odpowiedziało golem w 65. minucie a na listę strzelców zapisał się Michał Rosiak. W końcówce nielicznie zgromadzeni widzowie zobaczyli jeszcze dwie bramki. Najpierw gola zdobył testowany zawodnik Świtu, Krzysiek Chodkowski. A niespełna 40 sekund później wynik ustalił Michał Rosiak z drużyny z Mazur.

MKS Szczytno - Świt Baranowo 2:5 (0:1)
Bramki: Robert Kraska 32. 56., Krzysztof Chodkowski 60. i 90.+2, Kamil Wasilewski 62.

Świt Baranowo: Paweł Łukasiak (71. Sławomir Szcześniak) - Adrian Perzanowski, Daniel Łukasiak (46. Jacek Gąska), Wojciech Gąska (79. Piotr Kruszewski), Marcin Kaczyński (82. Adam Olszewski) - Kamil Wasilewski (65. Dawid Dziekoński), Mateusz Rybka, Robert Kraska, Krzysztof Chodkowski (testowany) - Rafał Ogonowski (82. Łukasz Kalwasiński), Łukasz Kalwasiński (54. Paweł Lenarciak)