« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 21 września 2020 r., imieniny Jonasza, Mateusza, Hipolita

Moja Ostrołęka

Aktualności

Mistrzostwo Polski ratowników ostrołęckiego WOPR

Z trzema medalami: złotym, srebrnym i brązowym i piękną statuetką wrócili ratownicy ostrołęckiego WOPR z Mistrzostw Polski w ratownictwie morskim, które zostały rozegrane w dniach 4-5 sierpnia w Gdyni. Mistrzami Polski zostali Krzysztof Gumowski i Paweł Szulerecki w konkurencji wyścig ratunkowy z deską.


Nasi ratownicy pokonali wszystkie zespoły ratownicze pracujące przez wiele lat na plażach nadmorskich, co było ogromną sensacją. Paweł Szulerecki zdobył srebrny medal w wyścigu pływackim na 400 m, a Krzysztof Gumowski zajął miejsce piąte. Pozostali nasi ratownicy ukończyli wyścig w czołówce.

Paweł dorzucił brązowy medal w wyścigu na desce ratowniczej. Adam Janczewski zajął piąte miejsce w finale sprintu po plaży na 90 m. Takie samo miejsce zajęła drużyna w konkurencji Oceanman w składzie: Krzysztof Gumowski, Bartek Choromański, Paweł Szulerecki i Kacper Wróblewski. W konkurencji bieg-pływanie-bieg ósme miejsce zajął Krzysztof Gumowski, a w czołówce uplasowali się także Bartek Choromański, Adam Janczewski i Łukasz Równy.

Problematyczna dyskwalifikacja doskonale spisującej się naszej drużyny w składzie: Kacper Wróblewski, Paweł Szulerecki, Krzysztof Gumowski i Adam Janczewski w konkurencji wyścig z pasem ratunkowym pozbawiła WOPR Ostrołęka medalu w klasyfikacji drużynowej, ale czwarte miejsce i pokonanie zespołów, które specjalnie przygotowywały się do ,istrzostw to ogromny sukces, które świadczy o doskonałym szkoleniu, jakie prowadzi trenera Włodzimierz Janczewski.

Paweł Szulereckiokazał się trzecim ratownikiem Mistrzostw Polski w klasyfikacji indywidualnej, a w krajowej czołówce znaleźli się także Krzysztof Gumowski, Adam Janczewski i Bartek Choromański.

Odsłon: 1663
Komentarzy: 5
10:39, 09.08.2012r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Zmierz się w Ostrołęckiej Lidze Bowlingowej

Zmierz się w Ostrołęckiej Lidze Bowlingowej

Lubisz kulę z dziurami na palce? Weź udział w Ostrołęckiej Lidze Bowlingowej. Pierwszy turniej odbędzie się 21 września, zaś zakończenie 30 października. Organizatorzy - Ostrołęcki Klub Bowlingowy zaprasza wszystkich do wzięcia udziału w rywalizacja. Emocje są gwarantowane.

 

Ciecierski i Piotrowski przejechali 1008 kilometrów (zdjęcia)

Ciecierski i Piotrowski przejechali 1008 kilometrów (zdjęcia)

W XII Ultramaratonie Kolarskim "Bałtyk - Bieszczady Tour 2020 Jaza Non-Stop" wzięło udział dwóch przedstawicieli z naszego powiatu. Michał Ciecierski z Miastkowa oraz Zdzisław Piotrowski z Ostrołęki (KK24h). Przejechali 1008 kilometrów. Wystartowali z rampy promu Bielik w Świnoujściu, zaś meta miała miejsce w Zajeździe Caryńska w Ustrzykach Górnych. 

Miłość zaczęła się przypadkowo - rozmowa z Justyną Niedzwiecką

Miłość zaczęła się przypadkowo - rozmowa z Justyną Niedzwiecką

Bardzo dobry start ma za sobą Justyna Niedzwiecka. Zawodniczka UKS Atleta Ostrołęka wywalczyła siódme miejsce podczas Grand Prix im. Jerzego Jaśniaka Seniora w kategorii masters w podnoszeniu ciężarów. Jak znalazła się w świecie dźwigania? Jakie ma marzenia?

 

Mistrzyni Aneta Bagińska-Gąska. Przed nią mistrzostwa świata

Mistrzyni Aneta Bagińska-Gąska. Przed nią mistrzostwa świata

Reprezentantka powiatu ostrołęckiego wzięła udział w zawodach IBFF/WPF. W Siedlcach Aneta Bagińska-Gąska zwyciężyła w rywalizacji w kategorii figure fitness soft. 33-latka dostąpiła wielkiego zaszczytu, gdyż uzyskała powołania do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata IBFF w Kulturystyce i Fitness 2020. Już 19 września wystartuje na Słowenii.

 

Rodzinny Rajd Rowerowy już 26 września. Zapisz się!

Rodzinny Rajd Rowerowy już 26 września. Zapisz się!

Prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik oraz wójt gminy Lelis Stefan Prusik zapraszają na Rodzinny Rajd Rowerowy na pożegnanie lata. Właśnie ruszyły zapisy do wydarzenia, które odbędzie się 26 września. Dla dzieci i młodzieży przygotowane zostały atrakcyjne nagrody niespodzianki od szefa miasta.

 

» Wasze komentarze

kibic @ 11:18, 09.08.2012r. IP: *.*.116.4

Brawo Chłopaki!
Gratulacje dla Ratowników i Trenera

a @ 11:48, 09.08.2012r. IP: *.*.161.110

Wreszcie Włodek przestał biegać za zmysłami i wziął się do tego co kiedyś mu najlepiej wychodziło

ratownik @ 12:57, 09.08.2012r. IP: *.*.125.25

Gratulacje dla zawodników i trenera dobra robota

kiibic @ 20:17, 09.08.2012r. IP: *.*.73.113

Miło się czyta takie informacje o naszych ratownikach jak reprezentują miasto.

psk @ 23:56, 09.08.2012r. IP: *.*.15.75

Gratulowac Krzychu ;))) Oby tak dalej i coraz lepiej ;P pozdro

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo