« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 4 kwietnia 2020 r., imieniny Izydora, Wacława, Platona

Moja Ostrołęka

Aktualności

Kolejne starty Ostrołęka Cycling Team w Merida Mazovia MTB (zdjęcia)

Zimna i deszczowa pogoda towarzyszyła zawodnikom, którzy wystartowali w ostatni weekend na X i XI etapie Merida Mazovia MTB Marathon. Frekwencja była mimo to wysoka, na obu etapach wystartowało ponad 700 zawodników. Sobotni X etap wystartował w Ełku.


Pierwsze kilometry poprowadzone zostały po pięknej malowniczej asfaltowej drodze, która biegnie obrzeżami Jeziora Ełckiego. Następnie trasa przeszła w szutrowe drogi, aby po pewnym czasie dowieźć zawodników do wzgórz typowych dla Mazur Garbatych. Od tego momentu droga wiodła na przemian w górę i w dół.

Końcówka maratonu to powrót na jezioro Ełk i finisz na pięknie położonej plaży miejskiej. Niedzielny XI etap miał miejsce w Orzyszu. Start i meta znajdował się na stadionu niedaleko plaży nad jeziorem Orzysz. A trasa wyścigu przebiegała wzdłuż jeziora Orzysz.

Z barwach drużyny w Ostrołęka Cycling Team w Ełku wystartowali: Agnieszka Mażewska, Maria Kamińska, Artur Budny, Wiesław Kamiński, Wojciech Bukowski i Grzegorz Ziemak.
W Orzyszu drużyna wystąpiła w odrobinę innym składzie: Grzegorz Ziemak z powodu awarii sprzętu w poprzednim wyścigu nie pojechał, za to skład drużyny wzmocnili Krzysztof Serafiński i Wiesław Podeszwa.

W Ełku i w Orzyszu dwa razy triumfowali Agnieszka Mażewska, Maria Kamińska i Artur Budny zajmując pierwsze miejsca na podium. Wiesławowi Podeszwie i Wiesławowi Kamińskiemu udało się wywalczyć drugie miejsce w swoich kategoriach na wyścigu w Orzyszu. W obu wyścigach wystartował także Patryk Konarzewski - ostrołęczanin jeżdżący w barwach drużyny: Jak-Jedziesz.pl Racing Team.

 

Zobacz zdjęcia: 

X i XI Merida Mazovia MTB Marathon (11-12.08.2012)

X i XI Merida Mazovia MTB Marathon (11-12.08.2012)

 
Odsłon: 1563
Komentarzy: 0
21:16, 16.08.2012r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Wyścig noworoczny dla Żebrowskiego (zdjęcia)

Wyścig noworoczny dla Żebrowskiego (zdjęcia)

Czwarty wyścig noworoczny, zorganizowany przez Klub Kolarski 24h, przeszedł do historii. Na trudnej technicznie trasie w Czarnowcu rywalizowało 19 cyklistów. Do pokonania była 2,5 kilometrowa trasa. Panowie mieli do przejechania sześć okrążeń, a panie dwa.

Wyścig noworoczny w Czarnowcu. Weź udział

Wyścig noworoczny w Czarnowcu. Weź udział

Klub Kolarski 24h zaprasza na czwartą edycję wyścigu noworocznego. Po sylwestrowej zabawie cykliści wezmą udział w aktywnym powitaniu nowego roku w Czarnowcu. Na specjalnie przygotowanej trasie będzie do pokonania kilka okrążeń. Dołącz.

Mistrzostwa Klubu Kolarskiego 24h za nami

Mistrzostwa Klubu Kolarskiego 24h za nami

Kolarze górscy rywalizowali w Czarnowcu w mistrzostwach Klubu Kolarskiego 24h. Na starcie pojawiło się dwudziestu rowerzystów. Chętni uczestnicy wydarzenia mieli do pokonania okrążenia o długości 2,5 km - kobiety i juniorzy - 3 rundy, mężczyźni 6 rund.

Rajd rowerowy na pożegnanie lata (zdjęcia, wideo)

Rajd rowerowy na pożegnanie lata (zdjęcia, wideo)

Z parkingu stadionu przy ulicy Witosa w Ostrołęce wystartował wczoraj rodzinny rajd rowerowy na pożegnanie lata. Cykliści pokonali blisko 30-kilometrową trasę, kończąc na plaży miejskiej. Na finiszu czekał na uczestników wydarzenia posiłek regeneracyjny.

Pożegnaj lato na rowerze! Dołącz do rajdu

Pożegnaj lato na rowerze! Dołącz do rajdu

Ostrołęczanie i mieszkańcy powiatu mają okazję pożegnać lato na dwóch kółkach. Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej zaprasza na rodzinny rajd rowerowy po Ostrołęce i gminie Rzekuń. Początek wydarzenia w sobotę 7 września.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo