« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 25 września 2020 r., imieniny Aurelii, Kleofasa, Władysława

Moja Ostrołęka

Aktualności

Kolejne starty Ostrołęka Cycling Team w Merida Mazovia MTB (zdjęcia)

Zimna i deszczowa pogoda towarzyszyła zawodnikom, którzy wystartowali w ostatni weekend na X i XI etapie Merida Mazovia MTB Marathon. Frekwencja była mimo to wysoka, na obu etapach wystartowało ponad 700 zawodników. Sobotni X etap wystartował w Ełku.


Pierwsze kilometry poprowadzone zostały po pięknej malowniczej asfaltowej drodze, która biegnie obrzeżami Jeziora Ełckiego. Następnie trasa przeszła w szutrowe drogi, aby po pewnym czasie dowieźć zawodników do wzgórz typowych dla Mazur Garbatych. Od tego momentu droga wiodła na przemian w górę i w dół.

Końcówka maratonu to powrót na jezioro Ełk i finisz na pięknie położonej plaży miejskiej. Niedzielny XI etap miał miejsce w Orzyszu. Start i meta znajdował się na stadionu niedaleko plaży nad jeziorem Orzysz. A trasa wyścigu przebiegała wzdłuż jeziora Orzysz.

Z barwach drużyny w Ostrołęka Cycling Team w Ełku wystartowali: Agnieszka Mażewska, Maria Kamińska, Artur Budny, Wiesław Kamiński, Wojciech Bukowski i Grzegorz Ziemak.
W Orzyszu drużyna wystąpiła w odrobinę innym składzie: Grzegorz Ziemak z powodu awarii sprzętu w poprzednim wyścigu nie pojechał, za to skład drużyny wzmocnili Krzysztof Serafiński i Wiesław Podeszwa.

W Ełku i w Orzyszu dwa razy triumfowali Agnieszka Mażewska, Maria Kamińska i Artur Budny zajmując pierwsze miejsca na podium. Wiesławowi Podeszwie i Wiesławowi Kamińskiemu udało się wywalczyć drugie miejsce w swoich kategoriach na wyścigu w Orzyszu. W obu wyścigach wystartował także Patryk Konarzewski - ostrołęczanin jeżdżący w barwach drużyny: Jak-Jedziesz.pl Racing Team.

 

Zobacz zdjęcia: 

X i XI Merida Mazovia MTB Marathon (11-12.08.2012)

X i XI Merida Mazovia MTB Marathon (11-12.08.2012)

 
Odsłon: 1649
Komentarzy: 0
21:16, 16.08.2012r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Wasilewska i Jarkowski mają mocną nogę!

Wasilewska i Jarkowski mają mocną nogę!

Początek sezonu nie był łaskawy dla żadnej dyscypliny, czyli ten dla kolarzy, który miał się rozpocząć w połowie kwietnia. Szalejąca na całym świecie pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany wszystkich. Króciutki cykl wyścigów szosowych postanowiło zorganizować na Mazowszu Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów.

Karczewski dotarł do mety bez... kierownicy (zdjęcia)

Karczewski dotarł do mety bez... kierownicy (zdjęcia)

Na Górze Czterech Wiatrów w Mrągowie odbyły się mistrzostwa Polski w kolarstwie MTB XCO. Wśród startujących nie mogło zabraknąć przedstawicieli KK24h, którzy pokonali taką samą trasę, co dzień później zawodnicy elity. Z przygodami zmagania zakończył Marek Karczewski.

 

Michał Ciecierski pokonał rowerem 733 km w 24 godziny!

Michał Ciecierski pokonał rowerem 733 km w 24 godziny!

Zawodnik z naszego regionu pobił rekord trasy podczas IV edycji Wysokomazowieckiego 24-godzinnego Maratonu Rowerowego. Michał Ciecierski reprezentujący barwy KK24h przed rokiem w tym samym czasie pokonał 684 km i zajął drugie miejsce. W tegorocznej edycji poprawił się o 49 km i wygrał z ogromną przewagą.

Znamy mistrzów rowerów

Znamy mistrzów rowerów

Sportowe Wakacje w Mieście organizowane przez Miasto Ostrołęka to również rywalizacja na rowerach. Śmiałkowie wzięli udział w wyścigu australijskim o puchar Przewodniczącego Rady Miasta Ostrołęki Wojciecha Zarzyckiego. Kto został mistrzem? Wszystkim towarzyszyła piękna pogoda, sportowa rywalizacja, a przede wszystkim świetna zabawa.

V Kolarski Wyścig Australijski. Weź udział

V Kolarski Wyścig Australijski. Weź udział

Już po raz piąty w ramach wakacyjnej oferty dla dzieci i młodzieży, ale także dorosłych zostanie przeprowadzony Kolarski Wyścig Australijski. Głównym celem imprez jest popularyzacja kolarstwa i popularyzacja zdrowego trybu życia wśród mieszkańców miasta.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo