« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 7 lipca 2020 r., imieniny Estery, Metodego, Kiry

Moja Ostrołęka

Aktualności

Szosówki kontra MTB czyli jazda indywidualna na czas w Rzekuniu

W środę 15 sierpnia na starcie IV Kolarskiej Jazdy Indywidualnej na czas pojawili się zawodnicy, którzy chcieli sprawdzić swoją formę w walce z samym sobą. 26 zawodników w tym cztery panie stanęło w Rzekuniu na starcie wymagającej 10-cio kilometrowej trasy.


Tak tak właśnie te 10 km to dystans, który wymaga szczególnych umiejętności rozłożenia sił podczas walki z czasem. Od samego startu aż do linii mety trzeba dać z siebie wszystko lub jak kto woli "iść na maxa". Trasę czasówki wyznaczono na odcinku Rzekuń-Drwęcz-Zapieczne-Drwęcz-Rzekuń i nie byłoby w niej nic trudnego gdyby nie silny wiatr, który „trzymał” zawodników po nawrocie. Najlepiej w tych trudnych warunkach poradził sobie Wiesław Podeszwa z „Ostrołęka Cycling Team” Białobrzeg Dalszy z czasem 16:04,70.

Należy podkreślić duży sukces tego zawodnika ponieważ pokazał, że nie wiek lecz systematyczność w treningach doprowadza do dobrych wyników, a wiek 54-ech lat nie przeszkodził mu pozostawić w tyle wszystkich 20-to i 30-to latków. Wśród pań najszybciej dojechała do mety Iwona Wódkiewicz z Przasnysza czas 18:49,58 (zawodniczka jest aktualną Mistrzynią Polski w jeździe parami na czas).

Organizatorzy dali również możliwość sprawdzenia swoich sił oraz rowerów przeznaczonych do zupełnie innej konkurencji. Rowery MTB tzw. „górale” pojechały na tej samej trasie lecz z powodów oczywistych nie miały szans z „szosówkami”. Najszybszym zawodnikiem okazał się Michał Bodzon z Ostrołęki z czasem 18:02,51 a wśród pań Maria Kamińska z Ostrołęka Cycling Team z Nowosiedlin, czas 21:43,06.

Najmłodszym zawodnikiem był Szymon Sendrowski z Ław - 10 lat, najstarszym Witold Białobrzeski z Ostrołęki - 62 lata. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy a następnie rozlosowano wśród wszystkich zawodników nagrody rzeczowe przekazane przez sponsorów.

Skrócone wyniki - klasyfikacja „szosówek”
1. Wiesław Podeszwa OCT Białobrzeg Dalszy 16:04,70
2. Dariusz Regulski Amici Bontempino Ostrołęka 16:13,18
3. Leszek Kleczkowski BGŻ KURPIE Ostrołęka Ostrołęka 17:04,70

Klasyfikacja „MTB”:
1. Michał Bodzon niezrzeszony Ostrołęka 18:02,51
2. Marek Karczewski BGŻ KURPIE Ostrołęka Czarnowiec 18:35,14
3. Norbert Siemiątkowski BGŻ KURPIE Ostrołęka Rzekuń 18:59,03

Sponsorami imprezy byli: Ewa Kaczorowska - BGŻ Ostrołęka i Jarosław Jakubiak - Best-Office Ostrołęka.

Organizatorzy: Amatorska Grupa bez limitu Ostrołęka i okolice (Marek Karczewski, Norbert Siemiątkowski)

Odsłon: 2736
Komentarzy: 1
10:18, 18.08.2012r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Kolarze szosowi w akcji (zdjęcia, wideo)

Kolarze szosowi w akcji (zdjęcia, wideo)

Klub Kolarski 24h zaprasza do wspólnych rowerowych treningów w niedzielne przedpołudnia. Do wspólnych zajęć mogą dołączyć wszyscy chętni, jednak poziom zawodników jest wygórowany. Jakie trzeba spełnić kryteria?

Niedzielne treningi kolarzy zainaugurowane

Niedzielne treningi kolarzy zainaugurowane

W słoneczną niedzielę kolarze z całego regionu, spragnieni wspólnego treningu, spotkali się aby otworzyć sezon pn. "Ostrołęka w koło". Inicjatorem wydarzenia jest Klub Kolarski 24h. Na starcie pojawiło się piętnastu zawodników.

Kolarstwo to zwykły sport, pasja, czy może miłość? Sprawdź jak widzi to Mariusz Rynkiewicz

Kolarstwo to zwykły sport, pasja, czy może miłość? Sprawdź jak widzi to Mariusz Rynkiewicz

Mariusz Rynkiewicz z Klubu Kolarskiego 24h od ponad dziesięciu lat jest zagorzałym pasjonatem kolarstwa. Z roku na rok osiąga coraz większe sukcesy w tej dziedzinie. Teraz postanowił podzielić się, dlaczego tak naprawdę kocha kolarstwo.

Wyścig noworoczny dla Żebrowskiego (zdjęcia)

Wyścig noworoczny dla Żebrowskiego (zdjęcia)

Czwarty wyścig noworoczny, zorganizowany przez Klub Kolarski 24h, przeszedł do historii. Na trudnej technicznie trasie w Czarnowcu rywalizowało 19 cyklistów. Do pokonania była 2,5 kilometrowa trasa. Panowie mieli do przejechania sześć okrążeń, a panie dwa.

Wyścig noworoczny w Czarnowcu. Weź udział

Wyścig noworoczny w Czarnowcu. Weź udział

Klub Kolarski 24h zaprasza na czwartą edycję wyścigu noworocznego. Po sylwestrowej zabawie cykliści wezmą udział w aktywnym powitaniu nowego roku w Czarnowcu. Na specjalnie przygotowanej trasie będzie do pokonania kilka okrążeń. Dołącz.

» Wasze komentarze

bob @ 10:40, 19.08.2012r. IP: *.*.13.106

niech na sam pierf zrobią asfalta

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo