« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 28 marca 2020 r., imieniny Anieli, Renaty, Kastora

Moja Ostrołęka

Aktualności

Szosówki kontra MTB czyli jazda indywidualna na czas w Rzekuniu

W środę 15 sierpnia na starcie IV Kolarskiej Jazdy Indywidualnej na czas pojawili się zawodnicy, którzy chcieli sprawdzić swoją formę w walce z samym sobą. 26 zawodników w tym cztery panie stanęło w Rzekuniu na starcie wymagającej 10-cio kilometrowej trasy.


Tak tak właśnie te 10 km to dystans, który wymaga szczególnych umiejętności rozłożenia sił podczas walki z czasem. Od samego startu aż do linii mety trzeba dać z siebie wszystko lub jak kto woli "iść na maxa". Trasę czasówki wyznaczono na odcinku Rzekuń-Drwęcz-Zapieczne-Drwęcz-Rzekuń i nie byłoby w niej nic trudnego gdyby nie silny wiatr, który „trzymał” zawodników po nawrocie. Najlepiej w tych trudnych warunkach poradził sobie Wiesław Podeszwa z „Ostrołęka Cycling Team” Białobrzeg Dalszy z czasem 16:04,70.

Należy podkreślić duży sukces tego zawodnika ponieważ pokazał, że nie wiek lecz systematyczność w treningach doprowadza do dobrych wyników, a wiek 54-ech lat nie przeszkodził mu pozostawić w tyle wszystkich 20-to i 30-to latków. Wśród pań najszybciej dojechała do mety Iwona Wódkiewicz z Przasnysza czas 18:49,58 (zawodniczka jest aktualną Mistrzynią Polski w jeździe parami na czas).

Organizatorzy dali również możliwość sprawdzenia swoich sił oraz rowerów przeznaczonych do zupełnie innej konkurencji. Rowery MTB tzw. „górale” pojechały na tej samej trasie lecz z powodów oczywistych nie miały szans z „szosówkami”. Najszybszym zawodnikiem okazał się Michał Bodzon z Ostrołęki z czasem 18:02,51 a wśród pań Maria Kamińska z Ostrołęka Cycling Team z Nowosiedlin, czas 21:43,06.

Najmłodszym zawodnikiem był Szymon Sendrowski z Ław - 10 lat, najstarszym Witold Białobrzeski z Ostrołęki - 62 lata. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy a następnie rozlosowano wśród wszystkich zawodników nagrody rzeczowe przekazane przez sponsorów.

Skrócone wyniki - klasyfikacja „szosówek”
1. Wiesław Podeszwa OCT Białobrzeg Dalszy 16:04,70
2. Dariusz Regulski Amici Bontempino Ostrołęka 16:13,18
3. Leszek Kleczkowski BGŻ KURPIE Ostrołęka Ostrołęka 17:04,70

Klasyfikacja „MTB”:
1. Michał Bodzon niezrzeszony Ostrołęka 18:02,51
2. Marek Karczewski BGŻ KURPIE Ostrołęka Czarnowiec 18:35,14
3. Norbert Siemiątkowski BGŻ KURPIE Ostrołęka Rzekuń 18:59,03

Sponsorami imprezy byli: Ewa Kaczorowska - BGŻ Ostrołęka i Jarosław Jakubiak - Best-Office Ostrołęka.

Organizatorzy: Amatorska Grupa bez limitu Ostrołęka i okolice (Marek Karczewski, Norbert Siemiątkowski)

Odsłon: 2683
Komentarzy: 1
10:18, 18.08.2012r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Wyścig noworoczny dla Żebrowskiego (zdjęcia)

Wyścig noworoczny dla Żebrowskiego (zdjęcia)

Czwarty wyścig noworoczny, zorganizowany przez Klub Kolarski 24h, przeszedł do historii. Na trudnej technicznie trasie w Czarnowcu rywalizowało 19 cyklistów. Do pokonania była 2,5 kilometrowa trasa. Panowie mieli do przejechania sześć okrążeń, a panie dwa.

Wyścig noworoczny w Czarnowcu. Weź udział

Wyścig noworoczny w Czarnowcu. Weź udział

Klub Kolarski 24h zaprasza na czwartą edycję wyścigu noworocznego. Po sylwestrowej zabawie cykliści wezmą udział w aktywnym powitaniu nowego roku w Czarnowcu. Na specjalnie przygotowanej trasie będzie do pokonania kilka okrążeń. Dołącz.

Mistrzostwa Klubu Kolarskiego 24h za nami

Mistrzostwa Klubu Kolarskiego 24h za nami

Kolarze górscy rywalizowali w Czarnowcu w mistrzostwach Klubu Kolarskiego 24h. Na starcie pojawiło się dwudziestu rowerzystów. Chętni uczestnicy wydarzenia mieli do pokonania okrążenia o długości 2,5 km - kobiety i juniorzy - 3 rundy, mężczyźni 6 rund.

Rajd rowerowy na pożegnanie lata (zdjęcia, wideo)

Rajd rowerowy na pożegnanie lata (zdjęcia, wideo)

Z parkingu stadionu przy ulicy Witosa w Ostrołęce wystartował wczoraj rodzinny rajd rowerowy na pożegnanie lata. Cykliści pokonali blisko 30-kilometrową trasę, kończąc na plaży miejskiej. Na finiszu czekał na uczestników wydarzenia posiłek regeneracyjny.

Pożegnaj lato na rowerze! Dołącz do rajdu

Pożegnaj lato na rowerze! Dołącz do rajdu

Ostrołęczanie i mieszkańcy powiatu mają okazję pożegnać lato na dwóch kółkach. Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej zaprasza na rodzinny rajd rowerowy po Ostrołęce i gminie Rzekuń. Początek wydarzenia w sobotę 7 września.

» Wasze komentarze

bob @ 10:40, 19.08.2012r. IP: *.*.13.106

niech na sam pierf zrobią asfalta

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo