« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 13 maja 2021 r., imieniny Serwacego, Ofelii, Roberty

Moja Ostrołęka

Aktualności

Szosówki kontra MTB czyli jazda indywidualna na czas w Rzekuniu

W środę 15 sierpnia na starcie IV Kolarskiej Jazdy Indywidualnej na czas pojawili się zawodnicy, którzy chcieli sprawdzić swoją formę w walce z samym sobą. 26 zawodników w tym cztery panie stanęło w Rzekuniu na starcie wymagającej 10-cio kilometrowej trasy.


Tak tak właśnie te 10 km to dystans, który wymaga szczególnych umiejętności rozłożenia sił podczas walki z czasem. Od samego startu aż do linii mety trzeba dać z siebie wszystko lub jak kto woli "iść na maxa". Trasę czasówki wyznaczono na odcinku Rzekuń-Drwęcz-Zapieczne-Drwęcz-Rzekuń i nie byłoby w niej nic trudnego gdyby nie silny wiatr, który „trzymał” zawodników po nawrocie. Najlepiej w tych trudnych warunkach poradził sobie Wiesław Podeszwa z „Ostrołęka Cycling Team” Białobrzeg Dalszy z czasem 16:04,70.

Należy podkreślić duży sukces tego zawodnika ponieważ pokazał, że nie wiek lecz systematyczność w treningach doprowadza do dobrych wyników, a wiek 54-ech lat nie przeszkodził mu pozostawić w tyle wszystkich 20-to i 30-to latków. Wśród pań najszybciej dojechała do mety Iwona Wódkiewicz z Przasnysza czas 18:49,58 (zawodniczka jest aktualną Mistrzynią Polski w jeździe parami na czas).

Organizatorzy dali również możliwość sprawdzenia swoich sił oraz rowerów przeznaczonych do zupełnie innej konkurencji. Rowery MTB tzw. „górale” pojechały na tej samej trasie lecz z powodów oczywistych nie miały szans z „szosówkami”. Najszybszym zawodnikiem okazał się Michał Bodzon z Ostrołęki z czasem 18:02,51 a wśród pań Maria Kamińska z Ostrołęka Cycling Team z Nowosiedlin, czas 21:43,06.

Najmłodszym zawodnikiem był Szymon Sendrowski z Ław - 10 lat, najstarszym Witold Białobrzeski z Ostrołęki - 62 lata. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy a następnie rozlosowano wśród wszystkich zawodników nagrody rzeczowe przekazane przez sponsorów.

Skrócone wyniki - klasyfikacja „szosówek”
1. Wiesław Podeszwa OCT Białobrzeg Dalszy 16:04,70
2. Dariusz Regulski Amici Bontempino Ostrołęka 16:13,18
3. Leszek Kleczkowski BGŻ KURPIE Ostrołęka Ostrołęka 17:04,70

Klasyfikacja „MTB”:
1. Michał Bodzon niezrzeszony Ostrołęka 18:02,51
2. Marek Karczewski BGŻ KURPIE Ostrołęka Czarnowiec 18:35,14
3. Norbert Siemiątkowski BGŻ KURPIE Ostrołęka Rzekuń 18:59,03

Sponsorami imprezy byli: Ewa Kaczorowska - BGŻ Ostrołęka i Jarosław Jakubiak - Best-Office Ostrołęka.

Organizatorzy: Amatorska Grupa bez limitu Ostrołęka i okolice (Marek Karczewski, Norbert Siemiątkowski)

Odsłon: 2880
Komentarzy: 1
10:18, 18.08.2012r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Aleksandrowicz i Kamińska najszybsi (zdjęcia)

Aleksandrowicz i Kamińska najszybsi (zdjęcia)

27 grudnia w samo południe we wsi Teodorowo odbyła się V edycja Kolarskiego Wyścigu Noworocznego. Zmagania zostały przeniesione na wcześniejszy termin ze względu na kwarantannę narodową.

Ruszyli rodzinnie na rowerach (zdjęcia, wideo)

Ruszyli rodzinnie na rowerach (zdjęcia, wideo)

Dużą popularnością cieszył się Rodzinny Rajd Rowerowy, który w sobotę (26 września) ruszył z Ostrołęki w stronę Lelisa. Uczestnicy przejadą 35 kilometrów. Dla dzieci i młodzieży przygotowane zostały atrakcyjne nagrody niespodzianki od prezydenta Ostrołęki Łukasza Kulika, który wraz z wójtem gminy Lelis Stefanem Prusikiem zapraszali na wydarzenie.

 

Rodzinny Rajd Rowerowy już 26 września. Zapisz się!

Rodzinny Rajd Rowerowy już 26 września. Zapisz się!

Prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik oraz wójt gminy Lelis Stefan Prusik zapraszają na Rodzinny Rajd Rowerowy na pożegnanie lata. Właśnie ruszyły zapisy do wydarzenia, które odbędzie się 26 września. Dla dzieci i młodzieży przygotowane zostały atrakcyjne nagrody niespodzianki od szefa miasta.

Wasilewska i Jarkowski mają mocną nogę!

Wasilewska i Jarkowski mają mocną nogę!

Początek sezonu nie był łaskawy dla żadnej dyscypliny, czyli ten dla kolarzy, który miał się rozpocząć w połowie kwietnia. Szalejąca na całym świecie pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany wszystkich. Króciutki cykl wyścigów szosowych postanowiło zorganizować na Mazowszu Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów.

Karczewski dotarł do mety bez... kierownicy (zdjęcia)

Karczewski dotarł do mety bez... kierownicy (zdjęcia)

Na Górze Czterech Wiatrów w Mrągowie odbyły się mistrzostwa Polski w kolarstwie MTB XCO. Wśród startujących nie mogło zabraknąć przedstawicieli KK24h, którzy pokonali taką samą trasę, co dzień później zawodnicy elity. Z przygodami zmagania zakończył Marek Karczewski.

 

» Wasze komentarze

bob @ 10:40, 19.08.2012r. IP: *.*.13.106

niech na sam pierf zrobią asfalta

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo