Piątek, 19 kwietnia 2024 r., imieniny Adolfa, Tymona, Pafnucego

Sensei Emilia Płaszczyńska nagrodzona przez starostę

Starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł wyróżnił kolejnego sportowca specjalną nagrodą pieniężną za szczególne sukcesy odnoszone na arenie krajowej i międzynarodowej. Podczas pierwszego treningu grupy prowadzonego przez sensei Wiesława Orzoła starosta pojawił się by złożyć życzenia i wręczyć nagrodę najlepszej zawodniczce w sztukach walki w naszym mieście.

Starosta Stanisław Kubeł z dużym przejęciem mówił o sukcesach, które Emilia Płaszczyńska zanotowała w swojej karierze, startując w różnego rodzaju zawodach już blisko dziesięć lat. Pasmo sukcesów ostrołęczanki rozpoczęło się na dobre w 2005 roku, kiedy to wygrała wygrała Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży, zdobyła Mistrzostwo Mazowsza i stanęła na najniższym stopniu podium w Pucharze Polski.

W kolejnych latach dochodziły kolejne sukcesy i medale w Mistrzostwach Mazowsza, Pucharze Polski, Mistrzostwach Polski Juniorów i Mistrzostwach Makoregionu Wschodniego Seniorów. W 2010 roku podczas jednych Mistrzostw Polski Seniorów podopieczna sensei Wiesława Orzoła zdobyła trzy medale, srebro w kumite light contact, brąz w kumite full-contact oraz brąz w kata.

Przełomowy w karierze był jednak rok 2011, kiedy to zdobyła złoto, srebro i brąz podczas Mistrzostw Polski Makroregionu Wschodniego o została wybrana najlepszą zawodniczką imprezy. W Mistrzostwach Polski Seniorów wywalczyła swój pierwszy, brązowy medal rywalizując ze zdecydowanie starszymi i bardziej doświadczonymi od siebie zawodniczkami.

Największy sukces przyszedł jednak kilka tygodni później, kiedy to podczas Mistrzostw Europy Seniorów w Padwie zdobyła pierwszy historyczny brązowy medal w kumite full contact. To największe obecnie osiągnięcie w historii Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin.

W 2012 roku Emilia Płaszczyńska w Mistrzostwach Polski Makroregionu Wschodniego zdobyła złoty medal w kumite i srebrny w kata. W Mistrzostwach Polski Seniorów zajęła piąte miejsce, tym razem nie stając na podium rywalizacji. Ciężka praca na treningach i wiele litrów wylanego potu sprawiają, że możemy być pewni, iż kolejne sukcesy są kwestią czasu.