« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 28 marca 2020 r., imieniny Anieli, Renaty, Kastora

Moja Ostrołęka

Aktualności

Wielkie ściganie pod Zamkiem Książąt Mazowieckich w Ciechanowie (zdjęcia)

Po chłodnych dniach w ostatnim tygodniu, ocieplenie na niedzielnej imprezie 9 września w Ciechanowie zawodnicy powitali w uśmiechem. Na XIII etapie Merida Mazovia MTB Marathon wystartowało ponad 1120 zawodników. Start i meta zawodów została ulokowana w plenerze ciechanowskiego Zamku Książąt Mazowieckich.


Trasy: Hobby (13 km), Fit (28 km), Mega (54 km) oraz Giga (74 km) zostały poprowadzone przez lasy i łąki lezące na północ od Ciechanowa. Z relacji zawodników trasa była szybka, jednak nieliczne górki potrafiły zaskoczyć każdego trudnością podjazdu.

W Ciechanowie na XIII etapie Merida Mazovia MTB Marathon nie zabrakło także zawodników reprezentujących dwie Ostrołęckie drużyny (BGŻ Kurpie Ostrołęka i Ostrołęka Cycling Team) oraz startujących indywidualnie.

W zawodach wzięli udział: Agnieszka Mażewska, Maria Kamińska, Artur Budny, Wojciech Bukowski, Tomasz Górowski, Wiesław Kamiński, Marek Karczewski, Krzysztof Leszczyński, Paweł Parzychowski, Wiesław Podeszwa, Krzysztof Serafiński, Norbert Siemiątkowski, Grzegorz Ziemak.

Artur Budny był najszybszy na dystansie Hobby przeznaczonej dla młodzieży. Nad kolejnym zawodnikiem, który pokonał dystans Hobby, miał ponad 2,5 minuty przewagi. Agnieszka Mażewska także była najlepsza w swojej kategorii, na drugich miejscach w swoich kategoriach finiszowali Maria Kamińska i Wiesław Kamiński, Wiesław Podeszwa tego dnia wszedł na podium tuż za Wiesławem Kamińskim, zajmując trzecią pozycję w swojej kategorii.

Najwięcej punktów dla swojej drużyny zdobyli Wojciech Bukowski i Grzegorz Ziemak, którzy tego dnia wybrali dystans Giga.

Kolejne etapy cyklu Merida Mazovia MTB Marathon odbędą się w Rawie Mazowieckiej (etap XIV) w niedzielę 23 września i w Nowym Dworze Mazowiecki (etap XV finałowy) w niedzielę 7 października.

Zobacz zdjęcia:
Merida Mazovia MTB w Ciechanowie (09.09.2012)

Odsłon: 1585
Komentarzy: 2
08:09, 12.09.2012r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Wyścig noworoczny dla Żebrowskiego (zdjęcia)

Wyścig noworoczny dla Żebrowskiego (zdjęcia)

Czwarty wyścig noworoczny, zorganizowany przez Klub Kolarski 24h, przeszedł do historii. Na trudnej technicznie trasie w Czarnowcu rywalizowało 19 cyklistów. Do pokonania była 2,5 kilometrowa trasa. Panowie mieli do przejechania sześć okrążeń, a panie dwa.

Wyścig noworoczny w Czarnowcu. Weź udział

Wyścig noworoczny w Czarnowcu. Weź udział

Klub Kolarski 24h zaprasza na czwartą edycję wyścigu noworocznego. Po sylwestrowej zabawie cykliści wezmą udział w aktywnym powitaniu nowego roku w Czarnowcu. Na specjalnie przygotowanej trasie będzie do pokonania kilka okrążeń. Dołącz.

Mistrzostwa Klubu Kolarskiego 24h za nami

Mistrzostwa Klubu Kolarskiego 24h za nami

Kolarze górscy rywalizowali w Czarnowcu w mistrzostwach Klubu Kolarskiego 24h. Na starcie pojawiło się dwudziestu rowerzystów. Chętni uczestnicy wydarzenia mieli do pokonania okrążenia o długości 2,5 km - kobiety i juniorzy - 3 rundy, mężczyźni 6 rund.

Rajd rowerowy na pożegnanie lata (zdjęcia, wideo)

Rajd rowerowy na pożegnanie lata (zdjęcia, wideo)

Z parkingu stadionu przy ulicy Witosa w Ostrołęce wystartował wczoraj rodzinny rajd rowerowy na pożegnanie lata. Cykliści pokonali blisko 30-kilometrową trasę, kończąc na plaży miejskiej. Na finiszu czekał na uczestników wydarzenia posiłek regeneracyjny.

Pożegnaj lato na rowerze! Dołącz do rajdu

Pożegnaj lato na rowerze! Dołącz do rajdu

Ostrołęczanie i mieszkańcy powiatu mają okazję pożegnać lato na dwóch kółkach. Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej zaprasza na rodzinny rajd rowerowy po Ostrołęce i gminie Rzekuń. Początek wydarzenia w sobotę 7 września.

» Wasze komentarze

rr @ 08:29, 12.09.2012r. IP: *.*.192.138

Gratki

Tak trzymać.

gość @ 14:14, 12.09.2012r. IP: *.*.48.119

Brawo

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo