« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 7 lipca 2020 r., imieniny Estery, Metodego, Kiry

Moja Ostrołęka

Aktualności

Wielkie ściganie pod Zamkiem Książąt Mazowieckich w Ciechanowie (zdjęcia)

Po chłodnych dniach w ostatnim tygodniu, ocieplenie na niedzielnej imprezie 9 września w Ciechanowie zawodnicy powitali w uśmiechem. Na XIII etapie Merida Mazovia MTB Marathon wystartowało ponad 1120 zawodników. Start i meta zawodów została ulokowana w plenerze ciechanowskiego Zamku Książąt Mazowieckich.


Trasy: Hobby (13 km), Fit (28 km), Mega (54 km) oraz Giga (74 km) zostały poprowadzone przez lasy i łąki lezące na północ od Ciechanowa. Z relacji zawodników trasa była szybka, jednak nieliczne górki potrafiły zaskoczyć każdego trudnością podjazdu.

W Ciechanowie na XIII etapie Merida Mazovia MTB Marathon nie zabrakło także zawodników reprezentujących dwie Ostrołęckie drużyny (BGŻ Kurpie Ostrołęka i Ostrołęka Cycling Team) oraz startujących indywidualnie.

W zawodach wzięli udział: Agnieszka Mażewska, Maria Kamińska, Artur Budny, Wojciech Bukowski, Tomasz Górowski, Wiesław Kamiński, Marek Karczewski, Krzysztof Leszczyński, Paweł Parzychowski, Wiesław Podeszwa, Krzysztof Serafiński, Norbert Siemiątkowski, Grzegorz Ziemak.

Artur Budny był najszybszy na dystansie Hobby przeznaczonej dla młodzieży. Nad kolejnym zawodnikiem, który pokonał dystans Hobby, miał ponad 2,5 minuty przewagi. Agnieszka Mażewska także była najlepsza w swojej kategorii, na drugich miejscach w swoich kategoriach finiszowali Maria Kamińska i Wiesław Kamiński, Wiesław Podeszwa tego dnia wszedł na podium tuż za Wiesławem Kamińskim, zajmując trzecią pozycję w swojej kategorii.

Najwięcej punktów dla swojej drużyny zdobyli Wojciech Bukowski i Grzegorz Ziemak, którzy tego dnia wybrali dystans Giga.

Kolejne etapy cyklu Merida Mazovia MTB Marathon odbędą się w Rawie Mazowieckiej (etap XIV) w niedzielę 23 września i w Nowym Dworze Mazowiecki (etap XV finałowy) w niedzielę 7 października.

Zobacz zdjęcia:
Merida Mazovia MTB w Ciechanowie (09.09.2012)

Odsłon: 1643
Komentarzy: 2
08:09, 12.09.2012r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Kolarze szosowi w akcji (zdjęcia, wideo)

Kolarze szosowi w akcji (zdjęcia, wideo)

Klub Kolarski 24h zaprasza do wspólnych rowerowych treningów w niedzielne przedpołudnia. Do wspólnych zajęć mogą dołączyć wszyscy chętni, jednak poziom zawodników jest wygórowany. Jakie trzeba spełnić kryteria?

Niedzielne treningi kolarzy zainaugurowane

Niedzielne treningi kolarzy zainaugurowane

W słoneczną niedzielę kolarze z całego regionu, spragnieni wspólnego treningu, spotkali się aby otworzyć sezon pn. "Ostrołęka w koło". Inicjatorem wydarzenia jest Klub Kolarski 24h. Na starcie pojawiło się piętnastu zawodników.

Kolarstwo to zwykły sport, pasja, czy może miłość? Sprawdź jak widzi to Mariusz Rynkiewicz

Kolarstwo to zwykły sport, pasja, czy może miłość? Sprawdź jak widzi to Mariusz Rynkiewicz

Mariusz Rynkiewicz z Klubu Kolarskiego 24h od ponad dziesięciu lat jest zagorzałym pasjonatem kolarstwa. Z roku na rok osiąga coraz większe sukcesy w tej dziedzinie. Teraz postanowił podzielić się, dlaczego tak naprawdę kocha kolarstwo.

Wyścig noworoczny dla Żebrowskiego (zdjęcia)

Wyścig noworoczny dla Żebrowskiego (zdjęcia)

Czwarty wyścig noworoczny, zorganizowany przez Klub Kolarski 24h, przeszedł do historii. Na trudnej technicznie trasie w Czarnowcu rywalizowało 19 cyklistów. Do pokonania była 2,5 kilometrowa trasa. Panowie mieli do przejechania sześć okrążeń, a panie dwa.

Wyścig noworoczny w Czarnowcu. Weź udział

Wyścig noworoczny w Czarnowcu. Weź udział

Klub Kolarski 24h zaprasza na czwartą edycję wyścigu noworocznego. Po sylwestrowej zabawie cykliści wezmą udział w aktywnym powitaniu nowego roku w Czarnowcu. Na specjalnie przygotowanej trasie będzie do pokonania kilka okrążeń. Dołącz.

» Wasze komentarze

rr @ 08:29, 12.09.2012r. IP: *.*.192.138

Gratki

Tak trzymać.

gość @ 14:14, 12.09.2012r. IP: *.*.48.119

Brawo

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo