« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 19 września 2020 r., imieniny Januarego, Konstancji, Teodora

Moja Ostrołęka

Aktualności

Ratownicy WOPR-OS najlepsi na ostrołęckich wodach (zdjęcia, wideo)

Ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego WOPR-OS okazali się najlepszym zespołem podczas Mistrzostw Mazowsza Ratowniczych Jednostek Pływających, które w sobotnie popołudnie zostały przeprowadzone na terenach położonych nad Narwią. Do rywalizacji w zawodach przystąpiło dwanaście zespołów.


Organizator przewidział trzy konkurencje. W pierwszej na łodzi turystycznej, która zaczyna tonąć znajdowały się dwie osoby (jedna bez urazu, druga z podejrzeniem urazu kręgosłupa – osoba przytomna). Każda z drużyn za pomocą swojej łodzi musiała przetransportować bezpiecznie obie osoby w wyznaczone miejsce, gdzie zostały przekazane służbom medycznym.

Drugą konkurencją była resuscytacja krążeniowo – oddechowa zgodnie z algorytmem BLS, w której ratownicy wszystkich ekip byli praktycznie bezbłędni. Trzecia konkurencja polegała na celnym rzucie rzutką ratowniczą. Niestety ze względu na uszkodzenie łodzi przez czwartą załogę i konieczność podstawienia zapasowej łodzi, zdecydowano o zakończeniu rywalizacji po dwóch konkurencjach.

W efekcie w zawodach wygrała drużyna WOPR-OS 2 w składzie: Piotr Borowy, Kamil Kamiński i Hubert Dobkowski. Drugie miejsce wywalczyła Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej: Jarosław Drabot, Tomasz Pokora, Wojciech Filochowski, a trzecie Ochotnicza Straż Pożarna Dzbenin: Stanisław Rogoziński, Paweł Rogoziński, Marek Rogoziński.

Kolejne miejsca w rywalizacji zajęli: WOPR-OS 1 - Przemysław Gadomski, Andrzej Pyskło i Daniel Krukowski, WOPR Legionowo - Albert Ścibor, Damian Różański, Mirosław Zieliński, WOPR Żyrardów 1 - Łukasz Kruk, Michał Ciecharowski i Michał Ochnicki.

Pozostałe zespoły biorące udział w zawodach otrzymały pamiątkowe dyplomy. Dla najlepszych czekały puchary, pamiątkowe medale i statuetki. Celem imprezy było podniesienie poziomu wyszkolenia zespołów ratowniczych mające na celu poprawę bezpieczeństwa osób korzystających z kąpieli i uprawiających sporty wodne. Wymiana doświadczeń służb ratowniczych (WOPR, Policja, PSP, OSP) w zakresie prowadzenia akcji ratowniczych przy użyciu sprzętu pływającego oraz integracja służb ratowniczych.

Patronat honorowy nad imprezą objął Marszałek Województwa Mazowieckiego, a patronat medialny serwis moja-ostroleka.pl

Zobacz zdjęcia:
Mistrzostwa Mazowsza Ratowniczych Jednostek Pływających (15.09.2012)

 

Zobacz materiał filmowy:

Odsłon: 5216
Komentarzy: 1
19:39, 15.09.2012r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Zmierz się w Ostrołęckiej Lidze Bowlingowej

Zmierz się w Ostrołęckiej Lidze Bowlingowej

Lubisz kulę z dziurami na palce? Weź udział w Ostrołęckiej Lidze Bowlingowej. Pierwszy turniej odbędzie się 21 września, zaś zakończenie 30 października. Organizatorzy - Ostrołęcki Klub Bowlingowy zaprasza wszystkich do wzięcia udziału w rywalizacja. Emocje są gwarantowane.

 

Ciecierski i Piotrowski przejechali 1008 kilometrów (zdjęcia)

Ciecierski i Piotrowski przejechali 1008 kilometrów (zdjęcia)

W XII Ultramaratonie Kolarskim "Bałtyk - Bieszczady Tour 2020 Jaza Non-Stop" wzięło udział dwóch przedstawicieli z naszego powiatu. Michał Ciecierski z Miastkowa oraz Zdzisław Piotrowski z Ostrołęki (KK24h). Przejechali 1008 kilometrów. Wystartowali z rampy promu Bielik w Świnoujściu, zaś meta miała miejsce w Zajeździe Caryńska w Ustrzykach Górnych. 

Miłość zaczęła się przypadkowo - rozmowa z Justyną Niedzwiecką

Miłość zaczęła się przypadkowo - rozmowa z Justyną Niedzwiecką

Bardzo dobry start ma za sobą Justyna Niedzwiecka. Zawodniczka UKS Atleta Ostrołęka wywalczyła siódme miejsce podczas Grand Prix im. Jerzego Jaśniaka Seniora w kategorii masters w podnoszeniu ciężarów. Jak znalazła się w świecie dźwigania? Jakie ma marzenia?

 

Mistrzyni Aneta Bagińska-Gąska. Przed nią mistrzostwa świata

Mistrzyni Aneta Bagińska-Gąska. Przed nią mistrzostwa świata

Reprezentantka powiatu ostrołęckiego wzięła udział w zawodach IBFF/WPF. W Siedlcach Aneta Bagińska-Gąska zwyciężyła w rywalizacji w kategorii figure fitness soft. 33-latka dostąpiła wielkiego zaszczytu, gdyż uzyskała powołania do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata IBFF w Kulturystyce i Fitness 2020. Już 19 września wystartuje na Słowenii.

 

Rodzinny Rajd Rowerowy już 26 września. Zapisz się!

Rodzinny Rajd Rowerowy już 26 września. Zapisz się!

Prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik oraz wójt gminy Lelis Stefan Prusik zapraszają na Rodzinny Rajd Rowerowy na pożegnanie lata. Właśnie ruszyły zapisy do wydarzenia, które odbędzie się 26 września. Dla dzieci i młodzieży przygotowane zostały atrakcyjne nagrody niespodzianki od szefa miasta.

 

» Wasze komentarze

skutek @ 20:58, 15.09.2012r. IP: *.*.55.236

Fajna była impreza.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo