Piątek, 25 września 2020 r., imieniny Aurelii, Kleofasa, Władysława

Sześć medali Ewy Bartosik w Lidze Europejskiej

Weteranka OKLA Ostrołęka Ewa Bartosik odnosi kolejne sukcesy w międzynarodowych zawodach rozgrywanych w kraju i zagranicą. Tym razem nasza utytułowana zawodniczka wystartowała z sukcesami w Lidze Europejskiej w Lidzbarku Warmińskim, gdzie wywalczyła aż sześć medali, z czego aż pięć z nich było złotych.

Łupem naszej zawodniczki padły także nowe rekordy kraju w dwóch konkurencjach.

Ewa Bartosik okazała się najlepsza w biegu na 100 metrów - 14,19 s (RP), trójskoku - 9,07 m, skoku wzwyż - 125 cm (RP), biegu na 200 metrów - 31,00 s, skoku w dal - 4,04 m oraz zajęła drugie miejsce w pchnięciu kulą - 7,20 m. Zawody odbyły się w dniach 12-13 września.

Przypomnijmy również, iż miesiąc wcześniej 16-19 sierpnia w niemieckim Zittau podczas Mistrzostw Europy Weteranów nasza zawodniczka wywalczyła dwa złote medale, w biegu na 100 metrów - 14,28 s oraz w trójskoku - 9,09 m. Do swojego dorobku dołożyła srebro w skoku w dal - 4,15 m, ustanawiając rekord Polski.

Odsłon: 1502
12:04, 20.09.2012r.

Trzecia lokata Pajewskiej, Budziłek i Gruz

Pięć zawodniczek z UKS Siódemka Ostrołęka wzięło udział w kolejnym mitingu lekkoatlatycznym w Warszawie. Podopieczne Dariusza Dąbrowskiego i Marka Mierzejewskiego zanotowały pozytywne występy, trzykrotnie zajmując miejsce w ścisłej czołówce. Do tego jedna z reprezentantek poprawiła rekord życiowy.

Poprawione wyniki Izy i Nikoliny

Dwie podopieczne Dariusza Dąbrowskiego i Marka Mierzejewskiego z UKS Siódemka Ostrołęka wzięły udział w mistrzostwach Polski juniorek młodszych U-18 w lekkiej atletyce. W Radomiu Nikolina Dziadak i Izabela Marcińczyk zaprezentowały się z pozytywnej strony i odnotowały wartościowe rezultaty.

Alicja Prusik w złocie

Cztery zawodniczki Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki wzięły udział w mistrzostwach Mazowsza w lekkiej atletyce U-16. Podopieczna Katarzyny i Konrada Szusterów stanęła na najwyższym stopniu podium. Pozostałe dziewczęta pobiły rekordy życiowe.

Gosia ze złotem, Iza z dwoma brązami

Trzy medale wywalczyły podopieczne Dariusza Dąbrowskiego i Marka Mierzejewskiego podczas mistrzostw województwa młodzików i młodziczek (U-16) w Ciechanowie. Zawodniczki UKS Siódemki Ostrołęka trzykrotnie wchodziły na podium.

Moszczyński wicemistrzem kraju!

Pięcioro podopiecznych Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki wzięło udział w Mistrzostwach Polski do lat 18 w lekkiej atletyce. W Radomiu zaprezentowali się: Sebastian Moszczyński, Karolina Grzeszczyk, Patrycja Przybysz, Dominik Kowalczyk oraz Kornelia Szymczyk.