« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 12 lipca 2020 r., imieniny Jana, Pameli, Weroniki

Moja Ostrołęka

Aktualności

Kolarze BGŻ Kurpie i OCT startowali w Jasienicy (zdjęcia)

Poland Bike Marathon zadebiutował w okolicach Ostrowi Mazowieckiej. W powiecie ostrowskim odbył się dziesiąty, przedostatni etap tegorocznego cyklu wyścigów na rowerach górskich amatorów, którego organizatorem jest były kolarz zawodowy Grzegorz Wajs. Frekwencja dopisała.


Na starcie stanęło prawie pół tysiąca osób, w tym m.in. Adrian Kucharek z zawodowej grupy 4F e-vive Racing Team trenera Andrzeja Piątka i dyrektor samochodowego Rajdu Barbórka Zdzisław Siwiński. Bohaterami zawodów rozegranych na trasie ze startem i metą w Jasienicy koło Ostrowi Mazowieckiej byli jednak reprezentanci Polski na zbliżające się mistrzostwa świata w maratonie MTB, czyli kadrowicze z ekipy Dariusza Nocenia – BSA Pro Tour: Agnieszka Zych, Adrian Jusiński, Mariusz Marszałek, Piotr Truszczyński i Michał Ziułek. Dla nich był to generalny sprawdzian formy. Test przed wyjazdem do Francji dla polskiej kadry z BSA Pro Tour wypadł bardzo okazale.

W Poland Bike Marathon wróciły „puszczańskie klimaty”. Trasa prowadziła przez dukty leśne i szlaki w obrębie Puszczy Białej. Dystanse tym razem nieco skrócone. Celowo, bo dwa tygodnie później 13 października zostanie rozegrany finał Poland Bike Marathon, na znacznie trudniejszej trasie w warszawskim Wawrze.

Na najdłuższym dystansie MAX (46 km) najszybsi okazali się kolarze ekipy BSA Pro Tour, którzy w komplecie zajęli miejsca na podium. Wygrał pierwszy raz w Poland Bike Marathon Piotr Truszczyński. Za nim uplasowali się Michał Ziułek i Mariusz Marszałek. Wśród kobiet zwyciężyła Agnieszka Zych (BSA Pro Tour), przed Agnieszką Sikorą z Łomianek i Anną Klimczuk (Świat Rowerów Racing Team).

Trasę MINI (27 km) najszybciej pokonał Michał Dobrzyński (Legion Serwis Active Jet Merida Team). Na drugiej pozycji finiszował Paweł Błachucki (Vitesse Gravitan MTB Team), a na trzeciej Tadeusz Piątkowski (Świat Rowerów Racing Team). W gronie kobiet triumfowała Maja Borowiec (AGR Welodrom), wyprzedzając Beatę Moćko (Świat Rowerów Racing Team) i Izabelę Macutkiewicz (BSA Pro Tour).

Na trasie FAN (8 km) uczniowie i uczennice szkół podstawowych ścigali się w otwartych mistrzostwach powiatu ostrowskiego w kolarstwie górskim. Mistrzami w poszczególnych kategoriach wiekowych zostali: Amelia Borowiec (AGR Welodrom), Aleksandra Lach (UKK BDC Huragan Wołomin), Weronika Tyszka (RKS Family Active), Kamil Lach (UKK BDC Huragan Wołomin), Szymon Bregier (Akademia Ruchu Płock) i Mateusz Pomaski (UKK BDC Huragan Wołomin). Swoje wyścigi mieli też najmłodsi. W Mini Crossie na terenie Miasteczka Poland Bike w Jasienicy jeździły dzieci w wieku 2-4 i 5-7 lat. Potem dekoracja na scenie z udziałem m.in. starosty ostrowskiego Zbigniewa Kamińskiego, mnóstwo nagród i losowanie atrakcyjnych upominków wśród wszystkich uczestników imprezy.

Z Ostrołęki i okolic startowali: Maria Kamińska, Agnieszka Mażewska, Artur Budny, Wojciech Bukowski, Wiesław Kamiński, Marek Karczewski, Damian Marciniak, Wiesław Podeszwa, Grzegorz Ziemak reprezentujący dwie ostrołęckie drużyny: BGŻ Kurpie Ostrołęka i Ostrołęka Cycling Team oraz jeden zawodnik niezrzeszony w tych drużynach.

Wiesław Kamiński i Wiesław Podeszwa wywalczyli pierwsze miejsca w swoich kategoriach.
Maria Kamińska, Agnieszka Mażewska , Artur Budny i Wojciech Bukowski w zawodach stanęli na drugim miejscu podium.

W sobotę 13 października w warszawskim Wawrze odbędzie się jedenasty i zarazem finałowy etap Poland Bike Marathon. Najbliższe kolarskie emocje już 7 października w Nowym Dworze Mazowieckim, gdzie odbędzie finałowy etap Merida Mazovia MTB Marathon.

Zobacz zdjęcia:
Poland Bike Marathon w Jasienicy k. Ostrowi Mazowieckiej (29.09.2012)

Odsłon: 2102
Komentarzy: 1
09:06, 03.10.2012r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

V Kolarski Wyścig Australijski. Weź udział

V Kolarski Wyścig Australijski. Weź udział

Już po raz piąty w ramach wakacyjnej oferty dla dzieci i młodzieży, ale także dorosłych zostanie przeprowadzony Kolarski Wyścig Australijski. Głównym celem imprez jest popularyzacja kolarstwa i popularyzacja zdrowego trybu życia wśród mieszkańców miasta.

Kolarze szosowi w akcji (zdjęcia, wideo)

Kolarze szosowi w akcji (zdjęcia, wideo)

Klub Kolarski 24h zaprasza do wspólnych rowerowych treningów w niedzielne przedpołudnia. Do wspólnych zajęć mogą dołączyć wszyscy chętni, jednak poziom zawodników jest wygórowany. Jakie trzeba spełnić kryteria?

Niedzielne treningi kolarzy zainaugurowane

Niedzielne treningi kolarzy zainaugurowane

W słoneczną niedzielę kolarze z całego regionu, spragnieni wspólnego treningu, spotkali się aby otworzyć sezon pn. "Ostrołęka w koło". Inicjatorem wydarzenia jest Klub Kolarski 24h. Na starcie pojawiło się piętnastu zawodników.

Kolarstwo to zwykły sport, pasja, czy może miłość? Sprawdź jak widzi to Mariusz Rynkiewicz

Kolarstwo to zwykły sport, pasja, czy może miłość? Sprawdź jak widzi to Mariusz Rynkiewicz

Mariusz Rynkiewicz z Klubu Kolarskiego 24h od ponad dziesięciu lat jest zagorzałym pasjonatem kolarstwa. Z roku na rok osiąga coraz większe sukcesy w tej dziedzinie. Teraz postanowił podzielić się, dlaczego tak naprawdę kocha kolarstwo.

Wyścig noworoczny dla Żebrowskiego (zdjęcia)

Wyścig noworoczny dla Żebrowskiego (zdjęcia)

Czwarty wyścig noworoczny, zorganizowany przez Klub Kolarski 24h, przeszedł do historii. Na trudnej technicznie trasie w Czarnowcu rywalizowało 19 cyklistów. Do pokonania była 2,5 kilometrowa trasa. Panowie mieli do przejechania sześć okrążeń, a panie dwa.

» Wasze komentarze

do fleja @ 18:19, 04.10.2012r. IP: *.*.41.163

Oj słabo drugi nasza gwaizda słabnie

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo