Wtorek, 16 kwietnia 2024 r., imieniny Bernadetty, Cecyliana, Kseni

Świetny powrót Kwiatkowskiej, Huragan pokonany! (zdjęcia)

Sporo emocji dostarczyło spotkanie inaugurujące rozgrywki II ligi w koszykówce kobiet w sobotni wieczór w hali ZS nr 5 przy ulicy Berlinga. Podopieczne trenera Macieja Kruszewskiego po niesamowitej walce w końcówce meczu pokonały jednego z faworytów rozgrywek Huragan Wołomin 72:58.

Po pierwszej kwarcie meczu wiele wskazywało na pewne zwycięstwo zespołu gości. Nasze zawodniczki były nieskuteczne, a rywal po kolejnych szybkich kontrach zdobywał punkty. W sumie aż 28, przy 12 ostrołęckiego zespołu.

W kolejnej kwarcie meczu nasze zawodniczki zagrały lepiej, ale do przerwy i tak przegrywały różnicą 15 oczek. Niesamowita metamorfoza nastąpiła w naszym zespole w przerwie meczu. W trzeciej kwarcie podopieczne Macieja Kruszewskiego wygrały 26:9 i wyszły na dwupunktowe prowadzenie.

W ostatniej kwarcie meczu dobiły rywalki, a duża w tym zasługa Justyny Kwiatkowskiej, która po dwuletniej przerwie powróciła na parkiet i pokazała, że nadal drzemią w niej niesłychanie duże możliwości. W całym meczu zdobyła 26 punktów i zaliczyła blisko dziesięć asyst, będąc zdecydowanie najlepszą zawodniczką na parkiecie.

Unia Basket Ostrołęka - Huragan Wołomin 72:58 (12:28, 14:13, 26:9, 20:8)
Punkty dla Unii: Kwiatkowska 26, Jachimczyk 0, Pawłowska 13, Stachacz 0, Więckowska 0, Czajkowska 9, Pau. Jarka 6, Jakubiak 11, Pat. Jarka 6, Snarska 1, Kołoszko 0.

Inauguracja II ligi kobiet: Unia Basket Ostrołęka - Huragan Wołomin (6.10.2012)