« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 5 kwietnia 2020 r., imieniny Ireny, Wincentego, Julianny

Moja Ostrołęka

Aktualności

Poland Bike XC już 10 listopada w Wieliszewie

Znajdujący się zaledwie 30 km od Warszawy Wieliszew zadebiutuje na mapie Poland Bike. W sobotę 10 listopada odbędą się zawody Poland Bike XC - I Wieliszewski Cross Rowerowy o Puchar Powiatu Legionowskiego. To będzie nie lada gratka dla amatorów jazdy na rowerach górskich oraz…


miłośników biegania. Przed rywalizacją kolarzy zostanie rozegrany Wieliszewski Bieg Terenowy o Puchar Wójta Gminy Wieliszew. Wyścig XC, czyli kolarski cross w formacie olimpijskim na wytyczonej rundzie, jest niezwykle widowiskowy. Runda będzie liczyć 7 km. Kolorowe Miasteczko Poland Bike z Biurem Zawodów, startem i metą wyścigów znajdą się w pobliżu hali widowiskowo-sportowej przy ul. Modlińskiej 65 w Wieliszewie.

Wystartować może każdy, wystarczy mieć rower i kask. Najpierw swoje wyścigi Mini Cross, jak na Poland Bike Marathon, będą miały przedszkolaki, czyli dzieci w wielu 2-4 i 5-7 lat. Potem już na trasie 7-kilometrowej rundy będą rywalizować kolarze w kategoriach: szkół podstawowych, gimnazjów, seniorów, masters i kobiet.

 

– Runda w Wieliszewie jest niezwykle urozmaicona, przebiega po bardzo ciekawym i dość technicznym terenie – mówi organizator Poland Bike XC Grzegorz Wajs. – Jedynie pierwszy i ostatni, finiszowy kilometr to jazda po płaskiej nawierzchni. Pozostały dystans prowadzi leśnymi duktami i ścieżkami, a na trasie jest sporo zjazdów i podjazdów. Ściganie w Wieliszewie na pewno będzie ciekawym kolarskim sprawdzianem na finiszu jesieni.

 

Organizatorem I Wieliszewskiego Crossu Rowerowego o Puchar Powiatu Legionowskiego jest znana z cyklu Poland Bike Marathon firma Poland Bike we współpracy z Gminą Wieliszew. Sponsorem zawodów jest Powiat Legionowski.

 

Szersze informacje na temat imprezy znajdziesz w serwisie www.polandbike.pl

Odsłon: 1362
Komentarzy: 1
12:08, 08.11.2012r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Wyścig noworoczny dla Żebrowskiego (zdjęcia)

Wyścig noworoczny dla Żebrowskiego (zdjęcia)

Czwarty wyścig noworoczny, zorganizowany przez Klub Kolarski 24h, przeszedł do historii. Na trudnej technicznie trasie w Czarnowcu rywalizowało 19 cyklistów. Do pokonania była 2,5 kilometrowa trasa. Panowie mieli do przejechania sześć okrążeń, a panie dwa.

Wyścig noworoczny w Czarnowcu. Weź udział

Wyścig noworoczny w Czarnowcu. Weź udział

Klub Kolarski 24h zaprasza na czwartą edycję wyścigu noworocznego. Po sylwestrowej zabawie cykliści wezmą udział w aktywnym powitaniu nowego roku w Czarnowcu. Na specjalnie przygotowanej trasie będzie do pokonania kilka okrążeń. Dołącz.

Mistrzostwa Klubu Kolarskiego 24h za nami

Mistrzostwa Klubu Kolarskiego 24h za nami

Kolarze górscy rywalizowali w Czarnowcu w mistrzostwach Klubu Kolarskiego 24h. Na starcie pojawiło się dwudziestu rowerzystów. Chętni uczestnicy wydarzenia mieli do pokonania okrążenia o długości 2,5 km - kobiety i juniorzy - 3 rundy, mężczyźni 6 rund.

Rajd rowerowy na pożegnanie lata (zdjęcia, wideo)

Rajd rowerowy na pożegnanie lata (zdjęcia, wideo)

Z parkingu stadionu przy ulicy Witosa w Ostrołęce wystartował wczoraj rodzinny rajd rowerowy na pożegnanie lata. Cykliści pokonali blisko 30-kilometrową trasę, kończąc na plaży miejskiej. Na finiszu czekał na uczestników wydarzenia posiłek regeneracyjny.

Pożegnaj lato na rowerze! Dołącz do rajdu

Pożegnaj lato na rowerze! Dołącz do rajdu

Ostrołęczanie i mieszkańcy powiatu mają okazję pożegnać lato na dwóch kółkach. Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej zaprasza na rodzinny rajd rowerowy po Ostrołęce i gminie Rzekuń. Początek wydarzenia w sobotę 7 września.

» Wasze komentarze

ostroleka @ 12:55, 08.11.2012r. IP: *.*.65.18

Nikt z Ostrołęki nie wybiera się na tę imprezę.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo