« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 28 marca 2020 r., imieniny Anieli, Renaty, Kastora

Moja Ostrołęka

Aktualności

Ogromny sukces ostrołęczanina na międzynarodowym turnieju tańca (wideo)

Emil Malanowski i Martyna Busławska
Emil Malanowski i Martyna Busławska

Ostrołęczanin Emil Malanowski ze swoją partnerką Martyną Busławską zajęli trzecie miejsce na międzynarodowym turnieju tańca na wózkach. Była to jedyna polska para, która startowała w zawodach w hiszpańskiej miejscowości Platja d Aro.


Na parkiecie rywalizowało 12 par z całego świata. Połowa z nich zakwalifikowała się do ścisłego finału, w tym Emil i Martyna.

W gronie sześciu najlepszych par rywalizowali Rosjanie, Hiszpanie, Portugalczycy i Polacy. Najwyższe miejsce na podium zajęła para z Rosji, drugie wywalczyli Portugalczycy, a brązowy medal zdobyli Emil i Martyna.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszego występu, tym bardziej, że parkiet był bardzo trudny i trzeba było nie lada wysiłku, aby zatańczyć dwie rundy turniejowe. Sam turniej, jak zwykle został zorganizowany na najwyższym poziomie, bez minuty opóźnienia, co bardzo dobrze świadczy o osobach odpowiedzialnych za koordynację całego widowiska. Mamy nadzieję, że dzięki transmisji na cały świat ludzie zobaczą, że taniec na wózkach jest dyscypliną bardzo żywiołową i wymagającą wielu umiejętności oraz poświęcenia czasu na liczne treningi i przygotowania - mówi Emil Malanowski.

Polska para to bardzo doświadczeni tancerze z licznymi sukcesami. W hiszpańskim turnieju wzięli udział już po raz czwarty.
Emil Malanowski z Ostrołęki i Martyna Busławska z Wyszkowa to m.in. zdobywcy Pucharu Świata w tańcu na wózkach. Emil to członek kadry narodowej w tańcu na wózkach reprezentujący klub "Integracja" Ostrołęka, medalista Mistrzostw Świata, Pucharu Świata i Mistrzostw Polski. 25-letnia Martyna Busławska pochodzi z Wyszkowa. Jej o 3 lata młodszy partner, Emil Malanowski wychował się w Ostrołęce. Razem od niemal 10 lat rywalizują na parkietach całej Europy.

Niedzielny turniej na żywo emitowała, po raz pierwszy, telewizja Eurosport.

 

 

Odsłon: 5633
Komentarzy: 3
14:32, 08.11.2012r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Awans Gabrieli Samsel i Antoniego Wawrzyńskiego do wyższej klasy tanecznej

Awans Gabrieli Samsel i Antoniego Wawrzyńskiego do wyższej klasy tanecznej

Tancerze Uczniowskiego Klubu Sportowego Atria, działającego przy klubie Lokator OSM, reprezentowali Ostrołękę podczas Grand Prix Polski Federacji Tańca Sportowego Grupa - Majster Cup Sierpc 2019. Gabriela Samsel i Antoni Wawrzyński wytańczyli złote medale.

Dziesięć medali UKS Atria na Podlasiu

Dziesięć medali UKS Atria na Podlasiu

Tancerze ostrołęckiego Uczniowskiego Klubu Sportowego Atria przywieźli worek medali z Podlasia. Podopieczni trenerki Katarzyny Orlickiej rywalizowali o puchar wójta gminy Piątnica, ogólnopolskim turnieju tańca sportowego w Łomży i Grajewie.

UKS Atria wytańczył wiele medali (zdjęcia)

UKS Atria wytańczył wiele medali (zdjęcia)

Klara i Filip Radeccy nie mieli sobie równych, podczas minionego weekendu, na mistrzostwach w Warszawie. Tancerze ostrołęckiego Uczniowskiego Klubu Sportowego Atria wrócili do domu z dwoma złotymi medalami w tańcach standardowych i latynoamerykańskich.

Tańczyli 'o Złotą Podwiązkę' (zdjęcia, wideo)

Tańczyli "o Złotą Podwiązkę" (zdjęcia, wideo)

XXXV Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego "o Złotą Podwiązkę" przeszedł do historii. Pary z całego kraju rywalizowały na parkiecie w hali widowiskowo-sportowej im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce. Nie brakowało również ostrołęckich tancerzy.

Taneczne show w Ostrołęce. Przyjdź i zobacz!

Taneczne show w Ostrołęce. Przyjdź i zobacz!

Od godz. 10.00 tancerze z całego kraju będą rywalizować, w hali sportowej im. Arkadiusza Gołasia przy ul. Traugutta w Ostrołęce, w trzydziestej piątej edycji ogólnopolskiego turnieju tańca towarzyskiego. Uczestnicy zawodów powalczą "o Złotą Podwiązkę".

» Wasze komentarze

T. @ 15:04, 08.11.2012r. IP: *.*.158.131

EMIL GRATULUJE!!!!! P.S CHCIALBYM TAK TAŃCZYĆ...

ja @ 15:48, 08.11.2012r. IP: *.*.53.180

Wilkie gratki ! Szacun za taki kawał ciezkiej pracy jaka wykonujecie !! oby tak dalej - niech moc bedzie z Wami !!!!! i w dalszych sukcesów życze ! POWODZENIA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jolka @ 20:33, 09.11.2012r. IP: *.*.30.3

MOC POZDROWIEŃ I MOCNE UŚCISKI WSPANIAŁY POKAZ I TRZYMAJCIE TAK DALEJ. SPRAWILIŚCIE NAM OGROMNĄ RADOŚĆ. BARDZO BARDZ DZIĘKUJEMY.I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo