« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 31 lipca 2021 r., imieniny Ignacego, Ernesty, Lubomira

Moja Ostrołęka

Aktualności

Ogromny sukces ostrołęczanina na międzynarodowym turnieju tańca (wideo)

Emil Malanowski i Martyna Busławska
Emil Malanowski i Martyna Busławska

Ostrołęczanin Emil Malanowski ze swoją partnerką Martyną Busławską zajęli trzecie miejsce na międzynarodowym turnieju tańca na wózkach. Była to jedyna polska para, która startowała w zawodach w hiszpańskiej miejscowości Platja d Aro.


Na parkiecie rywalizowało 12 par z całego świata. Połowa z nich zakwalifikowała się do ścisłego finału, w tym Emil i Martyna.

W gronie sześciu najlepszych par rywalizowali Rosjanie, Hiszpanie, Portugalczycy i Polacy. Najwyższe miejsce na podium zajęła para z Rosji, drugie wywalczyli Portugalczycy, a brązowy medal zdobyli Emil i Martyna.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszego występu, tym bardziej, że parkiet był bardzo trudny i trzeba było nie lada wysiłku, aby zatańczyć dwie rundy turniejowe. Sam turniej, jak zwykle został zorganizowany na najwyższym poziomie, bez minuty opóźnienia, co bardzo dobrze świadczy o osobach odpowiedzialnych za koordynację całego widowiska. Mamy nadzieję, że dzięki transmisji na cały świat ludzie zobaczą, że taniec na wózkach jest dyscypliną bardzo żywiołową i wymagającą wielu umiejętności oraz poświęcenia czasu na liczne treningi i przygotowania - mówi Emil Malanowski.

Polska para to bardzo doświadczeni tancerze z licznymi sukcesami. W hiszpańskim turnieju wzięli udział już po raz czwarty.
Emil Malanowski z Ostrołęki i Martyna Busławska z Wyszkowa to m.in. zdobywcy Pucharu Świata w tańcu na wózkach. Emil to członek kadry narodowej w tańcu na wózkach reprezentujący klub "Integracja" Ostrołęka, medalista Mistrzostw Świata, Pucharu Świata i Mistrzostw Polski. 25-letnia Martyna Busławska pochodzi z Wyszkowa. Jej o 3 lata młodszy partner, Emil Malanowski wychował się w Ostrołęce. Razem od niemal 10 lat rywalizują na parkietach całej Europy.

Niedzielny turniej na żywo emitowała, po raz pierwszy, telewizja Eurosport.

 

 

Odsłon: 5970
Komentarzy: 3
14:32, 08.11.2012r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Julia Morawska podwójną mistrzynią Polski. Świetne wyniki Pasji

Julia Morawska podwójną mistrzynią Polski. Świetne wyniki Pasji

Cheerleaderki Pasji Ostrołęka udanie zaprezentowały się podczas XXII Mistrzostwa Mażoretek w Kędzierzynie Koźlu. Podopieczne Żanety Cwaliny-Śliwowskiej wróciły do domów z dobrymi rezultatami i medalami. W zawodach uczestniczyło 1216 zawodników z aż 56 miejscowości. 

Pasja z workiem medali

Pasja z workiem medali

Znakomity start cheerleaderek Pasja z Ostrołęki. Podopieczne Żanety Cwaliny-Śliwowskiej wystąpiły w Mistrzostwach Mażoretek Polski Północno-Wschodniej w Olecku. W sumie wywalczyły aż 30 medali. Połowa z nich miała kolor złoty, dziewięć srebrny, a sześć brązowy. To wielkie osiągnięcie naszych przedstawicielek.

Zawodniczki Pasji raz za razem na podium

Zawodniczki Pasji raz za razem na podium

29 maja w Uniejowie odbyły się Mistrzostwa Środkowej Polski Mażoretek. Klub Ostrołęckich Cheerleaderek Pasja reprezentowały drużyny i solistki w składzie 35 zawodniczek. Zawody są rozgrywane cyklicznie co roku. Ekipa z Ostrołęki już po raz szósty zdobył medale tej imprezy. 

Nasze dziewczęta wytańczyły medale (zdjęcia)

Nasze dziewczęta wytańczyły medale (zdjęcia)

Od 6 do 9 maja w kieleckim Teatrze Tańca odbyły się Mistrzostwa Polski w Cheerleadingu Sportowym. Nasze miasto reprezentowały zawodniczki klubu Cheerleaderki Pasja Ostrołęka. Klub wystawił trzy drużyny, dwa duety oraz dwie solistki. 

Estera trenerką w KAS

Estera trenerką w KAS

Kolejną nową trenerką w Kurpiowskiej Akademii Sportowej została Estera Iwona Zadroga, która będzie odpowiadała za zajęcia z zumby. Wcześniej informowaliśmy, iż za sekcję cheerleaders w Kadzidle będzie prowadziła Karolina Jóźwiak.

» Wasze komentarze

T. @ 15:04, 08.11.2012r. IP: *.*.158.131

EMIL GRATULUJE!!!!! P.S CHCIALBYM TAK TAŃCZYĆ...

ja @ 15:48, 08.11.2012r. IP: *.*.53.180

Wilkie gratki ! Szacun za taki kawał ciezkiej pracy jaka wykonujecie !! oby tak dalej - niech moc bedzie z Wami !!!!! i w dalszych sukcesów życze ! POWODZENIA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jolka @ 20:33, 09.11.2012r. IP: *.*.30.3

MOC POZDROWIEŃ I MOCNE UŚCISKI WSPANIAŁY POKAZ I TRZYMAJCIE TAK DALEJ. SPRAWILIŚCIE NAM OGROMNĄ RADOŚĆ. BARDZO BARDZ DZIĘKUJEMY.I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo