« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 8 kwietnia 2020 r., imieniny Dionizego, Cezaryny, Radosława

Moja Ostrołęka

Aktualności

Poland Bike XC w Wieliszewie czyli powiat legionowski na dwóch kółkach (zdjęcia)

Wieliszew zadebiutował na mapie Poland Bike. I to podwójnie. Wszystko za sprawą amatorów jazdy na rowerach górskich i… biegania. W Wieliszewie odbyły się zawody Poland Bike XC - I Wieliszewski Cross Rowerowy o Puchar Powiatu Legionowskiego oraz I Wieliszewski Bieg Terenowy o Puchar Wójta Gminy Wieliszew.


Wśród blisko 200 uczestników imprezy znaleźli się znakomici żeglarze. Do Wieliszewa przyjechali m.in. uczestniczka igrzysk olimpijskich w Londynie Anna Weinzieher i medalista mistrzostw Europy Jonasz Stelmaszyk.

Runda w Wieliszewie liczyła 7,5 km ze startem i metą w pobliżu Hali Widowiskowo-Sportowej. Na tym dystansie rywalizowali najpierw biegacze. I Wieliszewski Bieg Terenowy o Puchar Wójta Gminy Wieliszew wygrał Piotr Bieńkowski z Janówka Pierwszego, przed Dariuszem Królem z Wołomina i Krzysztofem Szymborskim z Góry. Wśród kobiet zwyciężyła Krystyna Żyżyńska z Warszawy, przed Małgorzatą Szadurą ze Skrzeszewa i Beatą Moćko z Wołomina.

Po biegaczach przyszła pora na kolarzy. Najpierw tych najmłodszych, którzy wystartowali w Mini Crossie przedszkolaków. Potem amatorzy dwóch kółek ścigali się w Poland Bike XC - I Wieliszewskim Crossie Rowerowym o Puchar Powiatu Legionowskiego w kategoriach: szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich, seniorów, masters i kobiet.

W wyścigu seniorów trzy rundy (22,5 km) najszybciej pokonał Michał Kostrzewa z Radomia, wyprzedzając Marka Strama z Dziekanowa Leśnego i Jarosława Roszkowskiego z Wołomina. W kategorii masters na tym samym dystansie triumfował Jerzy Stękiel z Warszawy, przed Piotrem Bregierem i Jackiem Malinowskim (obaj z Płocka).

Rywalizację kobiet (dwie rundy – 15 km) wygrała Anna Klimczuk z Ząbek, przed Krystyną Żyżyńską z Warszawy i Olgą Niewiarowską z Przasnysza. W kategorii szkół średnich zwyciężył Krystian Michalak z Wieliszewa, a w gronie gimnazjalistów – Aleksandra Klimczak z Wołomina i Patryk Kaczmar z Nowego Dworu Mazowieckiego. Wśród uczniów szkół podstawowych najszybsi okazali się: Aleksandra Lach z Wołomina i Szymon Bregier z Płocka (klasy IV-VI) oraz Natalia Kurowska ze Skrzeszewa i Kamil Lach z Wołomina (klasy I-III).

- To był niezwykle udany finisz kolarskiego i biegowego sezonu w Wieliszewie – powiedział wójt gminy Wieliszew i zarazem uczestnik rowerowego crossu Paweł Kownacki. – Cieszę się, że debiutanckie zawody Poland Bike XC miały dobrą obsadę, wzorową organizację i wysoki poziom sportowy. Mnie szczególnie urzekła atmosfera i już dziś zapraszam na kolejne edycje zarówno rowerowego crossu, jak i biegu terenowego w Wieliszewie.
 
Sponsorem zawodów był Powiat Legionowski. – Wszystkim uczestnikom gratuluję charakteru, sportowej pasji i ambicji – powiedział podczas uroczystej dekoracji Janusz Kubicki, wicestarosta legionowski. – W imieniu starosty Jana Grabca zapraszam na kolejne tego typu imprezy w powiecie legionowskim. Zawody w Wieliszewie miały w sobie to co najistotniejsze, czyli sportowy, rodzinny  klimat, bo zarówno w biegu, jak i na rowerze mógł wykazać się każdy bez względu na wiek. Warto stawiać na takie imprezy. Gratuluję organizatorom z Grzegorzem Wajsem na czele doskonałego pomysłu i świetnie przeprowadzonych zawodów.        

Gmina Wieliszew będzie gospodarzem zimowego prologu Poland Bike Marathon 2013. Impreza, która zainauguruje piąty sezon cyklu, odbędzie się w lutym w Skrzeszewie.

Zobacz zdjęcia:
Poland Bike XC w Wieliszewie (10.11.2012)

Odsłon: 1445
Komentarzy: 0
14:21, 13.11.2012r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Wyścig noworoczny dla Żebrowskiego (zdjęcia)

Wyścig noworoczny dla Żebrowskiego (zdjęcia)

Czwarty wyścig noworoczny, zorganizowany przez Klub Kolarski 24h, przeszedł do historii. Na trudnej technicznie trasie w Czarnowcu rywalizowało 19 cyklistów. Do pokonania była 2,5 kilometrowa trasa. Panowie mieli do przejechania sześć okrążeń, a panie dwa.

Wyścig noworoczny w Czarnowcu. Weź udział

Wyścig noworoczny w Czarnowcu. Weź udział

Klub Kolarski 24h zaprasza na czwartą edycję wyścigu noworocznego. Po sylwestrowej zabawie cykliści wezmą udział w aktywnym powitaniu nowego roku w Czarnowcu. Na specjalnie przygotowanej trasie będzie do pokonania kilka okrążeń. Dołącz.

Mistrzostwa Klubu Kolarskiego 24h za nami

Mistrzostwa Klubu Kolarskiego 24h za nami

Kolarze górscy rywalizowali w Czarnowcu w mistrzostwach Klubu Kolarskiego 24h. Na starcie pojawiło się dwudziestu rowerzystów. Chętni uczestnicy wydarzenia mieli do pokonania okrążenia o długości 2,5 km - kobiety i juniorzy - 3 rundy, mężczyźni 6 rund.

Rajd rowerowy na pożegnanie lata (zdjęcia, wideo)

Rajd rowerowy na pożegnanie lata (zdjęcia, wideo)

Z parkingu stadionu przy ulicy Witosa w Ostrołęce wystartował wczoraj rodzinny rajd rowerowy na pożegnanie lata. Cykliści pokonali blisko 30-kilometrową trasę, kończąc na plaży miejskiej. Na finiszu czekał na uczestników wydarzenia posiłek regeneracyjny.

Pożegnaj lato na rowerze! Dołącz do rajdu

Pożegnaj lato na rowerze! Dołącz do rajdu

Ostrołęczanie i mieszkańcy powiatu mają okazję pożegnać lato na dwóch kółkach. Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej zaprasza na rodzinny rajd rowerowy po Ostrołęce i gminie Rzekuń. Początek wydarzenia w sobotę 7 września.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo