« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 15 lipca 2020 r., imieniny Włodzimierza, Henryka, Egona

Moja Ostrołęka

Aktualności

Poland Bike XC w Wieliszewie czyli powiat legionowski na dwóch kółkach (zdjęcia)

Wieliszew zadebiutował na mapie Poland Bike. I to podwójnie. Wszystko za sprawą amatorów jazdy na rowerach górskich i… biegania. W Wieliszewie odbyły się zawody Poland Bike XC - I Wieliszewski Cross Rowerowy o Puchar Powiatu Legionowskiego oraz I Wieliszewski Bieg Terenowy o Puchar Wójta Gminy Wieliszew.


Wśród blisko 200 uczestników imprezy znaleźli się znakomici żeglarze. Do Wieliszewa przyjechali m.in. uczestniczka igrzysk olimpijskich w Londynie Anna Weinzieher i medalista mistrzostw Europy Jonasz Stelmaszyk.

Runda w Wieliszewie liczyła 7,5 km ze startem i metą w pobliżu Hali Widowiskowo-Sportowej. Na tym dystansie rywalizowali najpierw biegacze. I Wieliszewski Bieg Terenowy o Puchar Wójta Gminy Wieliszew wygrał Piotr Bieńkowski z Janówka Pierwszego, przed Dariuszem Królem z Wołomina i Krzysztofem Szymborskim z Góry. Wśród kobiet zwyciężyła Krystyna Żyżyńska z Warszawy, przed Małgorzatą Szadurą ze Skrzeszewa i Beatą Moćko z Wołomina.

Po biegaczach przyszła pora na kolarzy. Najpierw tych najmłodszych, którzy wystartowali w Mini Crossie przedszkolaków. Potem amatorzy dwóch kółek ścigali się w Poland Bike XC - I Wieliszewskim Crossie Rowerowym o Puchar Powiatu Legionowskiego w kategoriach: szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich, seniorów, masters i kobiet.

W wyścigu seniorów trzy rundy (22,5 km) najszybciej pokonał Michał Kostrzewa z Radomia, wyprzedzając Marka Strama z Dziekanowa Leśnego i Jarosława Roszkowskiego z Wołomina. W kategorii masters na tym samym dystansie triumfował Jerzy Stękiel z Warszawy, przed Piotrem Bregierem i Jackiem Malinowskim (obaj z Płocka).

Rywalizację kobiet (dwie rundy – 15 km) wygrała Anna Klimczuk z Ząbek, przed Krystyną Żyżyńską z Warszawy i Olgą Niewiarowską z Przasnysza. W kategorii szkół średnich zwyciężył Krystian Michalak z Wieliszewa, a w gronie gimnazjalistów – Aleksandra Klimczak z Wołomina i Patryk Kaczmar z Nowego Dworu Mazowieckiego. Wśród uczniów szkół podstawowych najszybsi okazali się: Aleksandra Lach z Wołomina i Szymon Bregier z Płocka (klasy IV-VI) oraz Natalia Kurowska ze Skrzeszewa i Kamil Lach z Wołomina (klasy I-III).

- To był niezwykle udany finisz kolarskiego i biegowego sezonu w Wieliszewie – powiedział wójt gminy Wieliszew i zarazem uczestnik rowerowego crossu Paweł Kownacki. – Cieszę się, że debiutanckie zawody Poland Bike XC miały dobrą obsadę, wzorową organizację i wysoki poziom sportowy. Mnie szczególnie urzekła atmosfera i już dziś zapraszam na kolejne edycje zarówno rowerowego crossu, jak i biegu terenowego w Wieliszewie.
 
Sponsorem zawodów był Powiat Legionowski. – Wszystkim uczestnikom gratuluję charakteru, sportowej pasji i ambicji – powiedział podczas uroczystej dekoracji Janusz Kubicki, wicestarosta legionowski. – W imieniu starosty Jana Grabca zapraszam na kolejne tego typu imprezy w powiecie legionowskim. Zawody w Wieliszewie miały w sobie to co najistotniejsze, czyli sportowy, rodzinny  klimat, bo zarówno w biegu, jak i na rowerze mógł wykazać się każdy bez względu na wiek. Warto stawiać na takie imprezy. Gratuluję organizatorom z Grzegorzem Wajsem na czele doskonałego pomysłu i świetnie przeprowadzonych zawodów.        

Gmina Wieliszew będzie gospodarzem zimowego prologu Poland Bike Marathon 2013. Impreza, która zainauguruje piąty sezon cyklu, odbędzie się w lutym w Skrzeszewie.

Zobacz zdjęcia:
Poland Bike XC w Wieliszewie (10.11.2012)

Odsłon: 1480
Komentarzy: 0
14:21, 13.11.2012r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

V Kolarski Wyścig Australijski. Weź udział

V Kolarski Wyścig Australijski. Weź udział

Już po raz piąty w ramach wakacyjnej oferty dla dzieci i młodzieży, ale także dorosłych zostanie przeprowadzony Kolarski Wyścig Australijski. Głównym celem imprez jest popularyzacja kolarstwa i popularyzacja zdrowego trybu życia wśród mieszkańców miasta.

Kolarze szosowi w akcji (zdjęcia, wideo)

Kolarze szosowi w akcji (zdjęcia, wideo)

Klub Kolarski 24h zaprasza do wspólnych rowerowych treningów w niedzielne przedpołudnia. Do wspólnych zajęć mogą dołączyć wszyscy chętni, jednak poziom zawodników jest wygórowany. Jakie trzeba spełnić kryteria?

Niedzielne treningi kolarzy zainaugurowane

Niedzielne treningi kolarzy zainaugurowane

W słoneczną niedzielę kolarze z całego regionu, spragnieni wspólnego treningu, spotkali się aby otworzyć sezon pn. "Ostrołęka w koło". Inicjatorem wydarzenia jest Klub Kolarski 24h. Na starcie pojawiło się piętnastu zawodników.

Kolarstwo to zwykły sport, pasja, czy może miłość? Sprawdź jak widzi to Mariusz Rynkiewicz

Kolarstwo to zwykły sport, pasja, czy może miłość? Sprawdź jak widzi to Mariusz Rynkiewicz

Mariusz Rynkiewicz z Klubu Kolarskiego 24h od ponad dziesięciu lat jest zagorzałym pasjonatem kolarstwa. Z roku na rok osiąga coraz większe sukcesy w tej dziedzinie. Teraz postanowił podzielić się, dlaczego tak naprawdę kocha kolarstwo.

Wyścig noworoczny dla Żebrowskiego (zdjęcia)

Wyścig noworoczny dla Żebrowskiego (zdjęcia)

Czwarty wyścig noworoczny, zorganizowany przez Klub Kolarski 24h, przeszedł do historii. Na trudnej technicznie trasie w Czarnowcu rywalizowało 19 cyklistów. Do pokonania była 2,5 kilometrowa trasa. Panowie mieli do przejechania sześć okrążeń, a panie dwa.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo