Sobota, 20 kwietnia 2024 r., imieniny Agnieszki, Czesława, Amalii

Polska bez szans z Urugwajem (zdjęcia, wideo)

(fot. Foto Olimpik)

Urugwaj nie pozostawił złudzeń biało-czerwonym, który kraj dysponuje obecnie lepszym zespołem. Drużyna Oscara Tabareza pewnie 3:1 pokonała polską drużynę w towarzyskim spotkaniu, które rozegrane zostało w Gdańsku.

Od początku spotkania inicjatywa należała do gości. Bardzo aktywni byli Luis Suarez i Edinson Cavani, którzy bardzo dobrze współpracowali ze sobą w ofensywie. W pierwszych minutach dwukrotnie celnie na polską bramkę uderzał Cavani, ale na posterunku był Tytoń. Biało-czerwoni mogli odpowiedzieć w 12. minucie, kiedy piłkę w polu karnym otrzymał Lewandowski. Napastnik reprezentacji Polski nie zdołał jednak oddać strzału.

Kibice na PGE Arena pierwszego gola doczekali się w 21. minucie. Wówczas piłkę z lewego skrzydła w pole karne płasko zagrywał Suarez. Glik próbował powstrzymać Cavaniego, ale zrobił to tak niefortunnie, że skierował futbolówkę do własnej bramki. W 30. minucie podopieczni Oscara Tabareza mogli prowadzić 2:0, ale piłka po strzale Suardza zza pola karnego trafiła w poprzeczkę.

Wystaw noty reprezentantom Polski i Urugwaju  >>

Cztery minuty później Tytoń musiał jednak po raz drugi wyciągać piłkę z bramki. Po akcji i podaniu Suareza spod linii końcowej, piłkę do polskiej bramki z siedmiu metrów wpakował Cavani. W kolejnych minutach zawodnik Napoli znalazł się jeszcze w dwóch dobrych sytuacjach, ale tym razem został powstrzymany przez Wasilewskiego i Glika.

Przed przerwą biało-czerwoni zdołali odpowiedzieć tylko jedną akcją. Po odegraniu piłki przez Obraniaka, w pole karne wpadł, a następnie uderzył Grosicki. Trafił jednak tylko w boczną siatkę. Tym samym Urugwajczycy na przerwę schodzili z dwubramkowym prowadzeniem.

W pierwszych minutach drugiej połowy odważniej zaatakowali Polacy, ale nie przełożyło się to na podbramkowe sytuacje. Ze strony Urugwaju strzelać próbowali Ramirez i Alvaro Gonzalez, ale piłka mijała bramkę strzeżoną przez Kuszczaka. W 59. minucie dobrą okazję zmarnował Piszczek, który nie wykorzystał sytuacji sam na sam po prostopadłym podaniu Lewandowskiego.

Pięć minut później padła jednak kontaktowa bramka dla polskiego zespołu. Kapitalnym uderzeniem zza pola karnego popisał się Obraniak i nie mający szans Muslera musiał wyciągać piłkę z siatki. Odpowiedź Urugwajczyków była jednak natychmiastowa. Fatalny błąd defensywy polskiej drużyny wykorzystał Suarez, który minął Kuszczaka w sytuacji sam na sam i trafił do pustej bramki.

Do końca spotkania Urugwajczycy spokojnie kontrolowali wydarzenia na boisku. Biało-czerwoni nie potrafili stworzyć już żadnego zagrożenia pod bramką przeciwnika. Ostatecznie wynik nie uległ zmianie.

Polska - Urugwaj 1:3 (0:2)
0:1 Glik (sam.) 21.
0:2 Cavani 34.
1:2 Obraniak 64.
1:3 Suarez 66.