« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 5 kwietnia 2020 r., imieniny Ireny, Wincentego, Julianny

Moja Ostrołęka

Aktualności

Fenomenalny sukces Natalii i Pawła. Dwa awanse w dwa dni

Tancerze klubu KTT Fan na turnieju w Nowym Mieście Lubawskim
Tancerze klubu KTT Fan na turnieju w Nowym Mieście Lubawskim

Dwa awanse do wyższych klas tanecznych wywalczyli Paweł Postek i Natalia Podbielska w ubiegły weekend. To niezwykle trudny wyczyn obłożony dużym wysiłkiem, który warto docenić. W sobotę na turnieju w Białymstoku Paweł i Natalia zajęli drugie miejsce w stylu standardowym (klasa B), dzięki czemu awansowali do wyższej klasy tanecznej A.


 Aby tańczyć w klasie A należy aż ośmiokrotnie zająć miejsce na podium w ogólnopolskich turniejach. Dzięki świetnej formie Natalia i Paweł w ciągu zaledwie jednego roku wspięki się o dwie klasy taneczne w górę. Do najwyższej, mistrzowskiej klasy S, brakuje już niewiele. Aby ją uzyskać należy stanąć na podium 10 razy. Choreografie w klasie A są jednak o wiele bardziej skomplikowane, dlatego tancerze muszą włożyć nie lada wysiłek, aby rywalizować z bardziej doświadczonymi zawodnikami.

W niedzielę, a więc dzień później, Paweł i Natalia wzięli udział w turnieju w Nowym Mieście Lubawskim, gdzie wywalczyli srebro w tańcach latynoamerykańskich. Drugie miejsce zadecydowało o kolejnym awansie, tym razem z klasy C do B. Klasa B ma opinię najtrudniejszej. Zmieniają się stroje i choreografia.

Paweł Postek i Natalia Podbielska tańczą ze sobą zaledwie od roku. Tylko od września do ubiegłego weekendu włącznie stawali na podium aż 14 razy (!). Ich trenerem jest Jarosław Śliwowski. Ciężkie treningi odbywają aż pięć razy w tygodniu w Ostrołęce i Makowie Mazowieckim.

Natalia to uczennica Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 w Łomży. Ma 16 lat, mieszka w Krukach k. Ostrołęki. W klubie KTT "Fan" tańczy odkąd skończyła 8 lat. Taniec to jej pasja. Z nim wiąże nadzieje na przyszłość. Na co dzień interesuje się wizażem, ale wolny czas poświęca głównie treningom tańca.

Paweł mieszka w Szelkowie Starym (pow. makowski). Uczęszcza do Liceum Ogólnokształcącego nr 2 w Zespole Szkół im. Żołnierzy AK w Makowie Mazowieckim. Swoją przygodę z tańcem towarzyskim rozpoczął 6 lat temu. Na pierwsze zajęcia poszedł z ciekawości i od tamtej pory regularnie trenuje. Taniec daje mu dużo przyjemności, jest jego pasją, z którą wiąże swoją przyszłość i której poświęca swój cały wolny czas. Natalia jest trzecią partnerką w jego dotychczasowej karierze. Bliższe są mu tańce standardowe, w których czuje się lepiej, a z tańców latynoamerykańskich najbardziej lubi sambę.

Ostatni weekend był szczęśliwy nie tylko dla Natalii i Pawła. Z turnieju w Nowym Mieście Lubawskim z medalami wrócili także Jakub Janczak i Ewelina Wróblewska oraz Łukasz Ciskowski i Aleksandra Olszewska. Obie pary zajęły drugie miejsca: Jakub i Ewelina w tańcach standardowych (klasa C), a Łukasz i Aleksandra w kombinacji ośmiu tańców (klasa D).

Tancerzom gratulujemy, a poniżej pełne cotygodniowe wyniki ostrołęckich par tanecznych.

V OTTT "Asy" o Puchar Burmistrza Nowego Miasta Lubawskiego (Nowe Miasto Lubawskie, 25.11.2012)

Kategoria wiekowa: Pow. 15, Klasa: C, Styl: Latin (startowało 8 par)
2. Postek Paweł, Podbielska Natalia (FAN Ostrołęka)
7. Janczak Jakub, Wróblewska Ewelina (FAN Ostrołęka)

Kategoria wiekowa: Pow. 15, Klasa: C, Styl: Standard (startowało 5 par)
2. Janczak Jakub, Wróblewska Ewelina (FAN Ostrołęka)

Kategoria wiekowa: Pow. 15, Klasa: D, Styl: Kombinacja 8T (startowało 3 pary)
2. Ciskowski Łukasz, Olszewska Aleksandra (FAN Ostrołęka)
 
IV Mikołajkowy OTTT (Halinów, 24.11.2012)

Kategoria wiekowa: 12-13, Klasa: D, Styl: Kombinacja 8T (startowało 10 par)
8. Marciniak Andrzej, Bednarczyk Eliza (FAN Ostrołęka)

III OTTT "Optis" 2012 (Białystok, 24.11.2012)

Kategoria wiekowa: Pow. 15, Klasa: B, Styl: Standard (startowało 7 par)
2. Postek Paweł, Podbielska Natalia (FAN Ostrołęka)

Kategoria wiekowa: Pow. 15, Klasa: C, Styl: Latin (startowało 9 par)
5. Postek Paweł, Podbielska Natalia (FAN Ostrołęka)

Kategoria wiekowa: Pow. 15, Klasa: D, Styl: Kombinacja 8T (startowało 9 par)
4. Ciskowski Łukasz, Olszewska Aleksandra (FAN Ostrołęka)

Odsłon: 4219
Komentarzy: 0
23:23, 27.11.2012r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Awans Gabrieli Samsel i Antoniego Wawrzyńskiego do wyższej klasy tanecznej

Awans Gabrieli Samsel i Antoniego Wawrzyńskiego do wyższej klasy tanecznej

Tancerze Uczniowskiego Klubu Sportowego Atria, działającego przy klubie Lokator OSM, reprezentowali Ostrołękę podczas Grand Prix Polski Federacji Tańca Sportowego Grupa - Majster Cup Sierpc 2019. Gabriela Samsel i Antoni Wawrzyński wytańczyli złote medale.

Dziesięć medali UKS Atria na Podlasiu

Dziesięć medali UKS Atria na Podlasiu

Tancerze ostrołęckiego Uczniowskiego Klubu Sportowego Atria przywieźli worek medali z Podlasia. Podopieczni trenerki Katarzyny Orlickiej rywalizowali o puchar wójta gminy Piątnica, ogólnopolskim turnieju tańca sportowego w Łomży i Grajewie.

UKS Atria wytańczył wiele medali (zdjęcia)

UKS Atria wytańczył wiele medali (zdjęcia)

Klara i Filip Radeccy nie mieli sobie równych, podczas minionego weekendu, na mistrzostwach w Warszawie. Tancerze ostrołęckiego Uczniowskiego Klubu Sportowego Atria wrócili do domu z dwoma złotymi medalami w tańcach standardowych i latynoamerykańskich.

Tańczyli 'o Złotą Podwiązkę' (zdjęcia, wideo)

Tańczyli "o Złotą Podwiązkę" (zdjęcia, wideo)

XXXV Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego "o Złotą Podwiązkę" przeszedł do historii. Pary z całego kraju rywalizowały na parkiecie w hali widowiskowo-sportowej im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce. Nie brakowało również ostrołęckich tancerzy.

Taneczne show w Ostrołęce. Przyjdź i zobacz!

Taneczne show w Ostrołęce. Przyjdź i zobacz!

Od godz. 10.00 tancerze z całego kraju będą rywalizować, w hali sportowej im. Arkadiusza Gołasia przy ul. Traugutta w Ostrołęce, w trzydziestej piątej edycji ogólnopolskiego turnieju tańca towarzyskiego. Uczestnicy zawodów powalczą "o Złotą Podwiązkę".

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo