Piątek, 19 kwietnia 2024 r., imieniny Adolfa, Tymona, Pafnucego

Lekkoatleci OKLA z kolejnymi rekordami na koncie

Dobre wyniki zanotowali lekkoatleci ostrołęckiego OKLA podczas drugiego sprawdzianu w Warszawie. W silnej stawce zawodniczek i zawodników bardzo dobre spisała się Klaudia Borkowska, która wygrała bieg na 300 metrów z wynikiem 44,17 s i ustanowiła tym samym swój nowy rekord życiowy.

Bardzo dobrze spisał się również Radosław Mateusiak, który okazał się najlepszy w biegu na 60 m z czasem 7,73 s, w eliminacjach ustanowił rekord życiowy z czasem 7,51 s. Magdalena Olszewska uzyskała w biegu na 300 m 49,34 s. W kategorii juniora młodszego: Magdalena Żebrowska wygrała bieg na 60 m z czasem 8,05 s – rekord życiowy oraz skok w dal z bardzo dobrym wynikiem 5,52 m.

Wioleta Głażewska wygrała bieg na 2000 m z nowym rekordem życiowym 7;03,19. Aleksandra Dzwigała wywalczyła trzecie miejsce w skoku w dal – 4,81 m oraz przebiegła 60 m w czasie 8,58 s. Bartosz Kurzych zajął trzecie miejsce w pchnięciu kulą 5 kg z nowym rekordem życiowym - 14,81m. Ustanowił też nowy rekord życiowy w kuli 6 kg posyłając ja na odległość 13,21 m.

Wśród juniorów Igor Bastek w pchnięciu kulą 6 kg zajął piąte miejsce z nowym rekordem życiowym, uzyskując 15,21 m, ustanawiając nowy halowy rekord klubu.