Środa, 24 kwietnia 2024 r., imieniny Aleksandra, Horacego, Grzegorza

Przełajowa rywalizacja szkół z sześciu powiatów (zdjęcia)

Młodzi lekkoatleci z sześciu powiatów rywalizowali na plaży miejskiej w Ostrołęce w finałach międzypowiatowych biegów przełajowych. Bardzo duży sukces zanotowały zespoły z powiatu ostrołęckiego, z których aż sześć wywalczyło awans do finałów wojewódzkich. Pozostałe dwa miejsca wywalczyły szkoły z Wyszkowa i Małkini.

Dwa miejsca w finałach wojewódzkich wywalczyły szkoły z Olszewo-Borek i Myszyńca, a po jednym Chudek, Wyszków, Kadzidło i Małkinia.

Rywalizacja toczyła się na trasie 10 x 800 metrów oraz 10 x 1000 metrów (w przypadku chłopców z gimnazjum). Finałowe zawody odbędą się w Podgórzu k. Płocka i z pewnością szkoły z powiatu ostrołęckiego mają duże szanse na powalczenie o medal.

Wyniki rywalizacji - szkoły podstawowe (dziewczęta): 1. Olszewo Borki, 2. Chudek, 3. Zaręby, 4. Zaręby Kościelne, 5. Ostrołęka nr 1, 6. Ostrołęka nr 10, 7. Małkinia nr 2, 8. Długosiodło. Wyszków nr 5 i Jednorożec nie ukończyły.

Wyniki rywalizacji - szkoły podstawowe (chłopcy): 1. Wyszków nr 5, 2. Myszyniec, 3. Krasnosielc, 4. Jednorożec, 5. Ostrołęka nr 1, 6. Wyszków nr 1, 7. Ostrołęka nr 10, 8. Przasnysz nr 2, 9. Olszewo Borki, 10. Lubotyń Stary,

Wyniki rywalizacji - gimnazja (dziewczęta): 1. Kadzidło, 2. Olszewo Borki, 3. Wyszków nr 1, 4. Ostrołęka nr 1, 5. Jednorożec, 6. Jasienica, 7. Płoniawy-Bramura, 8. Brańszczyk. Małkinia nie ukończyła.

Wyniki rywalizacji - gimnazja (chłopcy): 1. Myszyniec, 2. Małkinia nr 2, 3. Kadzidło, 4. Andrzejewo, 5. Jednorożec, Czernice Borowe, 7. Różan, 8. Wyszków 1, 9. Leszydół Nowiny, 10. Ostrołęka nr 4, 11. Ostrołęka nr 1, 12. Płoniawy Bramura.

Międzypowiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe (16.04.2013)