« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 30 maja 2020 r., imieniny Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

Moja Ostrołęka

Aktualności

Międzynarodowe zmagania tenisistów w Piątnicy

W miniony weekend w Piątnicy rozegrany został Międzynarodowy Turniej Tenisa Stołowego z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Rywalizacja toczyła się w kilku kategoriach wiekowych. W sobotę rywalizowały dziewczęta i chłopcy ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych.


W kategorii dziewcząt szkół podstawowych - klasy trzecie i młodsi najlepsza okazała się Emilia Nagel ze Szczuczyna, rywalizację klas czwartych-szóstych wygrała Gabriela Dyszkiewicz (SOVIT Białystok) pokonując w finale koleżankę klubową Sylwię Rodziewicz.

Wśród chłopców w kategorii klasy trzecich i młodsi wygrał Arkadiusz Kucharski (Pisanica) przed Piotrem Michalskim (Wysokie Mazowieckie), natomiast w klasach czwartych-szóstych zwyciężył Ivan Reviaka (Brześć - Białoruś), a na drugim miejscu turniej zakończył Jakub Kurgan (Pisanica). Wśród gimnazjalistek najlepsza okazała się Dziana Niestierenko (Brześć Białoruś) przed Patrycją Waszczyk (Włodawa). Natomiast wśród gimnazjalistów rywalizację na pierwszym miejscu ukończył Jakub Włostowski (Wysokie Mazowieckie)  przed Karolem Gryko (Białystok). Kategorię szkół ponadgimnazjalnych wygrała Patrycja Kostro (Wys. Maz.), druga była Niestielenko Waleria (Brześć, Białoruś), W chłopcach pierwsze miejsce zajał Kozicz Jewgienij
(Brześć, Białoruś).

W niedziele rozgrywane były starsze kategorie. Wśród studentek wygrała Ren Bingran, przed Karoliną Gołąbiewską (obie AZS PWSIiP Łomża), identycznie zakończył się turniej open kobiet, najlepszym studentem został Bartek Kostro (Wysokie Mazowieckie), który w finale pokonał Jewgienij Koziczka (Brześć, Białoruś).

Kategorię mężczyzn do lat 30 wygrał Emanuel Lech (Korycin), a drugi był Krystian Kimbar (AZS PWSIiP Łomża). Wśród mężczyzn 30-50 lat najlepszy okazał się Jarosław Żołądkowski (Białystok), który w finale pokonał Dariusza Karnieja (Olecko). Kategorie powyżej 50 lat wygrał Kazimierz Żyliński (Suwałki), drugi był Dariusz Bartycha (Biskupiec). Ostatnią kategorią była kategoria open mężczyzn.

W finale spotkali się obywatele Białorusi - Jewgienij Kozicz oraz Wadzin Drobny, w którym po pięciosetowym pojedynku minimalnie lepszy okazał się Kozicz. Zwycięzcy zostali uhonorowani pucharami, medalami, dyplomami oraz nagrodami.

Odsłon: 2108
Komentarzy: 0
14:27, 06.05.2013r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Tenisowe święto w Czerwinie odwołane! Koronawirus zbiera plony

Tenisowe święto w Czerwinie odwołane! Koronawirus zbiera plony

Szósta edycja Grand Prix Tenisa Stołowego o puchar wójta gminy Czerwin nie odbędzie się w pierwotnym terminie. LUKS Czerwin zdecydował się na odwołanie wydarzenia. Decyzja zapadła w związku z rosnącą liczbą osób zakażonych koronawirusem.

VI Tenisowe Grand Prix Czerwina. Weź udział

VI Tenisowe Grand Prix Czerwina. Weź udział

Ludowy Uczniowski Klub Sportowy Czerwin zaprasza wszystkich chętnych do udziału w VI Grand Prix Tenisa Stołowego o puchar wójta gminy Czerwin. Do rywalizacji może przystąpić każdy, a turniej rozegrany zostanie w aż sześciu kategoriach.

'Ferie z tenisem ziemnym'. Spróbuj swoich sił

"Ferie z tenisem ziemnym". Spróbuj swoich sił

Dzieci i młodzież mają okazję poznać podstawy gry w tenisa ziemnego. Bezpłatne zajęcia odbędą się w dniach 17-20 lutego w hali sportowej przy ulicy Partyzantów (os. Wojciechowice) w Ostrołęce. Zapisy na treningi przyjmowane są telefonicznie. Chcesz spróbować?

Turniej tenisa stołowego w Obierwi (zdjęcia)

Turniej tenisa stołowego w Obierwi (zdjęcia)

Hala sportowa w Obierwi wypełniła się w ubiegłą niedzielę sympatykami tenisa stołowego. Już po raz ósmy rozegrano turniej tenisa stołowego o puchar wójta gminy Lelis. Do rywalizacji przystąpiły dzieci ze szkół podstawowych oraz młodzież i dorośli w kategorii open.

Nauczyciele walczyli w mistrzostwach Ostrołęki. Poznaj najlepszych tenisistów (zdjęcia, wideo)

Nauczyciele walczyli w mistrzostwach Ostrołęki. Poznaj najlepszych tenisistów (zdjęcia, wideo)

W hali widowiskowo-sportowej imienia Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce odbyły się mistrzostwa Ostrołęki nauczycieli w tenisie stołowym. Najlepszym tenisistą okazał się Paweł Czartoryski z II LO. Wśród pań nie miała sobie równych Małgorzata Białczak z ZPO w Kadzidle.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo