Czwartek, 25 kwietnia 2024 r., imieniny Jarosława, Marka, Elwiry

Ważne zwycięstwo Korony HiD nad Żbikiem (zdjęcia)

Piłkarze ostrołęckiej Korony HiD rozegrali bardzo dobre spotkanie i pokonali w zaległym starciu 18. kolejki ligi okręgowej Żbik Nasielsk 2:0. Bramki dla podopiecznych trenera Tomasza Słowika strzelili Paweł Dzbeński i Krzysztof Majewski. W efekcie żółto-niebiescy umocnili się na prowadzeniu w ligowej tabeli.

W pierwszej połowie spotkania gospodarze zdominowali wydarzenia na placu gry i zepchęli rywali do defensywy. Korona stwarzała z minuty na minutę coraz więcej okazji strzeleckich, ale była bardzo nieskuteczna. W efekcie z trzynastu okazji do zdobycia bramki, wykorzystała tylko jedną. Po błędzie golkipera gości bramkę dającą prowadzenie zdobył Paweł Dzbeński.

Po zmianie stron Korona szybko zdobyła drugiego gola za sprawą Krzysztofa Majewskiego. 17-letni piłkarz żółto-niebieskich strzelił swoją pierwszą bramkę dla drużyny seniorów w trzecim meczu. Goście mogli odpowiedzieć w 70. minucie spotkania, ale zmarnowali rzut karny. Ostatecznie Korona HiD wygrała 2:0 i jest coraz bliżej awansu do IV ligi.

Korona HiD Ostrołęka - Żbik Nasielsk 2:0 (1:0)
Bramki: Dzbeński 16. Majewski 54.

Korona HiD: Olkowski - K. Kamionowski, Manowski, Karczewski, Rupacz - Dzbeński (75. Szkopek), P. Kamionowski, Nosek, Orzoł (56. Turek) - Krupka (84. Kobyłecki), Majewski

Zaległa 18. kolejka LO: Korona HiD Ostrołęka - Żbik Nasielsk (29.05.2013)