« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 5 kwietnia 2020 r., imieniny Ireny, Wincentego, Julianny

Moja Ostrołęka

Aktualności

Ostrołęczanie na Blackpool Dance Festival

Wiktor Wilga i Aleksandra Kucharska
Wiktor Wilga i Aleksandra Kucharska
Wiktor Wilga i Aleksandra Kucharska z flagą Ostrołęki
Wiktor Wilga i Aleksandra Kucharska z flagą Ostrołęki

Spełniło się marzenie Wiktora Wilgi i Aleksandry Kucharskiej. Czołowa ostrołęcka para taneczna wyjechała na najbardziej prestiżowy turniej świata w brytyjskiej miejscowości Blackpool.


Zawody w wielu kategoricach trwały od 24 maja do 1 czerwca br.Ostrołękę reprezentowali Wiktor Wilga i Aleksandra Kucharska. W kategorii młodzieżowej zajęli 54. miejsce na 103 startujące pary z całego świata. Wyjazd nie byłby możliwy, gdyby nie wsparcie urzędu miasta.

 

Blackpool Dance Festival to najstarszy, największy i najbardziej prestiżowy na świecie coroczny konkurs tańca towarzyskiego o międzynarodowym znaczeniu. Odbywa się w Empress Ballroom na terenie Ogrodów Zimowych w Blackpool (Anglia). Pierwsza edycja odbyła się w 1920 r. W 2003 w festiwalu wzięło udział 1539 par reprezentujących 54 państwa (Wikipedia).

Odsłon: 4754
Komentarzy: 2
11:10, 08.06.2013r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Awans Gabrieli Samsel i Antoniego Wawrzyńskiego do wyższej klasy tanecznej

Awans Gabrieli Samsel i Antoniego Wawrzyńskiego do wyższej klasy tanecznej

Tancerze Uczniowskiego Klubu Sportowego Atria, działającego przy klubie Lokator OSM, reprezentowali Ostrołękę podczas Grand Prix Polski Federacji Tańca Sportowego Grupa - Majster Cup Sierpc 2019. Gabriela Samsel i Antoni Wawrzyński wytańczyli złote medale.

Dziesięć medali UKS Atria na Podlasiu

Dziesięć medali UKS Atria na Podlasiu

Tancerze ostrołęckiego Uczniowskiego Klubu Sportowego Atria przywieźli worek medali z Podlasia. Podopieczni trenerki Katarzyny Orlickiej rywalizowali o puchar wójta gminy Piątnica, ogólnopolskim turnieju tańca sportowego w Łomży i Grajewie.

UKS Atria wytańczył wiele medali (zdjęcia)

UKS Atria wytańczył wiele medali (zdjęcia)

Klara i Filip Radeccy nie mieli sobie równych, podczas minionego weekendu, na mistrzostwach w Warszawie. Tancerze ostrołęckiego Uczniowskiego Klubu Sportowego Atria wrócili do domu z dwoma złotymi medalami w tańcach standardowych i latynoamerykańskich.

Tańczyli 'o Złotą Podwiązkę' (zdjęcia, wideo)

Tańczyli "o Złotą Podwiązkę" (zdjęcia, wideo)

XXXV Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego "o Złotą Podwiązkę" przeszedł do historii. Pary z całego kraju rywalizowały na parkiecie w hali widowiskowo-sportowej im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce. Nie brakowało również ostrołęckich tancerzy.

Taneczne show w Ostrołęce. Przyjdź i zobacz!

Taneczne show w Ostrołęce. Przyjdź i zobacz!

Od godz. 10.00 tancerze z całego kraju będą rywalizować, w hali sportowej im. Arkadiusza Gołasia przy ul. Traugutta w Ostrołęce, w trzydziestej piątej edycji ogólnopolskiego turnieju tańca towarzyskiego. Uczestnicy zawodów powalczą "o Złotą Podwiązkę".

» Wasze komentarze

Fanka @ 18:46, 08.06.2013r. IP: *.*.140.188

Gratulacje ! Więcej zdjęć z wyjazdu pary na stronie
www.ostis.pl w galerii zdjęć.

fan @ 09:35, 09.06.2013r. IP: *.*.207.71

Warto dodać że jest to pierwsza para z Ostrołęki która wystąpiła na tym turnieju. Przy tym polskich par startowało tam sporo i to z sukcesami. W czterech kategoriach Polacy zajęli pierwsze miejsca, także w kategorii Wiktora i Oli.Jest to kategoria Under 21 czyli do 21 lat a nasza para liczy sobie dopiero 17 i 18 lat więc jeszcze wszystko przed nimi.W Blackpool startował również nasz ziomek Norbert Sikora. Co ciekawe w tym roku zgłosiło sie do startu na Blackpool ok 2,5 tysiąca par przy czym sporo z Chin. Gratulujemy startu i wyników

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo