« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 5 kwietnia 2020 r., imieniny Ireny, Wincentego, Julianny

Moja Ostrołęka

Aktualności

Tylko u nas: obejrzyj wideo naszych tancerzy na najbardziej znanym międzynarodowym festiwalu tańca (wideo)

Wiktor Wilga i Aleksandra Kucharska z flagą Ostrołęki
Wiktor Wilga i Aleksandra Kucharska z flagą Ostrołęki
Wiktor Wilga i Aleksandra Kucharska
Wiktor Wilga i Aleksandra Kucharska

Prezentujemy nagranie wideo z występów Wiktora Wilgi i Aleksandry Kucharskiej na najbardziej prestiżowym turnieju świata w brytyjskiej miejscowości Blackpool. To historyczny sukces ostrołęckiego tańca.


Do tej pory żadna para taneczna nie rywalizowała na brytyjskim parkiecie.

 

Zawody w wielu kategoriach trwały od 24 maja do 1 czerwca br. Ostrołękę reprezentowali Wiktor Wilga i Aleksandra Kucharska. W kategorii młodzieżowej do lat 21 zajęli 54. miejsce na 103 startujące pary z całego świata. Wiktor i Ola mają dopiero 17 i 18 lat, co stwarza ogromne mozliwości dalszego rozwoju i lepszych wyników w rywalizacji ze starszymi obecnie zawodnikami. Wyjazd nie byłby możliwy, gdyby nie wsparcie urzędu miasta.

 

Na turnieju rywalizował tażkę inny ostrołęczanin - Norbart Sikora, były zawodnik klubu Atria, który kilka lat temu zmienił miejsce zamieszkania i przeniósł się poza Ostrołękę.

 

Blackpool Dance Festival to najstarszy, największy i najbardziej prestiżowy na świecie coroczny konkurs tańca towarzyskiego o międzynarodowym znaczeniu. Odbywa się w Empress Ballroom na terenie Ogrodów Zimowych w Blackpool (Anglia). Pierwsza edycja odbyła się w 1920 r. W tym roku w Blackpool rywalizowało około 2,5 tys. par z całego świata.


 

Odsłon: 6023
Komentarzy: 5
13:09, 14.06.2013r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Awans Gabrieli Samsel i Antoniego Wawrzyńskiego do wyższej klasy tanecznej

Awans Gabrieli Samsel i Antoniego Wawrzyńskiego do wyższej klasy tanecznej

Tancerze Uczniowskiego Klubu Sportowego Atria, działającego przy klubie Lokator OSM, reprezentowali Ostrołękę podczas Grand Prix Polski Federacji Tańca Sportowego Grupa - Majster Cup Sierpc 2019. Gabriela Samsel i Antoni Wawrzyński wytańczyli złote medale.

Dziesięć medali UKS Atria na Podlasiu

Dziesięć medali UKS Atria na Podlasiu

Tancerze ostrołęckiego Uczniowskiego Klubu Sportowego Atria przywieźli worek medali z Podlasia. Podopieczni trenerki Katarzyny Orlickiej rywalizowali o puchar wójta gminy Piątnica, ogólnopolskim turnieju tańca sportowego w Łomży i Grajewie.

UKS Atria wytańczył wiele medali (zdjęcia)

UKS Atria wytańczył wiele medali (zdjęcia)

Klara i Filip Radeccy nie mieli sobie równych, podczas minionego weekendu, na mistrzostwach w Warszawie. Tancerze ostrołęckiego Uczniowskiego Klubu Sportowego Atria wrócili do domu z dwoma złotymi medalami w tańcach standardowych i latynoamerykańskich.

Tańczyli 'o Złotą Podwiązkę' (zdjęcia, wideo)

Tańczyli "o Złotą Podwiązkę" (zdjęcia, wideo)

XXXV Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego "o Złotą Podwiązkę" przeszedł do historii. Pary z całego kraju rywalizowały na parkiecie w hali widowiskowo-sportowej im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce. Nie brakowało również ostrołęckich tancerzy.

Taneczne show w Ostrołęce. Przyjdź i zobacz!

Taneczne show w Ostrołęce. Przyjdź i zobacz!

Od godz. 10.00 tancerze z całego kraju będą rywalizować, w hali sportowej im. Arkadiusza Gołasia przy ul. Traugutta w Ostrołęce, w trzydziestej piątej edycji ogólnopolskiego turnieju tańca towarzyskiego. Uczestnicy zawodów powalczą "o Złotą Podwiązkę".

» Wasze komentarze

Ewa @ 14:51, 14.06.2013r. IP: *.*.147.170

Gratulacje!

Ewa @ 14:51, 14.06.2013r. IP: *.*.147.170

Gratulacje!

figofago @ 15:51, 14.06.2013r. IP: *.*.144.39

ale chinka zaje*ista na zdjeciu po lewej w mini i kozaczkach :D :D :D

geringo @ 20:51, 14.06.2013r. IP: *.*.46.210

Brawo Ola Kucharska

g @ 17:30, 15.06.2013r. IP: *.*.112.52

elegancko !!!
GRATULUJĘ...

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo