Czwartek, 25 kwietnia 2024 r., imieniny Jarosława, Marka, Elwiry

Odmłodzona Korona przegrała z MKS Ciechanów (zdjęcia, wideo)

Piłkarze ostrołęckiej Korony HiD w mocno odmłodzonym składzie przystąpili do ostatniego starcia rozgrywek ligi okręgowej. Podopieczni trenerów Tomasza Słowika i Roberta Sokoła po zaciętej walce przegrali po raz drugi w sezonie z MKS Ciechanów 1:2, mimo, że do przerwy prowadzili 1:0.

W pierwszej połowie meczu gospodarze zdecydowanie przeważali i mieli więcej sytuacji strzeleckich do strzelenia bramki. Wykorzystali tylko jedną za sprawą Michała Noska, który skorzystał z asysty od Kamila Rupacza.

W pierwszym składzie Korony HiD roiło się od młodzieżowców i juniorów, którzy na zakończenie sezonu otrzymali szansę występu. Po zmianie stron na placu gry pojawili się również juniorzy z zespołów młodzieżowych, którzy zadebiutowali w zespole seniorów. Wśród nich: Paweł Głażewski, Emil Chorążewicz i Piotr Dąbrowski.

Żółto-niebiescy w drugiej odsłonie meczu stwarzali sytuacje strzeleckie, ale nie potrafili ich wykorzystać. Groźnymi akcjami odpowiedzieli goście i wykorzystując błędy defensywy Korony zdobyli dwie bramki. Najpierw na listę strzelców wpisał się Bartosz Mroczek, ale kilkanaście minut później Damian Matusiak, pewnie egzekwując rzut karny.

Nie przeszkodziło to piłkarzom ostrołęckiej Korony HiD w świętowaniu awansu. MKS Ciechanów mógł cieszyć się z miejsca gwarantującego udział w barażach o IV ligę mazowiecką.

Korona HiD Ostrołęka - MKS Ciechanów 1:2 (1:0)
Bramki: Nosek 14. - Mroczek, 66. Matusiak 77. (k)

Korona HiD: Olkowski - Turek, Karczewski, Duda, Rupacz - Dzbeński (85. Głażewski), P. Kamionowski, Nosek (82. Dąbrowski), Orzoł (68. Chorążewicz) - Majewski, Szkopek (74. Kobyłecki)

Spotkanie 30. kolejki LO: Korona HiD Ostrołęka - MKS Ciechanów (22.06.2013)