« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 26 listopada 2020 r., imieniny Delfiny, Lechosława, Konrada

Moja Ostrołęka

Aktualności

Kolejny rowerowy czwartek za nami (zdjęcia)

Blisko pięćdziesiąt osób uczestniczyło w kolejnym rowerowym czwartku. Tym razem grupa pokonała dystans około 40 km przez Dzbenin, Czarnowiec, Daniszewo, Zapieczne, Troszyn, Susk Stary i powróciła do Ostrołęki. Nie było łatwo!


Już na samym początku wyprawy pojawiły się problemy z łańcuchami w rowerach, jednak grupa cierpliwie poczekała aż defekty zostaną usunięte i ruszała w trasę. Tempo jazdy było spokojne i wyniosło ok. 20 km/h.

Przypominamy, że rowerowe czwartki potrwają przez cały okres wakacyjny, a być może nawet do późnej jesieni. To doskonała okazja do tego, aby zobaczyć ciekawe wiejskie krajobrazy, zamiast jazd po chodniku w mieście.

Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych z Ostrołęki i okolic na kolejne rowerowe spotkania. Jazda na rowerze ma być rekreacją, a zarazem przyjemnością, bez pośpiechu i treningowego tempa, dlatego jedziemy wszyscy razem.

Wspólne rowerowe spotkania cieszą się coraz większym zainteresowaniem, dlatego w kolejny czwartek 4 lipca o godz. 18.00 Ciebie też nie może zabraknąć!

Zobacz zdjęcia:
Rowerowy czwartek w mieście i powiecie (27.06.2013)

Odsłon: 1839
Komentarzy: 3
12:23, 28.06.2013r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Rodzinny Rajd Rowerowy już 26 września. Zapisz się!

Rodzinny Rajd Rowerowy już 26 września. Zapisz się!

Prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik oraz wójt gminy Lelis Stefan Prusik zapraszają na Rodzinny Rajd Rowerowy na pożegnanie lata. Właśnie ruszyły zapisy do wydarzenia, które odbędzie się 26 września. Dla dzieci i młodzieży przygotowane zostały atrakcyjne nagrody niespodzianki od szefa miasta.

Wasilewska i Jarkowski mają mocną nogę!

Wasilewska i Jarkowski mają mocną nogę!

Początek sezonu nie był łaskawy dla żadnej dyscypliny, czyli ten dla kolarzy, który miał się rozpocząć w połowie kwietnia. Szalejąca na całym świecie pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany wszystkich. Króciutki cykl wyścigów szosowych postanowiło zorganizować na Mazowszu Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów.

Karczewski dotarł do mety bez... kierownicy (zdjęcia)

Karczewski dotarł do mety bez... kierownicy (zdjęcia)

Na Górze Czterech Wiatrów w Mrągowie odbyły się mistrzostwa Polski w kolarstwie MTB XCO. Wśród startujących nie mogło zabraknąć przedstawicieli KK24h, którzy pokonali taką samą trasę, co dzień później zawodnicy elity. Z przygodami zmagania zakończył Marek Karczewski.

 

Michał Ciecierski pokonał rowerem 733 km w 24 godziny!

Michał Ciecierski pokonał rowerem 733 km w 24 godziny!

Zawodnik z naszego regionu pobił rekord trasy podczas IV edycji Wysokomazowieckiego 24-godzinnego Maratonu Rowerowego. Michał Ciecierski reprezentujący barwy KK24h przed rokiem w tym samym czasie pokonał 684 km i zajął drugie miejsce. W tegorocznej edycji poprawił się o 49 km i wygrał z ogromną przewagą.

Znamy mistrzów rowerów

Znamy mistrzów rowerów

Sportowe Wakacje w Mieście organizowane przez Miasto Ostrołęka to również rywalizacja na rowerach. Śmiałkowie wzięli udział w wyścigu australijskim o puchar Przewodniczącego Rady Miasta Ostrołęki Wojciecha Zarzyckiego. Kto został mistrzem? Wszystkim towarzyszyła piękna pogoda, sportowa rywalizacja, a przede wszystkim świetna zabawa.

» Wasze komentarze

postronny @ 09:00, 29.06.2013r. IP: *.*.197.93

blokują tylko ruch jadąc taką chmarą po drodze i generują zdarzenie potencjalnie wypadkowe. Oby nie doszło do tragedii. po wsi jeździ dużo ludzi nie potrafiących prawidłowo obsługiwać auta, tam lubią i pić alkohol na przystanku pod sklepem potem w wieśwagena .... w drogę

Rowerzysta @ 09:45, 29.06.2013r. IP: *.*.136.82

Jazda taką chmarą jest bezpieczniejsza i mniej uciążliwa dla innych niż jazda w dwóch lub trzech mniejszych grupach, nie mówiąc już o jeździe w całkowitym rozproszeniu, gdy pojedynczy rowerzyści będą znajdować się na bardzo długim odcinku drogi.
Kierowcy zdecydowanie bardziej uważają na grupę niż na jednego rowerzystę, którego bardzo często potrafią wyprzedzić bez zachowania podstawowych zasad bezpieczeństwa (nagminne jest wyprzedzanie bez zachowania minimum metra odległości oraz w miejscach o bardzo ograniczonej widoczności).
Gdy będą dwie lub trzy mniejsze grupy spowoduje to tylko minimalne łatwiejsze wyprzedzanie takiej grupy, ale ten manewr trzeba będzie wykonać kilkukrotnie i w rezultacie zajmie to zdecydowanie więcej czasu.

Jeśli chodzi o opinię na temat kierowców jeżdżących na wsi to moim zdaniem w mieście wcale nie jest lepiej.
Co do osób pijących alkohol i wsiadających następnie do auta, należy bezwzględnie zgłaszać to na policję - będzie tak dla wszystkich bezpieczniej.

row @ 20:25, 30.06.2013r. IP: *.*.230.21

Popieram rowerzystę

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo