Piątek, 29 marca 2024 r., imieniny Wiktoryna, Helmuta, Ostapa

Magdalena Żebrowska otarła się o medal Mistrzostw Polski

Zawodniczka OKLA Ostrołęka Magdalena Żebrowska była bliska wywalczenia medalu w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. W zawodach z udziałem najlepszych zawodniczek i zawodników w kategorii juniora młodszego, podopieczna trenera Bartosza Witkowskiego w swojej koronnej konkurencji - skoku w dal zajęła czwarte miejsce.

W najlepszej próbie zawodniczka OKLA uzyskała wynik 5,76 m i o zaledwie trzech centymentrów zabrakło jej do brązowego medalu.

Utalentowana zawodniczka z gminy Lelis wystartowała również w biegu na 100 metrów, gdzie z wynikiem 12,46 s uplasowała się na ósmej pozycji w finale.

W biegu na 1500 metrów oglądaliśmy kolejne dwie nasze reprezentantki. Natalia Nowak (trener Bartosz Witkowski) była dwunasta z czasem - 4:48:53, ustanawiając nowy rekord klubu. Tuż za nią linię mety minęła Wioleta Głażewska (trener Radosław Grabowski) z rezultatem 4:48,74.

W zawodach oglądaliśmy również podopiecznego trenera Marka Kwiatkowskiego - Bartosza Kurzycha, który z wynikim 15,05 m uplasował się na jedenastej pozycji w zawodach w konkursie pchnięcia kulą.

Nie zabrakło także reprezentantki UKS Siódemka Martyny Budziłek prowadzonej przez trenera Dariusza Dąbrowskiego, która ukończyła rywalizację w biegu na 3000 metrów juniorek młodszych na czternastej pozycji, z wynikiem 11:09,61.