Piątek, 29 marca 2024 r., imieniny Wiktoryna, Helmuta, Ostapa

Nosek znów strzela, Korona wygrywa (zdjęcia)

Piłkarze ostrołęckiej Korony HiD odnieśli drugie zwycięstwo w rozgrywkach IV ligi mazowieckiej przed własną publicznością. Tym razem beniaminek ligi okazał się zespołem lepszym od Mazura Gostynin, wygrywając 2:1. Do przerwy to jednak goście prowadzili 1:0.

Już w piątej minucie meczu błąd defensywy gospodarzy wykorzystał Damian Surmak. Podopieczni trenerów Tomasza Słowika i Roberta Sokoła starali się doprowadzić do remisu, ale więcej bramek kibice na stadionie przy ulicy Witosa nie oglądali.

Po zmianie stron żółto-niebiescy z minuty na minutę szybciej rozgrywali piłkę, byli zespołem aktywniejszym i stwarzali sytuacje bramkowe. W 70. minucie gry Paweł Kuzia świetnie dograł piłkę w pole karne w tempo do Michała Noska, a bramkostrzelny pomocnik ostrołęckiej Korony HiD wyciągnął się jak struna i umieścił piłkę w siatce.

Pięć minut później świetną akcją popisał się Piotr Kamionowski. Przejął piłkę tuż przed polem karnym, minął dwóch rywali i w sytuacji sam na sam nie dał szans golkiperowi gości, lokując piłkę w siatce.

W doliczonym czasie gry za drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę plac gry musiał opuścić Michał Borkowski. Nie przeszkodziło to naszym zawodnikom w świętowaniu zwycięstwa, po dobrym spotkaniu, a szczególnie drugiej połowie.

Korona HiD Ostrołęka - Mazur Gostynin 2:1 (0:1)
Bramki: Nosek 70. P. Kamionowski 75. - Surmak 5.

Korona HiD: Szczechowiak - K. Kamionowski, Karczewski, Grochocki, Borkowski - Dzbeński (69. Kuczewski), P. Kamionowski, Waś, Majewski, Kuzia (89. Obuchowicz) - Sokół (56. Majewski), Nosek (84. Szkopek)

IV liga mazowiecka: Korona HiD Ostrołęka - Mazur Gostynin (17.08.2013)