« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 19 września 2020 r., imieniny Januarego, Konstancji, Teodora

Moja Ostrołęka

Aktualności

Wielki finał Lotto Poland Bike Marathon w Warszawie

Czas na wielki finał! W niedzielę 13 października w warszawskiej dzielnicy Wawer odbędzie się ostatni, dwunasty etap cyklu wyścigów amatorów na rowerach górskich Lotto Poland Bike Marathon 2013. Stołeczny Wawer drugi raz z rzędu stanie się finałową areną cyklu organizowanego przez Grzegorza Wajsa. 


Kolarskie Miasteczko, Biuro Zawodów, start i meta wyścigów rozgrywanych pod hasłem „Życie czeka” znajdą się, tak jak przed rokiem, na terenie Instytutu „Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka” w Międzylesiu.

 

Dodatkowo podczas finałowej rywalizacji w Lotto Poland Bike Marathon odbędą się III Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza MTB Samorządowców pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz finał Wawer Bike Maraton - wyścigów kolarskich na rowerach górskich dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z czterech sąsiadujących ze sobą dzielnic Pragi Południe, Rembertowa, Wesołej i Wawra.


- Wawer ma wyjątkowy „kolarski klimat”. Na miłośników dwóch kółek czeka malownicza i zarazem techniczna trasa. Jest to nowy szlak MTB, powstały z inicjatywy ekipy Poland Bike i władz dzielnicy Wawer, wytyczony ścieżkami Mazowieckiego Parku Krajobrazowego – mówi organizator Lotto Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. - Finisz sezonu zapowiada się niezwykle pasjonująco. Różnice w klasyfikacji generalnej na poszczególnych dystansach nie są duże. Dlatego możemy spodziewać się wielu emocji zarówno na trasie, jak i podczas dekoracji.

 

Rywalizacja rozegra się na trzech dystansach: MAX (50 km), MINI (20 km) oraz FAN (7 km – dla uczniów i uczennic szkół podstawowych, otwarte mistrzostwa Wawra w kolarstwie górskim). Na trasie FAN (7 km) odbędzie się również finał Wawer Bike Maraton. Na terenie Miasteczka Poland Bike swoje wyścigi Mini Cross będą mieli też najmłodsi w wieku 2-4 i 5-7 lat.

III Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza MTB Samorządowców, zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn zostaną rozegrane na trasie MINI (20 km). Start o godzinie 12.30 ze specjalnego, ostatniego 8 sektora.

 

Koniec tradycyjnie wieńczy dzieło. W Wawrze nastąpi finałowa dekoracja uczestników Lotto Poland Bike Marathon 2013. Nagrody otrzymają najpierw najlepsi w poszczególnych kategoriach i dystansach etapu, ale to będzie przedsmak wielkiego nagradzania. Dekoracja klasyfikacji generalnej Lotto Poland Bike Marathon 2013 obejmie po sześć osób z każdej kategorii wiekowej na dystansach MAX, MINI i FAN. Na scenie pojawią się również najlepsze drużyny oraz rodziny. Na zwycięzców czekają m.in. rowery górskie, kolarskie akcesoria, upominki pieniężne w postaci kart podarunkowych, puchary, medale i inne nagrody rzeczowe.

 

Finałowy, XII etap Lotto Poland Bike Marathon organizowany jest we współpracy z dzielnicą Wawer m.st. Warszawy i Instytutem „Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka”.

Biuro zawodów:

Warszawa-Wawer, Centrum Zdrowia Dziecka (Miasteczko Poland Bike, przy Hotelu Patron, Aleja Dzieci Polskich 20) – 12 października (sobota) godz. 12-20 oraz 13 października (niedziela) godz. 8.00-11.00 (dystans FAN) i godz. 8.00-12.00 (dystanse MINI i MAX)

Odsłon: 1453
Komentarzy: 0
09:09, 08.10.2013r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Karczewski dotarł do mety bez... kierownicy (zdjęcia)

Karczewski dotarł do mety bez... kierownicy (zdjęcia)

Na Górze Czterech Wiatrów w Mrągowie odbyły się mistrzostwa Polski w kolarstwie MTB XCO. Wśród startujących nie mogło zabraknąć przedstawicieli KK24h, którzy pokonali taką samą trasę, co dzień później zawodnicy elity. Z przygodami zmagania zakończył Marek Karczewski.

 

Michał Ciecierski pokonał rowerem 733 km w 24 godziny!

Michał Ciecierski pokonał rowerem 733 km w 24 godziny!

Zawodnik z naszego regionu pobił rekord trasy podczas IV edycji Wysokomazowieckiego 24-godzinnego Maratonu Rowerowego. Michał Ciecierski reprezentujący barwy KK24h przed rokiem w tym samym czasie pokonał 684 km i zajął drugie miejsce. W tegorocznej edycji poprawił się o 49 km i wygrał z ogromną przewagą.

Znamy mistrzów rowerów

Znamy mistrzów rowerów

Sportowe Wakacje w Mieście organizowane przez Miasto Ostrołęka to również rywalizacja na rowerach. Śmiałkowie wzięli udział w wyścigu australijskim o puchar Przewodniczącego Rady Miasta Ostrołęki Wojciecha Zarzyckiego. Kto został mistrzem? Wszystkim towarzyszyła piękna pogoda, sportowa rywalizacja, a przede wszystkim świetna zabawa.

V Kolarski Wyścig Australijski. Weź udział

V Kolarski Wyścig Australijski. Weź udział

Już po raz piąty w ramach wakacyjnej oferty dla dzieci i młodzieży, ale także dorosłych zostanie przeprowadzony Kolarski Wyścig Australijski. Głównym celem imprez jest popularyzacja kolarstwa i popularyzacja zdrowego trybu życia wśród mieszkańców miasta.

Kolarze szosowi w akcji (zdjęcia, wideo)

Kolarze szosowi w akcji (zdjęcia, wideo)

Klub Kolarski 24h zaprasza do wspólnych rowerowych treningów w niedzielne przedpołudnia. Do wspólnych zajęć mogą dołączyć wszyscy chętni, jednak poziom zawodników jest wygórowany. Jakie trzeba spełnić kryteria?

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo