« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 4 kwietnia 2020 r., imieniny Izydora, Wacława, Platona

Moja Ostrołęka

Aktualności

Pracowity weekend ratowników WOPR-OS

Bardzo pracowity i owocny weekend mają za sobą zawodniczki i zawodnicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego "WOPR – OS" w Ostrołęce, którzy reprezentowali klub i miasto Ostrołęka na trzech imprezach sportowych. Medalowych startów nie zabrakło!


W Lublinie odbył się finał Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym, gdzie wystartowała dwójka naszych zawodników: Anna Mierzejewska i Hubert Nakielski. Start w finałowej edycji zawodów zaowocował dwoma złotymi medalami Huberta Nakielskiego (25 m holowanie manekina i 50 m holowanie w płetwach). Z bardzo dobrej strony pokazała się także Anna Mierzejewska, która na dystansie 25 m holowanie manekina poprawiła swój dotychczasowy rekord życiowy o ponad sekundę, plasując się ostatecznie na siódmej pozycji.

 

- Wyniki osiągnięte przez Anię to dobry prognostyk, tym bardziej że startowała z zawodniczkami o rok starszymi. Hubert Nakielski okazał się również najlepszym zawodnikiem w Polsce w kategorii młodzik (po czterech edycjach Grand Prix Polski) - podkreśla prezes WOPR-OS Dariusz Małkowski.

 

W tej samej kategorii wiekowej wśród kobiet Anna Mierzejewska uplasowała się na piątej pozycji w kraju. Natomiast nieobecna na finałowych zmaganiach Aleksandra Milewska w klasyfikacji generalnej uplasowała się na szóstej pozycji.

 

W sobotę, 16 listopada odbyły się Mistrzostwa Szczytna w Ratownictwie Wodnym, na których WOPR-OS reprezentowała czwórka zawodników: Aleksandra Milewska, Zuzanna Piersa, Łukasz Ciskowski, Michał Ciskowski. W trakcie tych zawodów nasi reprezentanci zdobyli grad medali. Aleksandra Milewska zdobyła pięć złotych (25 m pod wodą, 50 m holowanie manekina, 100 m z przeszkodami, 100 m z pasem ratowniczym, wyścig australijski), Zuzanna Piersa trzy srebrne (100 m z przeszkodami, wyścig australijski, RKO) i 2 brązowe (50 m holowanie manekina, 100 m z pasem ratowniczym).

 

Ponadto w konkurencji zespołowej – rzut liną nasze panie uplasowały się na trzecim miejscu pozostawiając w tyle wiele zespołów męskich. W klasyfikacji generalnej mistrzostw na pierwszym miejscu uplasowała się Aleksandra Milewska, a jej klubowa koleżanka Zuzanna Piersa na drugim miejscu.


Ponadto WOPR-OS Ostrołęka występował w roli współorganizatora II Otwartych Mistrzostw Ostrołęki w Pływaniu, gdzie zawodnicy trenujący na co dzień pod okiem Dariusza Małkowskiego zdobyli aż siedem medali (Dawid Świercz – trzy złote, Natalia Gniazdowska - trzy srebrne, Kacper Rochniak – jeden brązowy).
 

- Serdecznie dziękuję wszystkim zawodniczkom i zawodnikom za godne reprezentowanie naszego klubu, a Rafałowi Abramczykowi i Adamowi Krawczykowi za pomoc, dzięki której możliwe było uczestnictwo naszego klubu w trzech imprezach jednocześnie – podkreśla prezes WOPR-OS Dariusz Małkowski.

Odsłon: 2507
Komentarzy: 1
09:36, 19.11.2013r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Najmłodsze zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka Ostrołęka wzięły udział w trzeciej edycji mistrzostw Mazowsza w pływaniu. Zawody pod patronatem prezydenta Ciechanowa zgromadziły ponad 470 pływaków z 31 klubów z całego kraju.

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Zawodniczka sekcji pływania ostrołęckiej Narwi w dniach 18-22 grudnia rywalizowała na mistrzostwach Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Angelika Wikieł startowała na trzech dystansach w konkurencjach stylem klasycznym - 50, 100 i 200 metrów.

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Kolejne udane starty mają za sobą zawodnicy ostrołęckiej Squatiny. W grudniu młodzi pływacy wystartowali w trzech turniejach, w Ostrowi Mazowieckiej, Ciechanowie i Warszawie, gdzie zdobyli ponad czterdzieści medali. Teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek.

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Ponad 300 pływaków rywalizowało na ciechanowskiej pływalni MOSiR w Grand Prix Ciechanowa z okazji XXI-lecia klubu MPKS Orka. Ostrołękę reprezentowali zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka, którym podczas zawodów udało się zdobyć cztery medale.

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Najlepsi pływacy z kraju rywalizowali w ubiegły weekend na poznańskiej pływalni w Arena Grand Prix Pucharu Polski. Z dobrej strony w zawodach zaprezentowała się zawodniczka z sekcji pływania ostrołęckiej Narwi - Angelika Wikieł, która wróciła do domu z medalem.

» Wasze komentarze

Rob @ 21:43, 19.11.2013r. IP: *.*.157.122

Cieszą dobre wyniki naszych ratowników.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo