« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 28 marca 2020 r., imieniny Anieli, Renaty, Kastora

Moja Ostrołęka

Aktualności

Medalowe starty pływaków UŚKS

Kolejny udany start zaliczyli pływacy UŚKS Ostrołęka w zawodach pływackich, które odbyły się w Poznaniu. Na starcie stanęli najlepsi zawodnicy z całego kraju, bo impreza była okazją do wywalczenia kwalifikacji na Mistrzostwa Europy.


Wśród najlepszych startowała zawodniczka UŚKS Ostrołęka Angelika Wikieł. Spisała się znakomicie na 200 m stylem klasycznym i zajęła drugie miejsce, ustępując tylko o pięć lat starszej koleżance z reprezentacji. Na 100m stylem klasycznym ostrołęczanka była trzecia.
- Angelika startowała po chorobie i jej wyniki są znakomite - podkreśla trener Włodzimierz Janczewski, chociaż zabrakło trochę do minimum na Mistrzostwa Europy.


W Warszawie odbyły się z kolei Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Warszawy w Pływaniu na basenie 50 m. W imprezie wystartowało blisko 600 zawodniczek i zawodników z 43 klubów pływackich. Ostrołękę jak zawsze, godnie reprezentowali zawodnicy UŚKS Ostrołęka, przywożąc z zawodów kolejne medale. Marysia Murawska zdobyła dwa srebrne medale na dystansach: 50 m stylem klasyczny oraz na 50 m stylem motylkowym. W klasyfikacji końcowej uplasowała się na czwartym miejscu. Dobry start zanotował również Rafał Majkowski, zajmując na 50 m stylem dowolnym szóste miejsce, a na 100 m stylem motylkowym był siódmy ustanawiając rekordy życiowe.

 

W Mławie odbyły się Ogólnopolskie Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Mławy startowało 450 pływaczek i pływaków z 30 klubów. Ostrołękę reprezentowali tylko pływacy z UŚKS. Z dwudniowej rywalizacji nasi reprezentanci przywieźli pięć medali.

Marysia Murawska dwa srebrne medale na dystansach: 100 m stylem dowolnym i 100 m stylem klasycznym. Dobrze spisali się także chłopcy: Olek Ciepierski zdobył srebrny medal na dystansie 50 m stylem motylkowym, a tuż za nim przypłynął Rafał Majkowski, który zdobył brązowy medal. Rafał pływał dobrze także w innych konkurencjach: na 50 m stylem dowolnym był czwarty, a na 50 m stylem grzbietowym zajął czwarte miejsce. Olek na 100 m stylem zmiennym zajął czwarte miejsce i na 100 m stylem dowolnym również był czwarty.

 

Karol Bojarski w tych zawodach pływał bez szczęścia zdobył brązowy medal na 50 m stylem klasycznym i aż trzykrotnie plasował się tuż za podium na czwartym miejscu, na 100 m stylem zmiennym, 50 i 100 m stylem dowolnym, a na 50 m stylem motylkowym był piąty. Czwarte miejsce na 50 m stylem motylkowym zajął jego młodszy brat Kamil Bojarski, Mateusz Śniadała zajął piąte miejsce.

Odsłon: 1340
Komentarzy: 0
10:46, 03.12.2013r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Najmłodsze zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka Ostrołęka wzięły udział w trzeciej edycji mistrzostw Mazowsza w pływaniu. Zawody pod patronatem prezydenta Ciechanowa zgromadziły ponad 470 pływaków z 31 klubów z całego kraju.

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Zawodniczka sekcji pływania ostrołęckiej Narwi w dniach 18-22 grudnia rywalizowała na mistrzostwach Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Angelika Wikieł startowała na trzech dystansach w konkurencjach stylem klasycznym - 50, 100 i 200 metrów.

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Kolejne udane starty mają za sobą zawodnicy ostrołęckiej Squatiny. W grudniu młodzi pływacy wystartowali w trzech turniejach, w Ostrowi Mazowieckiej, Ciechanowie i Warszawie, gdzie zdobyli ponad czterdzieści medali. Teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek.

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Ponad 300 pływaków rywalizowało na ciechanowskiej pływalni MOSiR w Grand Prix Ciechanowa z okazji XXI-lecia klubu MPKS Orka. Ostrołękę reprezentowali zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka, którym podczas zawodów udało się zdobyć cztery medale.

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Najlepsi pływacy z kraju rywalizowali w ubiegły weekend na poznańskiej pływalni w Arena Grand Prix Pucharu Polski. Z dobrej strony w zawodach zaprezentowała się zawodniczka z sekcji pływania ostrołęckiej Narwi - Angelika Wikieł, która wróciła do domu z medalem.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo