« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 5 kwietnia 2020 r., imieniny Ireny, Wincentego, Julianny

Moja Ostrołęka

Aktualności

Pasmo sukcesów tancerzy UKS Atria

Paweł Kalewski i Gabriela Stepnowska
Paweł Kalewski i Gabriela Stepnowska

Kolejne udane występy zapisali na swoim koncie tancerze UKS Atria Ostrołęka prowadzeni przez trener Katarzynę Orlicką. Nasi reprezentanci wysoko plasowali się Mistrzostwach Okręgu Mazowieckiego, Pucharze Okręgu Mazowieckiego oraz Grand Prix Polski.


Najmłodsi tancerze klubu Mateusz Wielgoliński i Nikolina Dziadak wytańczyli pierwsze miejsce w kategorii wiekowej 10 – 11 lat, klasa taneczna H. Paweł Majkowski i Iga Prusaczk zostali finalistami Mistrzostw Okręgu Mazowieckiego Junior I w stylu latin, plasując się ostatecznie na szóstym miejscu. Bartosz Szyszka i Magdalena Lenkiewicz zdobyli Puchar Okręgu Mazowieckiego zajmując pierwsze miejsce w kombinacji ośmiu tańców w kategorii 12-13 lat.

 

Paweł Kalewski i Gabriela Stepnowska zostali finalistami Mistrzostw Okręgu w kategorii 14-15 lat Junior II, gdzie rywalizowali z wicemistrzami świata oraz parami z Mistrzowską Krajową Klasą Taneczną A. W Pucharze Okręgu Mazowieckiego, w swojej klasie tanecznej B styl standard, para uplasowała się na drugim miejscu.

 

W kolejnych zmaganiach turniejowych Paweł Majkowski z Igą Prusaczyk wywalczyli drugie miejsce w tańcach standardowych 12-13 C, również na drugim miejscu rywalizację zakończyli Bartek Szyszka z Magdaleną Lenkiewicz. Paweł Kalewski i Gabriela Stepnowski dotarli do finału Grand Prix Polski Standard Junior II, zajmując szóste miejsce na 20 startujących par.

 

- To jeden z największych sukcesów tej pary, wspólną karierę taneczną rozpoczęli niespełna rok temu - podkreśla trener Katarzyna Orlicka. - Warto nadmienić, iż Okręg Mazowiecki Polskiego Towarzystwa Tanecznego to jeden z najsilniejszych ośrodków na tanecznej mapie Polski. Starty w Mistrzostwach Okręgu, Grand Prix Polski oraz Międzynarodowych Turniejach Tanecznych sygnowanych przez World Dance Sport Federation dają możliwość na uplasowanie się w sportowym rankingu oraz uzyskanie kwalifikacji na Mistrzostwa Polski.

 

Tancerze UKS Atria znaleźli się w pierwszych 24 parach Sportowego Rankingu Polskiego Towarzystwa Tanecznego oraz Federacji Tańca Sportowego, dzięki czemu uzyskali aż osiem kwalifikacji na Mistrzostwa Polski w 2014 roku.


W Mistrzostwach Polski w Tańcach Latynoamerykańskich (Ełk, 8-9.02.2014) Ostrołękę reprezentować będą Paweł Majkowski i Iga Prusaczyk oraz Paweł Kalewski i Gabriela Stepnowska. Na Mistrzostwa Polski w Tańcach Standardowych (Elbląg, 22-23.02.2014) oraz Mistrzostwa Polski w Dziesięciu Tańcach (Szczecinek, 8-9.03.2014) pojadą aż trzy pary Paweł z Igą, Paweł z Gabrysią oraz Bartosz Szyszka z Magdaleną Lenkiewicz.

Odsłon: 4653
Komentarzy: 4
11:20, 06.12.2013r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Awans Gabrieli Samsel i Antoniego Wawrzyńskiego do wyższej klasy tanecznej

Awans Gabrieli Samsel i Antoniego Wawrzyńskiego do wyższej klasy tanecznej

Tancerze Uczniowskiego Klubu Sportowego Atria, działającego przy klubie Lokator OSM, reprezentowali Ostrołękę podczas Grand Prix Polski Federacji Tańca Sportowego Grupa - Majster Cup Sierpc 2019. Gabriela Samsel i Antoni Wawrzyński wytańczyli złote medale.

Dziesięć medali UKS Atria na Podlasiu

Dziesięć medali UKS Atria na Podlasiu

Tancerze ostrołęckiego Uczniowskiego Klubu Sportowego Atria przywieźli worek medali z Podlasia. Podopieczni trenerki Katarzyny Orlickiej rywalizowali o puchar wójta gminy Piątnica, ogólnopolskim turnieju tańca sportowego w Łomży i Grajewie.

UKS Atria wytańczył wiele medali (zdjęcia)

UKS Atria wytańczył wiele medali (zdjęcia)

Klara i Filip Radeccy nie mieli sobie równych, podczas minionego weekendu, na mistrzostwach w Warszawie. Tancerze ostrołęckiego Uczniowskiego Klubu Sportowego Atria wrócili do domu z dwoma złotymi medalami w tańcach standardowych i latynoamerykańskich.

Tańczyli 'o Złotą Podwiązkę' (zdjęcia, wideo)

Tańczyli "o Złotą Podwiązkę" (zdjęcia, wideo)

XXXV Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego "o Złotą Podwiązkę" przeszedł do historii. Pary z całego kraju rywalizowały na parkiecie w hali widowiskowo-sportowej im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce. Nie brakowało również ostrołęckich tancerzy.

Taneczne show w Ostrołęce. Przyjdź i zobacz!

Taneczne show w Ostrołęce. Przyjdź i zobacz!

Od godz. 10.00 tancerze z całego kraju będą rywalizować, w hali sportowej im. Arkadiusza Gołasia przy ul. Traugutta w Ostrołęce, w trzydziestej piątej edycji ogólnopolskiego turnieju tańca towarzyskiego. Uczestnicy zawodów powalczą "o Złotą Podwiązkę".

» Wasze komentarze

Ewa @ 14:56, 06.12.2013r. IP: *.*.156.66

Gratulacje dla tancerzy i trenerki, praca i wysiłek przynoszą wspaniałe efekty

Fanka @ 19:43, 06.12.2013r. IP: *.*.4.85

Gratulacje i życzenia dobrego startu na Mistrzostwach Polski !!!

Maja @ 22:49, 06.12.2013r. IP: *.*.163.213

Brawo Pawson i reszta !!!

Maja @ 22:49, 06.12.2013r. IP: *.*.163.213

Brawo Pawson i reszta !!!

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo