Środa, 24 kwietnia 2024 r., imieniny Aleksandra, Horacego, Grzegorza

Energa Pekpol ograł Krispol (zdjęcia, wideo)

Siatkarze Energi Pekpol Ostrołęka zgarnęli dwa punkty w spotkaniu z Krispolem Września. Mecz rozegrany w hali im. Arkadiusza Gołasia w ramach 11. kolejki I ligi nie był wcale łatwym starciem dla biało-czerwonych, bo beniaminek prezentował się naprawdę dobrze.

Pierwszy set sobotniego starcia to zacięta walka punkt za punkt. Przy stanie 20:20 to nasi siatkarze nie mogli skończyć dwóch akcji i rywale zdobyli dwa punkty. Trener Andrzej Dudziec poprosił o czas i mobilizował naszych siatkarzy do skutecznego wykończenia akcji.

Na pochwałę w ekipie biało-czerwonych zasługiwał przede wszystkim Łukasz Owczarz, który dysponował świetną zagrywką i skutecznie kończył kolejne ataki. W efekcie to gospodarze wygrali 25:23 i dobrze weszli w mecz. Dobrze radził sobie także na pozycji libero Grzegorz Białek, który musiał zastąpić Adriana Mihułkę. Podstawowy zawodnik Energi Pekpol nie zaleczył jeszcze urazu mięśnia czworogłowego.

W drugim secie nasi siatkarze grali nieskutecznie i mimo dobrego przyjęcia popełnili sporo błędów. Trener Andrzej Dudziec dopiero w drugiej części seta zdecydował się na zmiany. Na rozegraniu Kamil Obrębski zastąpił Grzegorza Pietkiewicza, a środkowy Damian Boruch zastąpił Karola Szczygielskiego. Drugiego seta nasi siatkarze przegrali jednak 20:25.

Początek trzeciej partii również nie wyglądał w naszym wykonaniu różowo, ale z minuty na minutę to nasi siatkarze się rozgrywali, a zmiany poczynione przez trenera Andrzeja Dudźca zaczęły przynosić oczekiwany efekt. Na drugą przerwę techniczną to biało-czerwoni schodzili prowadząc 16:14. W końcówce partii ostrołęczanie zagrali skutecznie, dysponowali dobrą zagrywką i wygrali seta 25:21.

W czwartym secie kibice przeżyli niesamowitą grę nerwów. Mimo dobrego początku biało-czerwonych to goście prowadzili zarówno na pierwszej, jak i drugiej przerwie technicznej. Ostatecznie Krispol Września wygrał 25:20. W tie-breaku biało-czerwoni wygrali 15:13, po niesamowitej końcówce partii. MVP meczu został wybrany Łukasz Owczarz.

w spotkaniu 12. kolejki rozgrywek I ligi nasi siatkarze podejmą TKS Nascon Tychy. Spotkanie zostanie rozegrane w piątek 13 grudnia o godz. 18.00. Zapraszamy do hali im. Arkadiusza Gołasia.

Energa Pekpol Ostrołęka - Krispol Września 3:2 (25:23, 20:25, 25:21, 20:25, 15:13)
Energa Pekpol: Pietkiewicz, Krzywiecki, Szczygielski, Kowalczyk, Jacyszyn, Owczarz, Białek (l) oraz Boruch, Obrębski,

Mecz I ligi siatkówki: Energa Pekpol Ostrołęka - Krispol Września (7.12.2013)