« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 1 sierpnia 2021 r., imieniny Justyna, Nadii, Piotra

Moja Ostrołęka

Aktualności

Medalowa fala pływaków UŚKS w Ciechanowie

Aż dziewiętnaście medali wywalczyli pływacy UŚKS Ostrołęka w dwudniowych zawodach o puchar prezydenta miasta Ciechanów. Nie zabrakło emocji, bardzo dobrych wyników, a nagrodą główną dla pływaków z naszego miasta był 32-calowy telewizor.


Podopieczna trenera Włodzimierza Janczewskiego - Marysia Murawska zdobyła dwa złote na 50 m i 100 m stylem klasycznym i dwa srebrne medale na 50 m i 100 m stylem dowolnym oraz puchar za drugie miejsce w klasyfikacji końcowej.

 

W tej samej kategorii wiekowej doskonale spisali się chłopcy: Rafał Majkowski zdobył złoty medal na 100 m stylem motylkowym, srebrny na 100 m stylem dowolnym, brązowy medal na 50 m stylem dowolnym, co dało puchar za drugie miejsce w klasyfikacji końcowej.

 

Mateusz Śniadała zdobył cztery medale, złoty medal na 50m stylem motylkowym, srebrny na 100 m stylem motylkowym i dwa brązowe medale na 50 m i 100 m stylem klasycznym.

 

Julia Bożomańska, zaledwie dziewięcioletnia kolejna utalentowana pływaczka zdobyła złoty medal na 50 m stylem grzbietowym i srebrny medal na 25 m stylem grzbietowym. Jej rówieśnik Kamil Bojarski zdobył dwa srebrne medale na 25 m i 50 m stylem motylkowym, a Szymek Gawek był szósty na 25 m i 50 m stylem dowolnym.

 

Karol Bojarski zdobył cztery srebrne medale na 50 m i 100 m stylem dowolnym oraz 50 m stylem motylkowym i 100 m stylem zmiennym. Karol zdobył także puchar za drugie miejsce w klasyfikacji końcowej.

Odsłon: 1957
Komentarzy: 4
14:19, 12.12.2013r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Złoto i brąz Szporaka. Brąz Jankowskiego

Złoto i brąz Szporaka. Brąz Jankowskiego

W Warszawie odbyły się Otwarte Letnie Mistrzostwa Okręgu Warszawsko-Mazowieckiego 14-latków i starszych zawodników w pływaniu. Wśród startujących znaleźli się przedstawiciele Squatina Ostrołęka. W stolicy wystartowali: Mateusz Jankowski, Kamil Szporak, Jakub Bieżuński.

Kulik: Zuzia godnie reprezentuje nasze miasto

Kulik: Zuzia godnie reprezentuje nasze miasto

Dzisiaj w Urzędzie Miasta pojawił się niecodzienny gość. Z prezydentem Ostrołęki Łukaszem Kulikiem spotkała się Zuzanna Zecer oraz jej trener Andrzej Pyskło. 9-latka jest reprezentantką Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka Ostrołęka i osiąga znakomite wyniki. Jest nadzieją pływania.

Zuzia i Oliwia najlepsze w Puławach

Zuzia i Oliwia najlepsze w Puławach

W minioną sobotę na nowoczesnym ośrodku MOSiR w Puławach na 50-metrowym basenie otwartym odbyły się Otwarte Mistrzostwa o puchar prezydenta Puław w pływaniu, które zgromadziły ponad 400 zawodniczek i zawodników z 32 klubów pływackich. Świetnie spisały się zawodniczki UKS Piątka Ostrołęka.

WOPR-OS - kolekcjonerzy trofeów

WOPR-OS - kolekcjonerzy trofeów

15 medali, tytuł wicemistrzów Polski w klasyfikacji drużynowej mężczyzn, tytuł mistrza kraju w klasyfikacji generalnej w kategorii junior (Adam Wiśniewski), tytuł wicemistrza Polski w klasyfikacji generalnej w kategorii Open (Hubert Nakielski) oraz wiele wartościowych wyników to osiągnięcia reprezentacji WOPR-OS Ostrołęka podczas Letnich Mistrzostw Polski w sportowym ratownictwie wodnym, które odbyły się w Szczecinie.

Pokonali Supraśl

Pokonali Supraśl

Kolejne wyznawanie z Orionem zostało zrealizowane. Spływ kajakowy Supraśl Challenge odbył się w upalną sobotę i składał się z sześciu załóg. W sumie śmiałkowie pokonali około 90 km, zaś długość rzeki Supraśl wynosi 108,3 km. 11 osób wystartowało w miejscowości Radunin i skończyli wyzwanie na wprost wsi Złotoria.

» Wasze komentarze

Max @ 14:38, 12.12.2013r. IP: *.*.50.97

Czy to najlepszy klub w mieście? Do którego najlepiej zapisać dziecko na treningi? Proszę o radę.

jadwiga @ 20:32, 12.12.2013r. IP: *.*.159.81

Dlaczego nie podano nazwiska pływaczki, podopiecznej trenera Janczewskiego? Przecież to pływacy zdobywają medale, nie trener. Pozdrawiam podopieczną trenera i życzę dalszych wspaniałych sukcesów.

Kibic @ 22:09, 12.12.2013r. IP: *.*.208.166

Najlepszy przykład wielu mistrzów kraju M. Lewandowski , M. Waszkiewicz siostry Wikieł i wielu jeszcze innych

wodnik @ 10:34, 13.12.2013r. IP: *.*.178.193

Do Max. Jeżeli chcesz żeby faktycznie twoje dziecko nauczyło się pływać to zapisz do klubu UŚKS. Ja tam pływałem, teraz dzieci się uczą polecam.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo