Piątek, 19 kwietnia 2024 r., imieniny Adolfa, Tymona, Pafnucego

Medalowa fala pływaków UŚKS w Ciechanowie

Aż dziewiętnaście medali wywalczyli pływacy UŚKS Ostrołęka w dwudniowych zawodach o puchar prezydenta miasta Ciechanów. Nie zabrakło emocji, bardzo dobrych wyników, a nagrodą główną dla pływaków z naszego miasta był 32-calowy telewizor.

Podopieczna trenera Włodzimierza Janczewskiego - Marysia Murawska zdobyła dwa złote na 50 m i 100 m stylem klasycznym i dwa srebrne medale na 50 m i 100 m stylem dowolnym oraz puchar za drugie miejsce w klasyfikacji końcowej.

W tej samej kategorii wiekowej doskonale spisali się chłopcy: Rafał Majkowski zdobył złoty medal na 100 m stylem motylkowym, srebrny na 100 m stylem dowolnym, brązowy medal na 50 m stylem dowolnym, co dało puchar za drugie miejsce w klasyfikacji końcowej.

Mateusz Śniadała zdobył cztery medale, złoty medal na 50m stylem motylkowym, srebrny na 100 m stylem motylkowym i dwa brązowe medale na 50 m i 100 m stylem klasycznym.

Julia Bożomańska, zaledwie dziewięcioletnia kolejna utalentowana pływaczka zdobyła złoty medal na 50 m stylem grzbietowym i srebrny medal na 25 m stylem grzbietowym. Jej rówieśnik Kamil Bojarski zdobył dwa srebrne medale na 25 m i 50 m stylem motylkowym, a Szymek Gawek był szósty na 25 m i 50 m stylem dowolnym.

Karol Bojarski zdobył cztery srebrne medale na 50 m i 100 m stylem dowolnym oraz 50 m stylem motylkowym i 100 m stylem zmiennym. Karol zdobył także puchar za drugie miejsce w klasyfikacji końcowej.