« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 5 kwietnia 2020 r., imieniny Ireny, Wincentego, Julianny

Moja Ostrołęka

Aktualności

Z mistrzostw wrócili z pięcioma medalami

Pięć medali, puchary dla najlepszych zawodników w kraju i rekordy Polski zapisali na swoim koncie ratownicy z Ostrołęki. Tym razem podopieczni trenera Włodzimierza Janczewskiego startowali w Zimowych Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Wodnym w Rybniku.


W zawodach uczestniczyło 220 najlepszych ratowniczek i ratowników z całej Polski. Ustanowiono nowe rekordy Polski. Pierwszy rekord Polski dla Ostrołęki ustanowił Karol Bojarski w konkurencji 50 m ratownik z czasem 0:28,45 w kategorii junior młodszy.

 

Wygrał z ogromną przewagą, zdobywając kolejny już tytuł mistrza Polski. Karol zdobył jeszcze brązowy medal w konkurencji 50 m holowanie manekina w płetwach. Karol otrzymał puchar i żółtą koszulkę dla najlepszego ratownika w Polsce w kategorii junior młodszy oraz pamiątkowy kilof jako, że mistrzostwa rozegrane były na Śląsku.

 

Kolejnym rekordzistą Polski z Ostrołęki został Paweł Szulerecki w najbardziej prestiżowej i trudnej konkurencji 200 m super ratownik. Reprezentant WOPR Ostrołęka osiągnął świetny czas 2:26,30, zdobywając tytuł mistrza Polski, po pasjonującej walce w kategorii junior.

 

Drugi tytuł mistrza Polski Paweł Szulerecki zdobył w konkurencji 100 m kombinowane, gdzie do rekordu Polski zabrakło mu zaledwie 0,4s. W kolejnej konkurencji 50 m holowanie Paweł pośliznął się na słupku startowym i ten błąd spowodował, że podopieczny trenera Włodzimierza Janczewskiego w klasyfikacji końcowej odebrał puchar za drugie miejsce, a nie za pierwsze.

 

Z Rybnika z brązowym medalem wrócił Maciej Kwiatkowski w kategorii młodzik, który w konkurencji 50 m holowanie manekina w płetwach minimalnie przegrał walkę o złoto i srebro. Dobry start zanotował także Mateusz Mierzejewski w kategorii junior młodszy, ale uplasował się poza strefą medalową.

Odsłon: 1663
Komentarzy: 1
10:23, 19.12.2013r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Najmłodsze zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka Ostrołęka wzięły udział w trzeciej edycji mistrzostw Mazowsza w pływaniu. Zawody pod patronatem prezydenta Ciechanowa zgromadziły ponad 470 pływaków z 31 klubów z całego kraju.

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Zawodniczka sekcji pływania ostrołęckiej Narwi w dniach 18-22 grudnia rywalizowała na mistrzostwach Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Angelika Wikieł startowała na trzech dystansach w konkurencjach stylem klasycznym - 50, 100 i 200 metrów.

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Kolejne udane starty mają za sobą zawodnicy ostrołęckiej Squatiny. W grudniu młodzi pływacy wystartowali w trzech turniejach, w Ostrowi Mazowieckiej, Ciechanowie i Warszawie, gdzie zdobyli ponad czterdzieści medali. Teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek.

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Ponad 300 pływaków rywalizowało na ciechanowskiej pływalni MOSiR w Grand Prix Ciechanowa z okazji XXI-lecia klubu MPKS Orka. Ostrołękę reprezentowali zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka, którym podczas zawodów udało się zdobyć cztery medale.

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Najlepsi pływacy z kraju rywalizowali w ubiegły weekend na poznańskiej pływalni w Arena Grand Prix Pucharu Polski. Z dobrej strony w zawodach zaprezentowała się zawodniczka z sekcji pływania ostrołęckiej Narwi - Angelika Wikieł, która wróciła do domu z medalem.

» Wasze komentarze

wodnik @ 12:31, 19.12.2013r. IP: *.*.61.58

Gratulacje dla zawodników i trenera!!!!!!!!!!!!!!!!!!

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo