« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 5 kwietnia 2020 r., imieniny Ireny, Wincentego, Julianny

Moja Ostrołęka

Aktualno¶ci

Pięć medali U¦KS na inaugurację sezonu

Dobrymi wynikami nowy sezon otworzyli pływacy U¦KS Ostrołęka, którzy wystartowali w Grand Prix Legionowa. Najlepiej spisała się Marysia Murawska, która zdobyła złoty medal na 50 m stylem dowolnym i srebrny medal na 50 m stylem klasycznym.


Utalentowana pływaczka U¦KS uzyskała w stylu dowolnym doskonały czas 0:32.38, pokonuj±c o rok starsze rywalki i w klasyfikacji na najlepsz± zawodniczkę Grand Prix w roczniku o rok starszym, zdobyła puchar za trzecie miejsce.

 

Rafał Gumowski w roczniku 17 lat i starsi zdobył srebrny medal na 100 m stylem grzbietowym, a Łukasz Równy na tym samym dystansie medal br±zowy. Kamil Bojarski w dziesięciolatkach zdobył br±zowy medal na 50 m stylem dowolnym, w tym samym roczniku i na tym samym dystansie Julia Bożomańska zajęła miejsce czwarte.

 

Nowe rekordy życiowe w¶ród 10-ciolatków ustanowili: Szymon Gawek i Martynka Kukuć, ale najbardziej ciesz± rekordy ustanowione przez 9-cioletni± Zosię Pragacz. Dobre starty zanotował Rafał Majkowski zajmuj±c dwukrotnie szóste miejsca na 50 m stylem grzbietowym i 50 m stylem dowolnym, poprawiaj±c rekordy życiowe. Olek Ciepierski zaj±ł miejsce czwarte na 50 m stylem motylkowym, a na 100 m stylem zmiennym był dziewi±ty w rywalizacji z o rok starszymi zawodnikami.

 

Młodzi pływacy otrzymali autografy i zrobili pami±tkowe zdjęcia z Olimpijczykiem Dawidem Szulichem, mistrzem Polski na 100 m stylem klasycznym.

Odsłon: 2512
Komentarzy: 0
12:34, 15.01.2014r.

« Powrót do strony głównej


» Powi±zane artykuły

Złote medale młodych pływaczek UKS Pi±tka

Złote medale młodych pływaczek UKS Pi±tka

Najmłodsze zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Pi±tka Ostrołęka wzięły udział w trzeciej edycji mistrzostw Mazowsza w pływaniu. Zawody pod patronatem prezydenta Ciechanowa zgromadziły ponad 470 pływaków z 31 klubów z całego kraju.

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Zawodniczka sekcji pływania ostrołęckiej Narwi w dniach 18-22 grudnia rywalizowała na mistrzostwach Polski w Ostrowcu ¦więtokrzyskim. Angelika Wikieł startowała na trzech dystansach w konkurencjach stylem klasycznym - 50, 100 i 200 metrów.

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Kolejne udane starty maj± za sob± zawodnicy ostrołęckiej Squatiny. W grudniu młodzi pływacy wystartowali w trzech turniejach, w Ostrowi Mazowieckiej, Ciechanowie i Warszawie, gdzie zdobyli ponad czterdzie¶ci medali. Teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek.

Cztery medale UKS Pi±tka w Ciechanowie

Cztery medale UKS Pi±tka w Ciechanowie

Ponad 300 pływaków rywalizowało na ciechanowskiej pływalni MOSiR w Grand Prix Ciechanowa z okazji XXI-lecia klubu MPKS Orka. Ostrołękę reprezentowali zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Pi±tka, którym podczas zawodów udało się zdobyć cztery medale.

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Najlepsi pływacy z kraju rywalizowali w ubiegły weekend na poznańskiej pływalni w Arena Grand Prix Pucharu Polski. Z dobrej strony w zawodach zaprezentowała się zawodniczka z sekcji pływania ostrołęckiej Narwi - Angelika Wikieł, która wróciła do domu z medalem.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialno¶ci za tre¶ć komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należ± one do osób, które je zamie¶ciły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo