Czwartek, 18 kwietnia 2024 r., imieniny Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

OKLA z medalem, dobre wyniki Siódemki

Dwójka zawodników OKLA Ostrołęka oraz trójka reprezentantów UKS Siódemka Ostrołęka wystartowała w miniony weekend w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Spale. Świetnie podczas zawodów wypadł Paweł Polakowski.

Prowadzony przez trenera Krzysztofa Tyszkę lekkoatleta w biegu na 1500 metra zajął drugie miejsce z nowym rekordem życiowym 3:57.25. Zwyciężył na tym dystansie Damian Rudnik (MKS Chojniczanka 1930 Chojnice) - 3:55.76. Trzecie miejsce zajął Wojciech Sowik (MLUKS Rawa - Rawa Mazowiecka) - 3:58.50.

W mistrzostwach o medal walczyła także Magdalena Żebrowska. W konkursie w skoku w dal nasza reprezentantka zajęła szóste miejsce, do podium tracąc zaledwie osiem cm. Rywalizację z bardzo dobrym wynikiem wygrała Joanna Kuryło (MKS MOS Wrocław) - 5.92 m. Podopieczna trenera Bartosza Witkowskiego wystartowała w sprincie na 200 metrów. Poprawiony rekord życiowy - 26,65 s dał reprezentantce OKLA piętnastą lokatę.

W zawodach wystartowali również reprezentanci UKS Siódemka Ostrołęka, prowadzeni przez trenerów Marka Mierzejewskiego i Dariusza Dąbrowskiego. Spośród nich najlepiej wypadła Martyna Budziłek, która w biegu na 3000m juniorek zajęła bardzo dobre szóste miejsce z czasem 10:53.00, znacznie poprawiając swój rekord życiowy osiągnięty na otwartym stadionie w 2013 roku.

W konkursie trójskoku juniorów młodszych wystąpił Konrad Zygmunt. Był to jego dopiero drugi start w tej konkurencji, mimo to Konrad nie tylko awansował do ścisłego finału, ale także poprawił swój rekord życiowy. Ostatecznie Konrad uplasował się na ósmej pozycji z rezultatem 13,05 m.

Trzeci z reprezentantów Siódemki – Daniel Gadomski w biegu na 2000 m juniorów młodszych z czasem 6:14.61 zajął 17 miejsce (przed zawodami nasz zawodnik miał 18 rekord życiowy spośród startujących).