« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 8 kwietnia 2020 r., imieniny Dionizego, Cezaryny, Radosława

Moja Ostrołęka

Aktualności

Zgarnął cztery złote medale i rekordy Polski

Cztery złote medale i rekordy Polski padły łupem Karola Bojarskiego w I rundzie Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym. Piąty krążek dla osłabionej brakiem czołowych zawodników drużyny Ostrołęckiego WOPR dołożył Krzysztof Gumowski, który z zawodów wrócił z brązem.


Karol Bojarski po raz kolejny udowodnił, że należy do czołówki polskich ratowników. W zawodach w Rudzie Śląskiej nie miał sobie równych. Trudno się dziwić, skoro w każdym kolejnym starcie jego łupem padał rekord kraju.

 

Ostrołęczanin w nagrodę za swoje wyniki odebrał nie tylko cztery złote medale, ale również puchar dla najlepszego zawodnika całych zawodów. Brązowy medal wywalczył z kolei Krzysztof Gumowski w konkurencji 100 m ratowanie kombinowane, a na 50 m ratowanie manekina uplasował się tuż za podium.

 

Dobry start zaliczył Rafał Gumowski, ale w zawodach uplasował się poza podium, na piątej pozycji. Bez medalu, ale z nowym rekordem życiowym z imprezy wrócił z kolei Łukasz Równy, podobnie jak sztafeta juniorów w składzie: Łukasz Równy, Karol Bojarski, Rafał Gumowski i Krzysztof Gumowski, która ścigała się z seniorami.

 

W zawodach zabrakło kontuzjowanych zawodników Ostrołęckiego WOPR - Pawła Szulereckiego i Adama Janczewskiego. Mimo to ostrołęccy ratownicy po raz kolejny udowodnili, że warto w nich inwestować!

Odsłon: 2864
Komentarzy: 2
09:12, 20.02.2014r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Najmłodsze zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka Ostrołęka wzięły udział w trzeciej edycji mistrzostw Mazowsza w pływaniu. Zawody pod patronatem prezydenta Ciechanowa zgromadziły ponad 470 pływaków z 31 klubów z całego kraju.

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Zawodniczka sekcji pływania ostrołęckiej Narwi w dniach 18-22 grudnia rywalizowała na mistrzostwach Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Angelika Wikieł startowała na trzech dystansach w konkurencjach stylem klasycznym - 50, 100 i 200 metrów.

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Kolejne udane starty mają za sobą zawodnicy ostrołęckiej Squatiny. W grudniu młodzi pływacy wystartowali w trzech turniejach, w Ostrowi Mazowieckiej, Ciechanowie i Warszawie, gdzie zdobyli ponad czterdzieści medali. Teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek.

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Ponad 300 pływaków rywalizowało na ciechanowskiej pływalni MOSiR w Grand Prix Ciechanowa z okazji XXI-lecia klubu MPKS Orka. Ostrołękę reprezentowali zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka, którym podczas zawodów udało się zdobyć cztery medale.

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Najlepsi pływacy z kraju rywalizowali w ubiegły weekend na poznańskiej pływalni w Arena Grand Prix Pucharu Polski. Z dobrej strony w zawodach zaprezentowała się zawodniczka z sekcji pływania ostrołęckiej Narwi - Angelika Wikieł, która wróciła do domu z medalem.

» Wasze komentarze

ratownik @ 10:40, 20.02.2014r. IP: *.*.143.65

Super chłopaki Gratulacje

Inwestycja @ 15:17, 20.02.2014r. IP: *.*.234.97

W ratowników, a przede wszystkim pływaków i kluby pływackie bo tam się uczył pływać ;)

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo