« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 13 lipca 2020 r., imieniny Irwina, Margarety, Sary

Moja Ostrołęka

Aktualności

Zgarnął cztery złote medale i rekordy Polski

Cztery złote medale i rekordy Polski padły łupem Karola Bojarskiego w I rundzie Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym. Piąty krążek dla osłabionej brakiem czołowych zawodników drużyny Ostrołęckiego WOPR dołożył Krzysztof Gumowski, który z zawodów wrócił z brązem.


Karol Bojarski po raz kolejny udowodnił, że należy do czołówki polskich ratowników. W zawodach w Rudzie Śląskiej nie miał sobie równych. Trudno się dziwić, skoro w każdym kolejnym starcie jego łupem padał rekord kraju.

 

Ostrołęczanin w nagrodę za swoje wyniki odebrał nie tylko cztery złote medale, ale również puchar dla najlepszego zawodnika całych zawodów. Brązowy medal wywalczył z kolei Krzysztof Gumowski w konkurencji 100 m ratowanie kombinowane, a na 50 m ratowanie manekina uplasował się tuż za podium.

 

Dobry start zaliczył Rafał Gumowski, ale w zawodach uplasował się poza podium, na piątej pozycji. Bez medalu, ale z nowym rekordem życiowym z imprezy wrócił z kolei Łukasz Równy, podobnie jak sztafeta juniorów w składzie: Łukasz Równy, Karol Bojarski, Rafał Gumowski i Krzysztof Gumowski, która ścigała się z seniorami.

 

W zawodach zabrakło kontuzjowanych zawodników Ostrołęckiego WOPR - Pawła Szulereckiego i Adama Janczewskiego. Mimo to ostrołęccy ratownicy po raz kolejny udowodnili, że warto w nich inwestować!

Odsłon: 2902
Komentarzy: 2
09:12, 20.02.2014r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Ratownicy WOPR-OS powrócili do treningów

Ratownicy WOPR-OS powrócili do treningów

Reprezentanci Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowe WOPR-OS powrócili do treningów i już planują starty w zawodach. Podopieczni trenera Dariusza Małkowskiego trenują pięć razy w tygodniu na basenie w Ostrowi Mazowieckiej.

Ratownicy z nadziejami na jesienne starty

Ratownicy z nadziejami na jesienne starty

Ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego WOPR-OS od blisko trzech miesięcy trenują indywidualnie i czekają na możliwość regularnych treningów na basenie. Większość tegorocznych imprez została odwołana, kilka przeniesiono na inny termin.

Pływacy WOPR-OS nagrodzeni za ciężką pracę i osiągnięcia z poprzedniego roku

Pływacy WOPR-OS nagrodzeni za ciężką pracę i osiągnięcia z poprzedniego roku

Trzech podopiecznych trenera Dariusza Małkowskiego zdobyło w minionym roku wiele medali. Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski i Hubert Nakielski, z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Ostrołęce, zostali docenieni również przez prezydenta.

Utytułowana pływaczka ze stypendium sportowym. Sto lat Angelika!

Utytułowana pływaczka ze stypendium sportowym. Sto lat Angelika!

Angelika Wikieł ma za sobą udane starty w 2019 roku. Prezydent Łukasz Kulik postanowił wynagrodzić ciężką pracę pływaczki i przyznał jej stypendium sportowe. Podopieczna swojej starszej siostry Manueli zdobyła m.in. trzy złote medale podczas Grand Prix Polski.

Ferie zimowe w ostrołęckim Aquarium

Ferie zimowe w ostrołęckim Aquarium

Dzieci i młodzież szkolna z województwa mazowieckiego od poniedziałku 10 lutego rozpoczynają zimową przerwę w nauce. Teraz mogą wypocząć spędzając aktywnie czas m.in. w Aquarium. Zobacz jaką ofertę, dla uczniów i rodzin, przygotował ostrołęcki park wodny.

» Wasze komentarze

ratownik @ 10:40, 20.02.2014r. IP: *.*.143.65

Super chłopaki Gratulacje

Inwestycja @ 15:17, 20.02.2014r. IP: *.*.234.97

W ratowników, a przede wszystkim pływaków i kluby pływackie bo tam się uczył pływać ;)

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo