« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 19 września 2020 r., imieniny Januarego, Konstancji, Teodora

Moja Ostrołęka

Aktualności

Sukcesy KK24h na starcie Poland Bike (zdjęcia)

Na starcie pierwszego w tym roku etapu cyklu wyścigów amatorów Lotto Poland Bike Marathon stanęło aż 1000 uczestników. To historyczny rekord frekwencji w zawodach organizowanych przez Grzegorza Wajsa. Gigantyczny tłum miłośników dwóch kółek na starcie i słoneczna, piękna pogoda. Lepszego otwarcia sezonu nie można było sobie wymarzyć.


Legionowo znów zdało rowerowy egzamin na szóstkę z plusem. Kto przyjechał, na pewno nie żałował. Legionowo ze swoją "kultową" trasą, wytyczoną przez ekipę Grzegorza Wajsa, już piąty raz z rzędu znalazło się na mapie Poland Bike. Start i meta wyścigów znajdowały się, podobnie jak przed rokiem, na zmodernizowanym Placu Kościuszki.

 

W kolorowym Miasteczku Poland Bike w gronie kibiców można było spotkać m.in. prawdziwe gwiazdy, czyli panczenistkę Luizę Złotkowską, dwukrotną medalistkę olimpijską oraz Michała Podlaskiego, zawodowego mistrza Polski w kolarstwie szosowym.

A trasa inauguracyjnego etapu? Po prostu jak z bajki. Na pofałdowanym i pagórkowatym terenie w Legionowskich Lasach było wszystko. Techniczne zjazdy i podjazdy, niezliczona liczba wąskich, malowniczych ścieżek i widoki zapierające dech w piersiach. Raj dla rowerowych maratończyków.

 

- Zawsze z olbrzymią przyjemnością przyjeżdżamy do Legionowa - powiedział były kolarz zawodowy Grzegorz Wajs, organizator LOTTO Poland Bike Marathon. - Amatorzy MTB bardzo cenią sobie trasę w powiecie legionowskim. Świadczy o tym rekordowa frekwencja. 1000 osób na starcie, niemal dwukrotnie więcej niż przed rokiem, to naprawdę znakomity wynik. Najważniejsza dla mnie jest radość uczestników, tych dużych i małych. Dziękuję wszystkim, którzy przyjechali na inaugurację cyklu do Legionowa. Nasz sukces jest sukcesem miłośników jazdy na dwóch kółkach.

 

Na najdłuższym dystansie MAX (55 km) zwyciężył Piotr Truszczyński (Sante BSA Tour), przed Danielem Peplą (MBike Retro Team) i Grzegorzem Maleszką (Dachland Olsztyn). Wśród kobiet wygrała Urszula Luboińska (BDC Retro MTB Team), wyprzedzając Krystynę Żyżyńską (Mybike) i Katarzynę Ebert (Ośka Warszawa).

 

Trasę MINI (29 km) najszybciej pokonał Jacek Tomczak (BLU Cersanit Team Refleks). Za nim finiszowali Piotr Abramczyk (Warszawski Klub Kolarski) i Tomasz Jurkowski z Warszawy. W rywalizacji kobiet triumfowała Sława Staszczak z Kwiatkówka, przed Magdaleną Chmielewską (Warszawski Klub Kolarski) i Patrycją Świerczyńską (LKK Start Tomaszów Mazowiecki).

Na dystansie FAN (8 km) uczniowie i uczennice szkół podstawowych ścigali się w otwartych mistrzostwach Legionowa w kolarstwie górskim. Wśród chłopców zwyciężył Dawid Bojarczak (Ergo Team Metal-Fach), przed Mateuszem Jakubiukiem z Międzyrzeca Podlaskiego i Konradem Czabokiem (Warszawski Klub Kolarski). W gronie dziewcząt najlepsza okazała się Aleksandra Lach (UKK Huragan Wołomin), wyprzedzając Wiktorię Janicką (SK Bank Team) i Weronikę Janikowską (Sante BSA Tour). Swoje wyścigi mieli też najmłodsi. W Mini Crossie na terenie Miasteczka Poland Bike jeździły przedszkolaki w wieku 2-4 i 5-6 lat.


Esprit

W Legionowie w barwach KK24h-Ostrołęka wystartowali: Maria Kamińska, Arkadiusz Jechanowski, Jan Markiewicz, Kacper Szabłowski, Leszek Kleczkowski, Łukasz Podeszwa, Marek Karczewski, Michał Bodzon, Paweł Niedbała, Sebastian Korzeb, Wiesław Kamiński, Wiesław Modzelewski, Wiesław Podeszwa.

 

Wiesław Podeszwa wywalczył pierwsze miejsce na dystansie MAX w swojej kategorii wiekowej. Maria Kamińska zdobyła pierwsze miejsce na dystansie MINI, zaś Wiesław Kamiński i Jan Markiewicz, drugie i trzecie miejsce na tym dystansie.

Na imprezie wystartował jeszcze jeden ostrołęczanin, Bartosz Jechanowski w barwach białostockiej drużyny BLU Cersanit Team Refleks i zajął drugie miejsce w swojej kategorii na dystansie MINI.

 

Zobacz zdjęcia:
Inauguracja Poland Bike Marathon w Legionowie - fot. J. Czaplicki (30.03.2014)

Odsłon: 3634
Komentarzy: 1
08:58, 03.04.2014r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Karczewski dotarł do mety bez... kierownicy (zdjęcia)

Karczewski dotarł do mety bez... kierownicy (zdjęcia)

Na Górze Czterech Wiatrów w Mrągowie odbyły się mistrzostwa Polski w kolarstwie MTB XCO. Wśród startujących nie mogło zabraknąć przedstawicieli KK24h, którzy pokonali taką samą trasę, co dzień później zawodnicy elity. Z przygodami zmagania zakończył Marek Karczewski.

 

Michał Ciecierski pokonał rowerem 733 km w 24 godziny!

Michał Ciecierski pokonał rowerem 733 km w 24 godziny!

Zawodnik z naszego regionu pobił rekord trasy podczas IV edycji Wysokomazowieckiego 24-godzinnego Maratonu Rowerowego. Michał Ciecierski reprezentujący barwy KK24h przed rokiem w tym samym czasie pokonał 684 km i zajął drugie miejsce. W tegorocznej edycji poprawił się o 49 km i wygrał z ogromną przewagą.

Znamy mistrzów rowerów

Znamy mistrzów rowerów

Sportowe Wakacje w Mieście organizowane przez Miasto Ostrołęka to również rywalizacja na rowerach. Śmiałkowie wzięli udział w wyścigu australijskim o puchar Przewodniczącego Rady Miasta Ostrołęki Wojciecha Zarzyckiego. Kto został mistrzem? Wszystkim towarzyszyła piękna pogoda, sportowa rywalizacja, a przede wszystkim świetna zabawa.

V Kolarski Wyścig Australijski. Weź udział

V Kolarski Wyścig Australijski. Weź udział

Już po raz piąty w ramach wakacyjnej oferty dla dzieci i młodzieży, ale także dorosłych zostanie przeprowadzony Kolarski Wyścig Australijski. Głównym celem imprez jest popularyzacja kolarstwa i popularyzacja zdrowego trybu życia wśród mieszkańców miasta.

Kolarze szosowi w akcji (zdjęcia, wideo)

Kolarze szosowi w akcji (zdjęcia, wideo)

Klub Kolarski 24h zaprasza do wspólnych rowerowych treningów w niedzielne przedpołudnia. Do wspólnych zajęć mogą dołączyć wszyscy chętni, jednak poziom zawodników jest wygórowany. Jakie trzeba spełnić kryteria?

» Wasze komentarze

karolbiegacz @ 07:23, 05.04.2014r. IP: *.*.216.114

Gratulacje kochani :)
Macie serce do walki :)
W NDM liczę na więcej :)

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo