« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 28 marca 2020 r., imieniny Anieli, Renaty, Kastora

Moja Ostrołęka

Aktualności

Dobre wyniki WOPR-OS i rosnący optymizm (zdjęcia)

Bardzo dobre wyniki uzyskali zawodnicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego WOPR-OS w II edycji Grand Prix Polski. Do rywalizacji przystąpiło w sumie 240 zawodniczek i zawodników, w tym liczna reprezentacja ostrołęckiego klubu prowadzonego przez trenera Dariusza Małkowskiego.


WOPR-OS Ostrołęka reprezentowali: Aleksandra Milewska, Anna Mierzejewska, Hubert Nakielski, Dawid Świercz, Łukasz Ciskowski, Jakub Mierzejewski, Kacper Mierzejewski, Mateusz Adamowski, Bogdan Białobrzewski, Filip Gumowski wraz z trenerem Dariuszem Małkowskim oraz asystentami Rafałem Abramczykiem i Natalią Gniazdowska.

 

W trakcie zawodów oprócz konkurencji wchodzących do klasyfikacji Grand Prix Polski (50 m holowanie manekina, 100 m ratowanie w płetwach, 100 m kombinacja) w kategoriach: młodzik (rocznik 2001 i 2002), junior młodszy (rocznik 1999 i 2000), junior (rocznik 1996 – 1998) oraz open rozegrane zostały również dwie konkurencje (25 m holowanie manekina i 50 m ratowanie w płatwach), w których brali udział najmłodsi zawodnicy z mniejszym doświadczeniem z rocznika 2001 i młodsi.

 

W kategorii młodzik nasza zawodniczka Anna Mierzejewska zdobyła srebrny medal na 100 m ratowanie w płetwach oraz brązowy medal na 50 m holowanie manekina. Wyniki osiągnięte przez Anię uplasowały ją na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej w swojej kategorii wiekowej. W kategorii junior młodszy dwa brązowe medale na dystansie 50 m holowanie manekina oraz 100 m kombinowane zdobył Dawid Świercz, który ponadto był dziewiąty na 100 m ratowanie w płetwach. Wyniki osiągnięte przez Dawida uplasowały go na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej w swojej kategorii wiekowej.

 

W tej samej kategorii wiekowej od tego roku debiutował Hubert Nakielski, który rywalizując z zawodnikami o rok starszymi od siebie osiągnął bardzo dobre wyniki. Hubert był siódmy na 50 m holowanie manekina, piąty na 100 m ratowanie w płetwach, ósmy na 100 m kombinowane, co w klasyfikacji generalnej dało mu siódme miejsce.


Łubudu

Z bardzo dobrej strony pokazali się również Łukasz Ciskowski i Jakub Mierzejewski, którzy we wszystkich startach poprawili swoje rekordy życiowe plasując się na przyzwoitych pozycjach. Również nasi najmłodsi reprezentanci, którzy startowali w konkurencjach nie wchodzących do klasyfikacji GP mogą swoje starty uznać za bardzo udane. Mateusz Adamowski dwukrotnie plasował się na czwartej pozycji. Mateuszowi, który przegrał rywalizację o medale z zawodnikami o rok starszymi w konkurencji 50 m ratowanie w płetwach do brązowego medalu zabrakło 0,02 s a do srebrnego 0,05. Kacper Mierzejewski zarówno na 25 m holowanie manekina oraz na 50 m ratowanie w płetwach plasował się na szóstej pozycji. W tych samych konkurencjach odpowiednio Filip Gumowski był ósmy i siódmy, a Bogdan Białobrzewski dwukrotnie jedenasty.

 

- Biorąc pod uwagę zdobyte medale, osiągnięte wyniki, poprawione rekordy życiowe przez wszystkich zawodników jako trener i prezes WOPR-OS Ostrołęka uważam zawody za bardzo udane - podkreśla Dariusz Małkowski. - Najbardziej mnie cieszy, że są to zawodnicy bardzo młodzi, chcący trenować, a zarazem mający świadomość o swoich możliwościach. To wszystko napawa chęcią do pracy i daje dobrą prognozę na przyszłość.

 

Zobacz zdjęcia:
WOPR-OS w II rundzie Grand Prix Polski (5.04.2014)

Odsłon: 2807
Komentarzy: 3
09:27, 09.04.2014r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Najmłodsze zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka Ostrołęka wzięły udział w trzeciej edycji mistrzostw Mazowsza w pływaniu. Zawody pod patronatem prezydenta Ciechanowa zgromadziły ponad 470 pływaków z 31 klubów z całego kraju.

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Zawodniczka sekcji pływania ostrołęckiej Narwi w dniach 18-22 grudnia rywalizowała na mistrzostwach Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Angelika Wikieł startowała na trzech dystansach w konkurencjach stylem klasycznym - 50, 100 i 200 metrów.

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Kolejne udane starty mają za sobą zawodnicy ostrołęckiej Squatiny. W grudniu młodzi pływacy wystartowali w trzech turniejach, w Ostrowi Mazowieckiej, Ciechanowie i Warszawie, gdzie zdobyli ponad czterdzieści medali. Teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek.

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Ponad 300 pływaków rywalizowało na ciechanowskiej pływalni MOSiR w Grand Prix Ciechanowa z okazji XXI-lecia klubu MPKS Orka. Ostrołękę reprezentowali zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka, którym podczas zawodów udało się zdobyć cztery medale.

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Najlepsi pływacy z kraju rywalizowali w ubiegły weekend na poznańskiej pływalni w Arena Grand Prix Pucharu Polski. Z dobrej strony w zawodach zaprezentowała się zawodniczka z sekcji pływania ostrołęckiej Narwi - Angelika Wikieł, która wróciła do domu z medalem.

» Wasze komentarze

Bobson @ 12:34, 09.04.2014r. IP: *.*.50.226

Brawo Panie Dariuszu. Oby tak dalej, praca przynosi efekty.

Zawodnik @ 14:32, 09.04.2014r. IP: *.*.194.42

gratulacje dla całej ekipy

rodzic @ 21:36, 09.04.2014r. IP: *.*.93.129

brawo dla zawodników i trenera

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo