« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 19 września 2020 r., imieniny Januarego, Konstancji, Teodora

Moja Ostrołęka

Aktualności

KK24h zdobędzie Twierdzę Modlin?

Lotto Poland Bike Marathon wraca do legendarnej Twierdzy Modlin. Cykl wyścigów amatorów na rowerach górskich, organizowany przez Grzegorza Wajsa, zawita do Nowego Dworu Mazowieckiego. Ta miejscowość, jako jedna z nielicznych, znajduje się na mapie Poland Bike od samego początku.


Nowa będzie lokalizacja kolorowego miasteczka kolarskiego w Twierdzy Modlin. Start i meta wyścigów drugiego etapu tegorocznego Lotto Poland Bike Marathon znajdą się w pobliżu Hotelu Royal, przy ulicy Szpitalnej 93 w Nowym Dworze Mazowieckim..

 

- Postanowiliśmy jeszcze bardziej udoskonalić to, co było najlepsze. Przygotowaliśmy ponownie malowniczą, techniczną i niezwykle urozmaiconą trasę, która poprowadzi przez piękne nadwiślańskie lasy i wąwozy. Będzie absolutnie wszystko, czego zapragnie dusza maratończyka na rowerze górskim. Spotkamy wszystkie rodzaje nawierzchni, czyli asfalt, bruk, piach, szuter, trawa i glina. Przygotujcie się na dużą dawkę kolarskich emocji - mówi organizator Lotto Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs.

 

To będzie jeden z najciekawszych i najbardziej "górzystych" wyścigów w kalendarzu Lotto Poland Bike Marathon 2014. Sporo technicznych zjazdów i podjazdów. Będą przejazdy przez imponujące fortyfikacje Twierdzy Modlin. Każdy też będzie mógł zmierzyć się z "Wajsgórą", wymagającym podjazdem w okolicach Modlina. Do pokonania będą malownicze szlaki w lasach wzdłuż Wkry i zapierające dech w piersiach urokliwe wąwozy w pobliżu Zakroczymia. Na trasie czekają również pofałdowane przestrzenie wokół lotniska w Modlinie.

 

Rywalizacja tradycyjnie odbędzie się na trzech dystansach: Max (50 km – dwie rundy), Mini (25 km – jedna runda) oraz Fan (7 km - dla uczniów i uczennic szkół podstawowych, otwarte mistrzostwa Nowego Dworu Mazowieckiego). Na terenie Miasteczka Poland Bike w pobliżu Hotelu Royal swoje wyścigi Mini Cross będą mieli też najmłodsi w wieku 2-4 i 5-6 lat.II etap Lotto Poland Bike Marathon 2014 w Nowym Dworze Mazowieckim organizowany jest we współpracy z Urzędem Miasta Nowy Dwór Mazowiecki i Nowodworskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Zawody już w sobotę, 12 kwietnia z udziałem Klubu Kolarskiego 24h z Ostrołęki.

Odsłon: 2126
Komentarzy: 3
08:15, 10.04.2014r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Karczewski dotarł do mety bez... kierownicy (zdjęcia)

Karczewski dotarł do mety bez... kierownicy (zdjęcia)

Na Górze Czterech Wiatrów w Mrągowie odbyły się mistrzostwa Polski w kolarstwie MTB XCO. Wśród startujących nie mogło zabraknąć przedstawicieli KK24h, którzy pokonali taką samą trasę, co dzień później zawodnicy elity. Z przygodami zmagania zakończył Marek Karczewski.

 

Michał Ciecierski pokonał rowerem 733 km w 24 godziny!

Michał Ciecierski pokonał rowerem 733 km w 24 godziny!

Zawodnik z naszego regionu pobił rekord trasy podczas IV edycji Wysokomazowieckiego 24-godzinnego Maratonu Rowerowego. Michał Ciecierski reprezentujący barwy KK24h przed rokiem w tym samym czasie pokonał 684 km i zajął drugie miejsce. W tegorocznej edycji poprawił się o 49 km i wygrał z ogromną przewagą.

Znamy mistrzów rowerów

Znamy mistrzów rowerów

Sportowe Wakacje w Mieście organizowane przez Miasto Ostrołęka to również rywalizacja na rowerach. Śmiałkowie wzięli udział w wyścigu australijskim o puchar Przewodniczącego Rady Miasta Ostrołęki Wojciecha Zarzyckiego. Kto został mistrzem? Wszystkim towarzyszyła piękna pogoda, sportowa rywalizacja, a przede wszystkim świetna zabawa.

V Kolarski Wyścig Australijski. Weź udział

V Kolarski Wyścig Australijski. Weź udział

Już po raz piąty w ramach wakacyjnej oferty dla dzieci i młodzieży, ale także dorosłych zostanie przeprowadzony Kolarski Wyścig Australijski. Głównym celem imprez jest popularyzacja kolarstwa i popularyzacja zdrowego trybu życia wśród mieszkańców miasta.

Kolarze szosowi w akcji (zdjęcia, wideo)

Kolarze szosowi w akcji (zdjęcia, wideo)

Klub Kolarski 24h zaprasza do wspólnych rowerowych treningów w niedzielne przedpołudnia. Do wspólnych zajęć mogą dołączyć wszyscy chętni, jednak poziom zawodników jest wygórowany. Jakie trzeba spełnić kryteria?

» Wasze komentarze

KK24h @ 14:31, 10.04.2014r. IP: *.*.65.18

Zdobędziemy :)
A kto?
odpowiedź na KK24h kropka peel :)

Max @ 16:00, 10.04.2014r. IP: *.*.50.16

Przywieźcie podium to wówczas będziemy zaglądać również na Waszą stronę.

Marek @ 07:01, 12.04.2014r. IP: *.*.95.31

połamania kół
Dziś jedzie startować 9-cio osobowa drużyna. Trzymamy kciuki :)

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo