« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 19 września 2020 r., imieniny Januarego, Konstancji, Teodora

Moja Ostrołęka

Aktualności

KK24h zdobył Twierdzę Modlin (zdjęcia)

Tradycji stało się zadość. Twierdza Modlin ponownie została zdobyta! Drugi etap Lotto Poland Bike Marathon 2014, cyklu wyścigów amatorów na rowerach górskich, organizowanego przez Grzegorza Wajsa, został rozegrany w Nowym Dworze Mazowieckim.


Ta miejscowość na mapie Poland Bike gości od samego początku, czyli sześciu lat. Frekwencja dopisała i co ważne - z roku na rok jest wyższa. Na starcie, pierwszy raz w pobliżu Hotelu Royal, stanęło tym razem prawie 700 miłośników jazdy na dwóch kółkach. Na trasie było wszystko.

 

Sporo technicznych zjazdów i podjazdów oraz przejazdy przez historyczne fortyfikacje Twierdzy. Każdy też mógł zmierzyć się z "Wajsgórą", wymagającym podjazdem w okolicach Modlina. Na najdłuższym dystansie MAX (46 km) zwyciężył Adrian Jusiński (Sante BSA Whistle Team), przed Jackiem Tomczakiem (BLU Cersanit Team Refleks) i Grzegorzem Tomaszewskim (Dazar Olimpic Piaseczno). Wśród kobiet wygrała Katarzyna Różycka (Rozycky Team), wyprzedzając Katarzynę Pakulską (SK Bank Team) i Ewę Dudę (Świat Rowerów Raleigh Team).

 

Trasę MINI (23 km) najszybciej pokonał Kamil Kuszmider (AGR Płońsk). Za nim finiszowali Paweł Błachucki (BLU Cersanit Team Refleks) i Tomasz Bednarski (Legion Serwis Active Jet Merida Team). W rywalizacji kobiet triumfowała Magdalena Chmielewska (Warszawski Klub Kolarski), przed Izabelą Macutkiewicz (SK Bank Team) i Sławą Staszczak z Kwiatkówka.

Na dystansie FAN (8 km) uczniowie i uczennice szkół podstawowych ścigali się w otwartych mistrzostwach Nowego Dworu Mazowieckiego w kolarstwie górskim. Wśród chłopców drugi raz z rzędu w LOTTO Poland Bike Marathon zwyciężył Dawid Bojarczak (Ergo Team Metal-Fach), przed Mateuszem Jakubiukiem z Międzyrzeca Podlaskiego i Kacprem Szabłowskim (KK24h Ostrołęka). W gronie dziewcząt najlepsza okazała się Weronika Tyszka, wyprzedzając Oliwię Majewską (obie BDC NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki) i Aleksandrę Lach (UKK Huragan Wołomin). Swoje wyścigi mieli też najmłodsi. W Mini Crossie na terenie Miasteczka Poland Bike wokół Hotelu Royal w Twierdzy Modlin jeździły przedszkolaki w wieku 2-4 i 5-6 lat.W rywalizacji drużynowej w Nowym Dworze Mazowieckim triumfował TRW Cloudware Team, przed BLU Cersanit Team Refleks i SK Bank Team. Klasyfikację rodzinną wygrała rodzina Pomorskich, przed Petryszynami i Lachami. W punktacji Omnium Poland Bike wśród mężczyzn samodzielne prowadzenie objął Jacek Tomczak (BLU Cersanit Team Refleks), a w gronie kobiet nową liderką została Magdalena Chmielewska (Warszawski Klub Kolarski).

 

W barwach Klubu Kolarskiego 24h wystartowali: Maria Kamińska, Arkadiusz Jechanowski, Grzegorz Ziemak, Jan Markiewicz, Kacper Szabłowski, Sebastian Korzeb, Wiesław Podeszwa i Wiesław Kamiński. Pięciu zawodników ostrołęckiego klubu wywalczyło miejsce na podium. Wiesław Podeszwa wygrał w swojej kategorii na dystansie MAX. Maria i Wiesław Kamińscy zdobyli pierwsze miejsca w swoich kategoriach na dystansie MINI. Najmłodszy zawodnik Klubu Kacper Szabłowski zajął trzecie miejsce na dystansie FAN.

 

Pięknie zaskoczył wszystkich Sebastian Korzeb. Pierwszy start na zawodach tej rangi zaliczył na I etapie w Legionowie, gdzie walczył o dobry sektor startowy. Start na drugim etapie Lotto Poland Bike Marathon w Nowym Dworze Mazowieckim zakończył na podium, zdobywając drugie miejsce w kategorii Junior na dystansie MINI.

 

Bartosz Jechanowski z Ostrołęki startujący w barwach BLU Cersanit Team Refleks zajął drugie miejsce. III etap cyklu Lotto Poland Bike Marathon już 27 kwietnia w Otwocku.

 

Zobacz zdjęcia:
KK24h na II etapie Lotto Poland Bike Marathon w Twierdzy Modlin (13.04.2014)

Odsłon: 2842
Komentarzy: 3
09:16, 16.04.2014r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Karczewski dotarł do mety bez... kierownicy (zdjęcia)

Karczewski dotarł do mety bez... kierownicy (zdjęcia)

Na Górze Czterech Wiatrów w Mrągowie odbyły się mistrzostwa Polski w kolarstwie MTB XCO. Wśród startujących nie mogło zabraknąć przedstawicieli KK24h, którzy pokonali taką samą trasę, co dzień później zawodnicy elity. Z przygodami zmagania zakończył Marek Karczewski.

 

Michał Ciecierski pokonał rowerem 733 km w 24 godziny!

Michał Ciecierski pokonał rowerem 733 km w 24 godziny!

Zawodnik z naszego regionu pobił rekord trasy podczas IV edycji Wysokomazowieckiego 24-godzinnego Maratonu Rowerowego. Michał Ciecierski reprezentujący barwy KK24h przed rokiem w tym samym czasie pokonał 684 km i zajął drugie miejsce. W tegorocznej edycji poprawił się o 49 km i wygrał z ogromną przewagą.

Znamy mistrzów rowerów

Znamy mistrzów rowerów

Sportowe Wakacje w Mieście organizowane przez Miasto Ostrołęka to również rywalizacja na rowerach. Śmiałkowie wzięli udział w wyścigu australijskim o puchar Przewodniczącego Rady Miasta Ostrołęki Wojciecha Zarzyckiego. Kto został mistrzem? Wszystkim towarzyszyła piękna pogoda, sportowa rywalizacja, a przede wszystkim świetna zabawa.

V Kolarski Wyścig Australijski. Weź udział

V Kolarski Wyścig Australijski. Weź udział

Już po raz piąty w ramach wakacyjnej oferty dla dzieci i młodzieży, ale także dorosłych zostanie przeprowadzony Kolarski Wyścig Australijski. Głównym celem imprez jest popularyzacja kolarstwa i popularyzacja zdrowego trybu życia wśród mieszkańców miasta.

Kolarze szosowi w akcji (zdjęcia, wideo)

Kolarze szosowi w akcji (zdjęcia, wideo)

Klub Kolarski 24h zaprasza do wspólnych rowerowych treningów w niedzielne przedpołudnia. Do wspólnych zajęć mogą dołączyć wszyscy chętni, jednak poziom zawodników jest wygórowany. Jakie trzeba spełnić kryteria?

» Wasze komentarze

toto @ 15:26, 16.04.2014r. IP: *.*.192.138

Dobry start, gratuluję :)

KOKON @ 06:46, 17.04.2014r. IP: *.*.122.222

Podawajcie proszę jak spisuje się Pan Wódkiewicz z Przasnysza w najstarszej kategorii wiekowej.Aktualny Mistrz Polski.

gratulacje @ 07:38, 18.04.2014r. IP: *.*.43.63

Gratulacje dla młodych i starych :)

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo