« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 28 marca 2020 r., imieniny Anieli, Renaty, Kastora

Moja Ostrołęka

Aktualności

Trzy siostry i trzy medale dla Polski

Trzy siostry z Ostrołęki - Manuela, Angelika i Żaklina Wikieł w ostatnich tygodniach reprezentowały Polskę w międzynarodowych zawodach. Każda z nich wróciła do kraju z medalem. W sumie ich łupem padły dwa złota i brąz oraz wyniki dające przepustkę na kolejne duże imprezy.


Manuela przywiozła brązowy medal z Otwartych Mistrzostw Danii. Wywalczyła go na najdłuższym dystansie – 1500 m. Wychowanka trenera Włodzimierza Janczewskiego uzyskała wynik o 19 sekund lepszy od życiówki.

Angelika wraz z kadrą Polski walczyła w międzynarodowym wielomeczu w Grecji, gdzie rywalizowało ze sobą jedenaście państw. Na swoim koronnym dystansie 200 m stylem klasycznym zdobyła nie tylko złoty medal, ale o 0,9 s zeszła poniżej minimum na Mistrzostwa Europy Juniorów.

Najmłodsza z siostrzanego trio – Żaklina, podobnie jak Angelika i Manuela, również z orzełkiem na piersi rywalizowała na zawodach międzynarodowych z zawodnikami jedenastu państw, w Limassol na Cyprze.Żaklina przywiozła złoty medal w sztafecie 4 x 100 m stylem sposobem zmiennym, płynąc oczywiście swoim ulubionym stylem - "żabką". To pierwszy medal zawodniczki w międzynarodowym zawodach.

Odsłon: 3276
Komentarzy: 1
12:26, 17.04.2014r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Najmłodsze zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka Ostrołęka wzięły udział w trzeciej edycji mistrzostw Mazowsza w pływaniu. Zawody pod patronatem prezydenta Ciechanowa zgromadziły ponad 470 pływaków z 31 klubów z całego kraju.

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Zawodniczka sekcji pływania ostrołęckiej Narwi w dniach 18-22 grudnia rywalizowała na mistrzostwach Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Angelika Wikieł startowała na trzech dystansach w konkurencjach stylem klasycznym - 50, 100 i 200 metrów.

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Kolejne udane starty mają za sobą zawodnicy ostrołęckiej Squatiny. W grudniu młodzi pływacy wystartowali w trzech turniejach, w Ostrowi Mazowieckiej, Ciechanowie i Warszawie, gdzie zdobyli ponad czterdzieści medali. Teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek.

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Ponad 300 pływaków rywalizowało na ciechanowskiej pływalni MOSiR w Grand Prix Ciechanowa z okazji XXI-lecia klubu MPKS Orka. Ostrołękę reprezentowali zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka, którym podczas zawodów udało się zdobyć cztery medale.

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Najlepsi pływacy z kraju rywalizowali w ubiegły weekend na poznańskiej pływalni w Arena Grand Prix Pucharu Polski. Z dobrej strony w zawodach zaprezentowała się zawodniczka z sekcji pływania ostrołęckiej Narwi - Angelika Wikieł, która wróciła do domu z medalem.

» Wasze komentarze

Rob @ 14:55, 17.04.2014r. IP: *.*.51.219

Szkoda, że Manuela i Żaklina nie startują już w barwach Ostrołęki.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo