« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 25 września 2020 r., imieniny Aurelii, Kleofasa, Władysława

Moja Ostrołęka

Aktualności

Wyścigi MTB: kierunek Otwock i Chorzele

Lotto Poland Bike Marathon obiera kierunek na Otwock. W niedzielę, 27 kwietnia w Otwocku odbędzie się trzeci etap tegorocznego cyklu wyścigów amatorów na rowerach górskich, organizowanego przez byłego kolarza zawodowego Grzegorza Wajsa.


Etap szczególny, bo w dniu kanonizacji Jana Pawła II. Zawody wyjątkowo rozpoczną się o 12.00 od Mini Cross przedszkolaków, potem o godzinie 12.30 ruszą wyścigi na dystansach MINI (29 km) i MAX (60 km), a o 12.45 na trasę FAN (5 km) wystartują uczniowie szkół podstawowych.

 

Trzeci etap LOTTO Poland Bike Marathon w Otwocku uczci Jana Pawła II, który był człowiekiem niezwykle aktywnym ruchowo. Od młodości grał w piłkę, chodził na piesze wędrówki, jeździł rowerem, na nartach i pływał kajakiem. „Za papieżem na rowerze” - to hasło będzie towarzyszyć amatorom "dwóch kółek", którzy zawitają 27 kwietnia do Otwocka. Kolarskie Miasteczko, Biuro Zawodów, start i meta wyścigów, tak jak przed rokiem, znajdą się na stadionie OKS Start Otwock przy ul. Sportowej 1.

 

- To będzie dopiero druga nasza wizyta w Otwocku – mówi organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. – Przed rokiem mieliśmy swój debiut, a 27 kwietnia wspólnie z setkami amatorów MTB uczcimy Jana Pawła II w dniu jego kanonizacji. W Otwocku wyjątkowo rozpoczniemy zawody o 12.00 od wyścigu przedszkolaków Mini Cross, potem o 12.30 kolarski peleton ruszy na dystanse MINI i MAX, a o 12.45 uczniowie szkół podstawowych wystartują na trasę FAN.

 

Trasa LOTTO Poland Bike Marathon w Otwocku wiedzie szlakami i duktami leśnymi Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Od ponad stu lat ten teren to tzw. "zielone płuca stolicy", gdzie znajdziemy korzystny mikroklimat, a balsamiczny aromat sosen sprzyja wielogodzinnym pieszym i rowerowym wędrówkom. Zwolennicy mocniejszych wrażeń też znajdą tu coś dla siebie.


Esprit

Wielkie piaskowe wydmy porośnięte sosnowymi borami, ukształtowane przez naturę przed tysiącami lat, do tego podmokłe torfowiska, mogą stanowić nie lada wyzwanie nawet dla bardzo wymagających miłośników jazdy na rowerach górskich. Krótszy dystans Mini zamknie swoją rundę w okolicy Celestynowa, natomiast dłuższy Max pojedzie dalej na południe, gdzie teren jest jeszcze mocniej pofałdowany.

 

Rywalizacja rozegra się tradycyjnie na trzech dystansach: Max (60 km), Mini (29 km) oraz Fan (5 km - dla uczniów i uczennic szkół podstawowych, otwarte mistrzostwa Otwocka w kolarstwie górskim). Na terenie Miasteczka Poland Bike na stadionie OKS Start Otwock swoje wyścigi Mini Cross będą mieli też najmłodsi w wieku 2-4 i 5-6 lat.

 

W niedzielę, 27 kwietnia miłośników dwóch kółek czeka również wyścig Merida Mazovia MTB Marathon w Chorzelach, które na stałe zagościły na mapie kolarskich zmagań.W tegorocznej edycji rowerzyści mierzyć się będą z czterema trasami: Hobby - 5 km., Fit - 20 km., Mega - 55 km. oraz Giga - 82 km. Do 24 kwietnia swój udział w imprezie zapowiedziało 527 zawodników.

 

Mazovia MTB Marathon to cykl amatorskich maratonów rowerowych o charakterze sportowo-rekreacyjnym. Celem imprezy jest popularyzacja kolarstwa i turystyki rowerowej w Polsce, promowanie regionalnych szlaków i miejscowości turystycznych oraz propagowanie zdrowego trybu życia, aktywnego wypoczynku i rekreacji.

 

Start dystansu Hobby został zaplanowany na godz. 10.30. Start dystanstów Fit, Mega i Giga na godz. 11.30, a o godz. 11.35 wystartują najmłodsi w specjalnej grupie MiniMini.

Odsłon: 4500
Komentarzy: 0
08:43, 25.04.2014r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Wasilewska i Jarkowski mają mocną nogę!

Wasilewska i Jarkowski mają mocną nogę!

Początek sezonu nie był łaskawy dla żadnej dyscypliny, czyli ten dla kolarzy, który miał się rozpocząć w połowie kwietnia. Szalejąca na całym świecie pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany wszystkich. Króciutki cykl wyścigów szosowych postanowiło zorganizować na Mazowszu Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów.

Karczewski dotarł do mety bez... kierownicy (zdjęcia)

Karczewski dotarł do mety bez... kierownicy (zdjęcia)

Na Górze Czterech Wiatrów w Mrągowie odbyły się mistrzostwa Polski w kolarstwie MTB XCO. Wśród startujących nie mogło zabraknąć przedstawicieli KK24h, którzy pokonali taką samą trasę, co dzień później zawodnicy elity. Z przygodami zmagania zakończył Marek Karczewski.

 

Michał Ciecierski pokonał rowerem 733 km w 24 godziny!

Michał Ciecierski pokonał rowerem 733 km w 24 godziny!

Zawodnik z naszego regionu pobił rekord trasy podczas IV edycji Wysokomazowieckiego 24-godzinnego Maratonu Rowerowego. Michał Ciecierski reprezentujący barwy KK24h przed rokiem w tym samym czasie pokonał 684 km i zajął drugie miejsce. W tegorocznej edycji poprawił się o 49 km i wygrał z ogromną przewagą.

Znamy mistrzów rowerów

Znamy mistrzów rowerów

Sportowe Wakacje w Mieście organizowane przez Miasto Ostrołęka to również rywalizacja na rowerach. Śmiałkowie wzięli udział w wyścigu australijskim o puchar Przewodniczącego Rady Miasta Ostrołęki Wojciecha Zarzyckiego. Kto został mistrzem? Wszystkim towarzyszyła piękna pogoda, sportowa rywalizacja, a przede wszystkim świetna zabawa.

V Kolarski Wyścig Australijski. Weź udział

V Kolarski Wyścig Australijski. Weź udział

Już po raz piąty w ramach wakacyjnej oferty dla dzieci i młodzieży, ale także dorosłych zostanie przeprowadzony Kolarski Wyścig Australijski. Głównym celem imprez jest popularyzacja kolarstwa i popularyzacja zdrowego trybu życia wśród mieszkańców miasta.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo