« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 31 marca 2020 r., imieniny Beniamina, Kornelego, Balbiny

Moja Ostrołęka

Aktualności

Wyścigi MTB: kierunek Otwock i Chorzele

Lotto Poland Bike Marathon obiera kierunek na Otwock. W niedzielę, 27 kwietnia w Otwocku odbędzie się trzeci etap tegorocznego cyklu wyścigów amatorów na rowerach górskich, organizowanego przez byłego kolarza zawodowego Grzegorza Wajsa.


Etap szczególny, bo w dniu kanonizacji Jana Pawła II. Zawody wyjątkowo rozpoczną się o 12.00 od Mini Cross przedszkolaków, potem o godzinie 12.30 ruszą wyścigi na dystansach MINI (29 km) i MAX (60 km), a o 12.45 na trasę FAN (5 km) wystartują uczniowie szkół podstawowych.

 

Trzeci etap LOTTO Poland Bike Marathon w Otwocku uczci Jana Pawła II, który był człowiekiem niezwykle aktywnym ruchowo. Od młodości grał w piłkę, chodził na piesze wędrówki, jeździł rowerem, na nartach i pływał kajakiem. „Za papieżem na rowerze” - to hasło będzie towarzyszyć amatorom "dwóch kółek", którzy zawitają 27 kwietnia do Otwocka. Kolarskie Miasteczko, Biuro Zawodów, start i meta wyścigów, tak jak przed rokiem, znajdą się na stadionie OKS Start Otwock przy ul. Sportowej 1.

 

- To będzie dopiero druga nasza wizyta w Otwocku – mówi organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. – Przed rokiem mieliśmy swój debiut, a 27 kwietnia wspólnie z setkami amatorów MTB uczcimy Jana Pawła II w dniu jego kanonizacji. W Otwocku wyjątkowo rozpoczniemy zawody o 12.00 od wyścigu przedszkolaków Mini Cross, potem o 12.30 kolarski peleton ruszy na dystanse MINI i MAX, a o 12.45 uczniowie szkół podstawowych wystartują na trasę FAN.

 

Trasa LOTTO Poland Bike Marathon w Otwocku wiedzie szlakami i duktami leśnymi Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Od ponad stu lat ten teren to tzw. "zielone płuca stolicy", gdzie znajdziemy korzystny mikroklimat, a balsamiczny aromat sosen sprzyja wielogodzinnym pieszym i rowerowym wędrówkom. Zwolennicy mocniejszych wrażeń też znajdą tu coś dla siebie.


JBB

Wielkie piaskowe wydmy porośnięte sosnowymi borami, ukształtowane przez naturę przed tysiącami lat, do tego podmokłe torfowiska, mogą stanowić nie lada wyzwanie nawet dla bardzo wymagających miłośników jazdy na rowerach górskich. Krótszy dystans Mini zamknie swoją rundę w okolicy Celestynowa, natomiast dłuższy Max pojedzie dalej na południe, gdzie teren jest jeszcze mocniej pofałdowany.

 

Rywalizacja rozegra się tradycyjnie na trzech dystansach: Max (60 km), Mini (29 km) oraz Fan (5 km - dla uczniów i uczennic szkół podstawowych, otwarte mistrzostwa Otwocka w kolarstwie górskim). Na terenie Miasteczka Poland Bike na stadionie OKS Start Otwock swoje wyścigi Mini Cross będą mieli też najmłodsi w wieku 2-4 i 5-6 lat.

 

W niedzielę, 27 kwietnia miłośników dwóch kółek czeka również wyścig Merida Mazovia MTB Marathon w Chorzelach, które na stałe zagościły na mapie kolarskich zmagań.W tegorocznej edycji rowerzyści mierzyć się będą z czterema trasami: Hobby - 5 km., Fit - 20 km., Mega - 55 km. oraz Giga - 82 km. Do 24 kwietnia swój udział w imprezie zapowiedziało 527 zawodników.

 

Mazovia MTB Marathon to cykl amatorskich maratonów rowerowych o charakterze sportowo-rekreacyjnym. Celem imprezy jest popularyzacja kolarstwa i turystyki rowerowej w Polsce, promowanie regionalnych szlaków i miejscowości turystycznych oraz propagowanie zdrowego trybu życia, aktywnego wypoczynku i rekreacji.

 

Start dystansu Hobby został zaplanowany na godz. 10.30. Start dystanstów Fit, Mega i Giga na godz. 11.30, a o godz. 11.35 wystartują najmłodsi w specjalnej grupie MiniMini.

Odsłon: 4416
Komentarzy: 0
08:43, 25.04.2014r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Wyścig noworoczny dla Żebrowskiego (zdjęcia)

Wyścig noworoczny dla Żebrowskiego (zdjęcia)

Czwarty wyścig noworoczny, zorganizowany przez Klub Kolarski 24h, przeszedł do historii. Na trudnej technicznie trasie w Czarnowcu rywalizowało 19 cyklistów. Do pokonania była 2,5 kilometrowa trasa. Panowie mieli do przejechania sześć okrążeń, a panie dwa.

Wyścig noworoczny w Czarnowcu. Weź udział

Wyścig noworoczny w Czarnowcu. Weź udział

Klub Kolarski 24h zaprasza na czwartą edycję wyścigu noworocznego. Po sylwestrowej zabawie cykliści wezmą udział w aktywnym powitaniu nowego roku w Czarnowcu. Na specjalnie przygotowanej trasie będzie do pokonania kilka okrążeń. Dołącz.

Mistrzostwa Klubu Kolarskiego 24h za nami

Mistrzostwa Klubu Kolarskiego 24h za nami

Kolarze górscy rywalizowali w Czarnowcu w mistrzostwach Klubu Kolarskiego 24h. Na starcie pojawiło się dwudziestu rowerzystów. Chętni uczestnicy wydarzenia mieli do pokonania okrążenia o długości 2,5 km - kobiety i juniorzy - 3 rundy, mężczyźni 6 rund.

Rajd rowerowy na pożegnanie lata (zdjęcia, wideo)

Rajd rowerowy na pożegnanie lata (zdjęcia, wideo)

Z parkingu stadionu przy ulicy Witosa w Ostrołęce wystartował wczoraj rodzinny rajd rowerowy na pożegnanie lata. Cykliści pokonali blisko 30-kilometrową trasę, kończąc na plaży miejskiej. Na finiszu czekał na uczestników wydarzenia posiłek regeneracyjny.

Pożegnaj lato na rowerze! Dołącz do rajdu

Pożegnaj lato na rowerze! Dołącz do rajdu

Ostrołęczanie i mieszkańcy powiatu mają okazję pożegnać lato na dwóch kółkach. Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej zaprasza na rodzinny rajd rowerowy po Ostrołęce i gminie Rzekuń. Początek wydarzenia w sobotę 7 września.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo