« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 28 marca 2020 r., imieniny Anieli, Renaty, Kastora

Moja Ostrołęka

Aktualności

Grad medali ratowników WOPR-OS (zdjęcia)

Bardzo dobry start zaliczyli ratownicy WOPR-OS prowadzeni przez trenera Dariusza Małkowskiego w I Otwartych Mistrzostwach Radomia. Z imprezy przywieźli aż czternaście medalowych pozycji, w tym cztery mistrzowskie tytuły. Na konto naszych ratowników wpłynęło również sześć złotych krążków i cztery brązowe.


WOPR-OS w Radomiu reprezentowali: Aleksandra Milewska, Magdalena Bobrowska, Anna Mierzejewska, Zuzanna Piersa, Natalia Gniazdowska, Hubert Nakielski, Dawid Świercz, Łukasz Ciskowski, Jakub Mierzejewski, Kacper Mierzejewski, Bogdan Białobrzewski, Mateusz Adamowski, Filip Gumowski.

W klasyfikacji drużynowej WOPR-OS wywalczył trzecie miejsce. Anna Mierzejewska została najlepszą zawodniczką w kategorii młodzik, a Aleksandra Milewska najlepszą zawodniczką w kategorii senior.

Magdalena Bobrowska w kategorii senior zdobyła dwa złote medale (50 m holowanie manekina i 100 m z przeszkodami), Aleksandra Milewska w kategorii senior wywalczyła trzy srebrne medale (50 m holowanie manekina, 100 m z przeszkodami, rzut liną) oraz brązowy (100 m kombinowane).


Anna Mierzejewska w kategorii młodzik zdobyła dwa złote medale (50 m holowanie manekina i 50 m ratowanie z pasem) oraz jeden srebrny (100 m z przeszkodami), Kacper Mierzejewski w kategorii młodzik zdobył brązowy medal (50 m holowanie manekina) i był czwarty na 100 m z przeszkodami, Mateusz Adamowski w kategorii młodzik zdobył dwa srebrne medale (100 m z przeszkodą, 50 m holowanie manekina), Filip Gumowski zdobył jedn brązowy (100 m z przeszkodami), Zuzanna Piersa zdobyła brązowy medal (rzut liną).


Nasi zawodnicy w pozostałych stratach plasowali się przeważnie na miejscach blisko podium. Szczególnie niewiele brakowało do zdobycia medali Dawidowi Świerczowi (czwarte miejsce na 50 m holowanie manekina, czwarte miejsce na 100 m kombinowane, czwarte miejsce na 100 m z przeszkodami) i Hubertowi Nakielskiemu (piąte miejsce na 50 m holowanie manekina, piąte miejsce na 100 m z przeszkodami).
- Wytłumaczeniem braku zdobycia medali z ich strony jest to, że startowali w kategorii junior, a faktycznie są zawodnikami kategorii junior młodszy, niemniej jednak te zawody nie przewidywały startu tej kategorii, czyli z zawodnikami o rok lub dwa starszymi - tłumaczy prezes WOPR-OS Dariusz Małkowski. - Bardzo dobrze zaprezentowali się również Natalia Gniazdowska, Łukaszowi Ciskowski i Bogdan Białobrzeski, którzy ze startu na start poprawiają swoje wyniki. Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom serdecznie dziękuję za godne reprezentowanie WOPR-OS i naszego miasta oraz gratuluję dobrych wyników.

Zobacz zdjęcia:
I Otwarte Mistrzostwa Radomia w Ratownictwie Wodnym z udziałem WOPR-OS (26.04.2014)

Odsłon: 4556
Komentarzy: 2
10:34, 01.05.2014r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Najmłodsze zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka Ostrołęka wzięły udział w trzeciej edycji mistrzostw Mazowsza w pływaniu. Zawody pod patronatem prezydenta Ciechanowa zgromadziły ponad 470 pływaków z 31 klubów z całego kraju.

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Zawodniczka sekcji pływania ostrołęckiej Narwi w dniach 18-22 grudnia rywalizowała na mistrzostwach Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Angelika Wikieł startowała na trzech dystansach w konkurencjach stylem klasycznym - 50, 100 i 200 metrów.

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Kolejne udane starty mają za sobą zawodnicy ostrołęckiej Squatiny. W grudniu młodzi pływacy wystartowali w trzech turniejach, w Ostrowi Mazowieckiej, Ciechanowie i Warszawie, gdzie zdobyli ponad czterdzieści medali. Teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek.

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Ponad 300 pływaków rywalizowało na ciechanowskiej pływalni MOSiR w Grand Prix Ciechanowa z okazji XXI-lecia klubu MPKS Orka. Ostrołękę reprezentowali zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka, którym podczas zawodów udało się zdobyć cztery medale.

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Najlepsi pływacy z kraju rywalizowali w ubiegły weekend na poznańskiej pływalni w Arena Grand Prix Pucharu Polski. Z dobrej strony w zawodach zaprezentowała się zawodniczka z sekcji pływania ostrołęckiej Narwi - Angelika Wikieł, która wróciła do domu z medalem.

» Wasze komentarze

rodzic @ 17:40, 01.05.2014r. IP: *.*.192.17

Gratulacje dla zawodników i trenera

sympatyk @ 15:08, 02.05.2014r. IP: *.*.194.42

Gratulacje!!!

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo